کشور شراب رستوران بالا بردن زنگ به عنوان کرسی رفتن پر نشده رسید شاقول

پس از سال 2017, آتش سوزی, حوادث انباشته اند. تنها در سال گذشته شاهد بدترین سیل در نزدیک به یک ربع قرن و پس از آن یک موج بی سابقه ای از قدرت بسته آف و بزرگترین آتش سوزی در شهرستان تاریخچه.

Vecchio گفت دفتر او در حال همکاری با بخش توسعه اقتصادی هیئت مدیره به منظور تسهیل در وام کسب و کار کوچک و برنامه های دیگر برای صنعت مواد غذایی و فریم یک طرح بازیابی با امید ضربه زدن به تقاضای سفر هنگامی که این بیماری همه گیر را پاک می کند.

رستوران مانند بز وحشی اغذیه فروشی و مشروب فروشی در پتالوما و رامش Gaijin در سباستوپول در انتظار نیست کسانی که امداد رسانی نقشه. هر دو در حال حاضر به دنبال در گزینه های وام برای کسب و کار خود را شناور باید همه چیز بدتر است.

“من فقط نمی خواهید به صبر گفت:” نانسی DeLorenzo وحشی بز اغذیه فروشی و مشروب فروشی. “من به نجات برخی از پول, اما من فقط نمی دانم چه چیزی قراره اتفاق می افتد در اینجا. در شب جمعه ما معمولا 50 تا 60 رزرو و ما باید 18. من می توانم از دست دادن مقدار زیادی از پول را واقعا سریع است.”

Matthew Williams, co-صاحب رامش Gaijin گفت: روز شنبه بود رستوران کمترین روز در پنج سال.

“و در حال حاضر ما در حال کارکنان برای ما فصل شلوغ بنابراین من ریختن کارکنان,” او گفت:.

او معمولا انتظار 300 تا 350 نفر در روز جمعه یا شنبه شب اما تا به حال حدود 120 نفر رزرو شده برای جمعه.

“ما در حال انتظار برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد در طول تعطیلات آخر هفته,” او گفت:. “ما خوش شانس بوده ایم مشغول را برای مدت طولانی, اما من می خواهم برای فعال کردن اقدامات احتیاطی.”

یک راه حل ممکن برای این رکود که بسیاری از رستوران ها در حال بررسی است و تحویل به خصوص بدون چهره-به-چهره تماس بگیرید.

شرکت هایی مانند Grubhub, DoorDash حال بارگذاری می خورد, غذا جت و PostMates تحویل غذا برای رستوران, اما آن می تواند در هزینه های بالا — تا 30 ٪ از کل لایحه. با حاشیه سود آن هزینه های اضافی می توانید از کسب و کارهای کوچک.

“ما صحبت امروز در مورد داشتن یک منظقه انتخاب کنید تا. اما مرد راه اندازی و تحویل است که یک توپ دیگر از موم. تجلیل به کسانی که می توانید آن را نوسان است,” دیویس گفت:.

Grubhub و PostMates روز جمعه اعلام کرد آنها خواهد بود waiving کمیسیون های خود را در طول شیوع و راه اندازی یک صندوق برای کمک به مبارزه رستوران.

رستوران مثل کیرین چینی رستوران در سانتا رزا را در گرو سریع وانت و تحویل اما در حال دیدن یک خطر ناک رکود در اتاق ناهار خوری.

“این واقعا آرام است. هنوز بسیاری از مردم در حال بیرون رفتن. من می خواهم بگویم ما باید حدود نیمی از این مقدار از مردم است. شاید 1000 $در رها کردن هر روز” گفت: ماه ژانگ مدیر در گیرین.

ژانگ اشاره کرد که در روزهای اولیه از شیوع این بیماری در چین برخی از رستوران های چینی در آمریکا یافت می شود خود موضوع بیگانه ستیزی و نابجا نگرانی یک ابر که به نظر می رسد dissipating به عنوان اپیدمی جهانی شده است.

یکی از بزرگترین نگرانی های بسیاری از رستوران ها صورت عمومی است نگرانی بیش از چگونه آنها در حال مدیریت بالا-سطوح تماس از جمله درب های صفحه نمایش لمسی و نقره.

بسیاری خود را ترویج دقیق بهداشت سیاست ها و اقدامات ایمنی از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی در طول هفته برای آرام کردن ترس است.

“استراحت ذهن و تغذیه روح خود را. ما همچنان به تمرکز بر روی یک تمیز و امن محل ملاقات بنابراین شما لازم نیست که گفت:” دینو Bugica از Diavola و Geyserville Gun Club در رسانه های اجتماعی.

اما برخی از سرآشپزها محلی صحبت علنی درباره نگرانی خود را باید coronavirus رشد بیشتر شایع در سونوما کانتی و اقدامات احتیاطی در برابر جامعه انتقال تهاجمی تر.

سرآشپزها گفت: آنها به دنبال در سیاتل به عنوان یک منادی از آنچه در یک جامعه قرنطینه می توانید به رستوران های محلی. وجود دارد به خوبی شناخته شده سرآشپز تام داگلاس به تازگی اعلام کرد که بسته شدن موقت از 12 رستوران خود را با توجه به سیاتل تایمز. او گزارش داد که فروش خود را پس از 90 ٪ از زمان شیوع در سیاتل که همه اما تعطیل کردن شهر است.

“من یک مقدار زیادی از رستوران دوستان در سیاتل در حال حاضر گفت:” رامش Gaijin ویلیامز “و همه آنها در زیر آب. بسیاری از آنها فقط یک یا دو هفته از ورشکستگی و بسته شدن. ما فقط باید صبر کنید و ببینید.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>