چرا coronavirus erikson برخی از اماکن و لوازم یدکی دیگران ؟

Coronavirus کشته شدن بسیاری از مردم در ایران است که این کشور به توسل به توده تدفین اما در کشور همسایه عراق و بدن تعداد کمتر از 100 است.

جمهوری دومینیکن گزارش شده نزدیک به 7,600 موارد ویروس. فقط در سراسر مرز هائیتی ثبت کرده است حدود 85.

در اندونزی هزاران نفر اعتقاد به درگذشت coronavirus. در نزدیکی مالزی سخت lockdown نگه داشته است تلفات به حدود 100.

Coronavirus را لمس کرده است تقریبا در هر کشور بر روی زمین اما تاثیر آن است دمدمی مزاج به نظر می رسید. جهانی کلانشهرهای مانند نیویورک و پاریس و لندن ویران شده اند در حالی که پرتکاپو شهرستانها مانند بانکوک, بغداد, دهلی نو و لاگوس را تا کنون تا حد زیادی در امان است.

این پرسش که چرا ویروس به ضعف برخی از مکان ها و چپ دیگران نسبتا دست نخورده است یک پازل است که باعث شده است نظریه های متعدد و گمانه زنی اما هیچ پاسخ قطعی. که دانش می تواند پیامدهای عمیقی برای چه کشورهای در پاسخ به این ویروس برای تعیین اینکه چه کسی در معرض خطر است و برای دانستن زمانی که آن را بی خطر به بیرون رفتن دوباره.

در حال حاضر وجود دارد صدها نفر از مطالعات در حال انجام در سراسر جهان به دنبال چگونه جمعیت موجود شرایط و ژنتیک ممکن است تحت تاثیر قرار تنوع گسترده ای در تاثیر.

بسیاری از کشورهای در حال توسعه با آب و هوای گرم و جوان جمعیت فرار کرده اند بدترین نشان می دهد که متوسط جمعیت و می تواند عوامل است. اما کشورهایی مانند پرو و اندونزی و برزیل و کشورهای گرمسیری در تلاطم رو به رشد شیوع پرتاب آب سرد روی آن ایده است.

سخت گیرانه اجتماعی فاصله و اوایل مستند اقدامات باید به وضوح موثر بوده است اما میانمار و کامبوج نه و گزارش چند مورد.

یک نظریه ای که اثبات نشده است اما غیر ممکن است برای رد: شاید ویروس فقط بعد فورا رفت واز به این کشورها نشده است. روسیه و ترکیه به نظر می رسد خوب تا زمانی که به طور ناگهانی آنها نمی شد.

“ما واقعا در اوایل این بیماری,” دکتر گفت: Ashish Jha مدیر هاروارد بهداشت جهانی موسسه تحقیقات. “اگر این یک بازی بیس بال بود دومین زمین باز یافته و وجود دارد هیچ دلیلی برای فکر می کنم که توسط the ninth inning بقیه جهان است که به نظر می رسد در حال حاضر مانند آن نبوده است تحت تاثیر قرار نمی خواهد تبدیل به مانند جاهای دیگر.”

مصاحبه با بیش از دو دوجین کارشناسان بیماری های عفونی بهداشت مقامات اپیدیولوژی و دانشگاهیان در سراسر جهان نشان می دهد چهار عامل اصلی است که می تواند کمک به توضیح دهد که این ویروس رشد و جایی که آن را نمی کند: جمعیت, فرهنگ, محیط زیست و سرعت پاسخ های دولت.

هر یک توضیح ممکن همراه با هشدارهای قابل توجهی و مخدوش counterevidence. اگر پیری جمعیت آسیب پذیر برای مثال ژاپن باید در بالای لیست. آن است که به دور از آن. با اینحال این عوامل است که کارشناسان پیدا قانع کننده ترین.

قدرت جوانان

بسیاری از کشورها که فرار کرده اند توده شیوع نسبتا جوان جمعیت.

افراد جوان بیشتر احتمال دارد به قرارداد خفیف یا بدون علامت موارد که کمتر انتقال به دیگران گفت: Robert بولینگر استاد بیماری های عفونی در دانشگاه جانز هاپکینز دانشکده پزشکی. و آنها کمتر به احتمال زیاد برای برخی از مشکلات سلامتی است که می تواند COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس به خصوص مرگبار, با توجه به سازمان بهداشت جهانی است.

آفریقا — با حدود 45,000 گزارش موارد بخش کوچکی از آن 1.3 میلیارد نفر — در جهان است جوانترین قاره با بیش از 60 درصد از جمعیت آن زیر سن 25. در تایلند و نجف, عراق, مقامات بهداشت محلی یافت که 20-به-29 گروه سنی بیشترین میزان عفونت اما اغلب نشان داد چند نشانه.

در مقابل, ملی متوسط سن در ایتالیا یکی از سخت ترین-آمار کشور است که بیش از 45. متوسط سن کسانی که درگذشت COVID-19 وجود دارد حدود 80.

افراد جوان تمایل دارند که سیستم ایمنی بدن قوی تر است که می تواند منجر به علائم خفیف گفت: Josip خودرو, یک کارشناس جمعیت و بهداشت جهانی در Nanyang فن آوری دانشگاه در سنگاپور است.

فرهنگی فاصله

عوامل فرهنگی مانند اجتماعی فاصله ساخته شده است که به برخی از جوامع ممکن است به برخی از کشورها بیشتر حفاظت اپیدیولوژی گفت.

در تایلند و هند که در آن ویروس اعداد نسبتا کم مردم خوش آمد می گوید هر یک از دیگر در یک فاصله با کف دست متصل به هم که در نماز. در ژاپن و کره جنوبی مردم تعظیم و قبل از coronavirus وارد, آنها تمایل به پوشیدن ماسک صورت زمانی که احساس ناخوشی.

در بسیاری از کشورهای در حال توسعه سفارشی از مراقبت از سالمندان در خانه منجر به کمتر خانه های پرستاری بوده که tinder برای غم انگیز شیوع بیماری در غرب است.

وجود دارد قابل توجه استثنا فرهنگی-فاصله تئوری. در بسیاری از نقاط خاورمیانه از جمله عراق و کشورهای خلیج فارس و مردان اغلب در آغوش یا لرزش دست در جلسه و در عین حال بسیاری از آنها بیمار شدن.

گرما و نور

جغرافیای وقوع — که به سرعت در حال گسترش در طول زمستان معتدل در کشورهای منطقه مانند ایتالیا و ایالات متحده و عملا نهان در گرمتر کشورهایی مانند چاد و یا گویان — به نظر می رسید نشان می دهد که این ویروس را به خوبی برای گرما. دیگر coronaviruses مانند آنهایی که باعث سرماخوردگی کمتر مسری در گرم و مرطوب آب و هوای.

اما محققان می گویند این ایده است که آب به تنهایی می تواند به دفع این ویروس افکار واهی و پوچ.

برخی از بدترین شیوع بیماری در کشورهای در حال توسعه شده اند در مکان هایی مانند Amazonas منطقه از برزیل به عنوان گرمسیری یک محل به عنوان هر گونه.

“بهترین حدس می زنم این است که تابستان شرایط کمک خواهد کرد اما بعید است که خود به خود منجر به مهم کاهش رشد و یا کاهش در موارد” گفت: Marc Lipsitch مدیر مرکز بیماری مسری پویایی در دانشگاه هاروارد.

این ویروس است که باعث COVID-19 به نظر می رسد به طوری مسری است که به کاهش اثرات مفید آن از گرما و رطوبت دکتر گفت: Raul Rabadan یک محاسباتی زیست شناس در دانشگاه کلمبیا.

اما جنبه های دیگر از آب و هوای گرم مانند مردم صرف زمان بیشتری را در خارج می تواند کمک کند.

“مردم از زندگی در داخل خانه در محیط های محصور ممکن است ترویج ویروس چرخش افزایش شانس خود را از ابتلا به این بیماری گفت:” ماشین Nanyang فن آوری دانشگاه.

اشعه ماوراء بنفش نور مستقیم خورشید را مهار این coronavirus با توجه به مطالعه انجام شده توسط محیط زیست افسران در دانشگاه کانکتیکات است. بنابراین سطوح در مکان آفتابی ممکن است کمتر احتمال دارد به آلوده باقی می ماند اما انتقال معمولا رخ می دهد از طریق تماس با فرد آلوده و نه با لمس یک سطح.

زود و دقیق مستندات

کشورهایی که قفل شده اولیه مانند ویتنام و یونان شده اند قادر به جلوگیری از خارج از کنترل contagions شواهد از قدرت سخت اجتماعی فاصله و قرنطينه حاوی ویروس است.

در آفریقا و کشورهای با تجربه تلخ با قاتلان مانند HIV drug-resistant tuberculosis و ابولا می دانستند مته و به سرعت واکنش نشان داد.

کارکنان فرودگاه از سیرالئون به اوگاندا شد در نظر گرفتن درجه حرارت (پس می شود کمتر موثر اندازه گیری) و تماس با جزئیات و با پوشیدن ماسک قبل از همتایان خود در ایالات متحده و اروپا در زمان چنین اقدامات احتیاطی.

سنگال و رواندا مرزهای خود را بسته و اعلام حکومت زمانی که آنها هنوز هم تا به حال موارد بسیار کمی است. سلامت وزارتخانه شروع به ردیابی تماس های اولیه.

Counterintuitively برخی از کشورها که در آن مقامات در واکنش دیر و پر از لکه اجرای مستندات نظر می رسد که در امان است. کامبوج و لائوس هم مختصر spates از عفونت که چند اجتماعی فاصله اقدامات را در جای خود اما نه به ثبت یک مورد جدید در حدود سه هفته.

رول از تاس

اکثر کارشناسان معتقدند که ممکن است هیچ دلیل تنها برای برخی از کشورها به ضربه می شود و دیگر از دست رفته است. پاسخ این است که به احتمال زیاد ترکیبی از عوامل فوق به عنوان به خوبی به عنوان یکی دیگر ذکر شده توسط محققان: شانس محض.

کشورهای با همان فرهنگ و آب و هوا می تواند بسیار متفاوت نتایج اگر یک فرد آلوده حضور شلوغ مناسبت های اجتماعی و تبدیل آن به آنچه محققان تماس superspreader رویداد.

و زمانی که کشورها انجام همه چیز اشتباه و هنوز هم تا پایان به ظاهر نه به عنوان ضرب و شتم توسط ویروس به عنوان یک انتظار می رود به شکل.

“در اندونزی داریم وزیر بهداشت که معتقد است شما می توانید با دعا دور COVID و ما کمی بیش از حد, تست,” دکتر گفت: Pandu Riono, یک متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه اندونزی. “اما ما خوش شانس ما بسیاری از جزایر در کشور ما که محدود کردن سفر و شاید عفونت است.

“وجود دارد هیچ چیز دیگری که ما در حال انجام حق,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de