‘ما نه تنها از رفتن به راه ما’: محل کار آینده می تواند به خانه

برخی از مدیران که تمایل به صرف وقت خود را در جلسات احساس نمی به عنوان مولد کار از خانه. Jason Gregori, 40, معاون رئیس جمهور از تکنولوژی در Lagunitas Brewing Co., گفت: روز خود را در حال حاضر پر از nonstop ویدئو کنفرانس تلفنی. او نتواند رسمی معافیت رخ داده است که به طور طبیعی بین جلسات در شرکت پردیس در پتالوما.

“کلیک کردن از یک جلسه به بعد — من احساس احمقانه گفت: این کار واقعا خسته کننده است,” او گفت:.

مدیران مانند Gregori تا به حال مشکل بیشتر تنظیم به دور از کارگران آنها نظارت با توجه به چندین اخیر نظرسنجی, Ender گفت.

“مدیران در نظر گرفتن بهره وری, آمار,” او گفت:. “در حالی که کارگران خود را در زمین هستند و در واقع انجام این کار بهتر است.”

اما برای برخی از کارکنان سالم پیدا کردن کار و زندگی تعادل در حالی که انجام کار خود را از خانه یک چالش بوده است. Carly Lourlenzo, 32 طراحی و مدیریت رویداد برای یک کارخانه شراب سازی منابع توزیع کننده در پتالوما گفت: می توان آن را دشوار است برای وارد کردن در پایان روز.

“من در واقع احساس می کنم مثل من مشغول به کار در حال حاضر بیشتر به دلیل وجود دارد هیچ مرزی در زمانی که کار به پایان می رسد,” او گفت:.

کار از خانه Lourlenzo نمی توانید این احساس که همیشه وجود دارد چیزی برای گرفتن. و در حال حاضر که او و همکاران او را در اسکات آزمایشگاه در بیشتر برنامه های انعطاف پذیر او در می یابد که نیاز به پاسخ فوری به پیام به طور مداوم روشنایی تا تلفن خود را — از جمله آنهایی که او دریافت بیش از آخر هفته.

“به طور معمول زمانی که من می خواهم ترک در پنج من احساس نمی مانند که” او گفت:. “به هر دلیل من احساس می کنم آن را فقط به یکی دیگر از یک هفته حتی اگر آن را یک شنبه.”

در یک نظرسنجی که توسط Eagle Hill Consulting یک شرکت مشاوره مدیریت در ویرجینیا حدود 45 درصد از ایالات متحده کارکنان آرای گفت: آنها دچار فرسودگی شغلی کار در طول بیماری همه گیر. بیش از یک سوم از آنها گفت: کارفرمای خود را انجام نمی دهد هر چیزی را برای کمک به مدیریت خستگی.

Jim Lewis, مدیر اجرایی Brightmetrics یک مصرف کننده تجزیه و تحلیل داده های شرکت در کالیفرنیا گفت که او نگران فرسودگی شغلی در میان کارکنان خود را. او گفت: این شرکت با هدف به نگه دارید تا دفتر روحیه برگزاری هفتگی چیزهای بی اهمیت جلسات زوم در طول ناهار.

“ما اجازه دهید مردم می دانند که ما می خواهیم آنها را 100% در طول زمان آنها در حال کار و ما نمی هر گونه انتظارات خارج از آن” او گفت:.

هالی Michalek-Byck مدیر اجرایی OptiRev یک مهمان نوازی آژانس بازاریابی در سانتا رزا در حال حاضر اجازه می دهد بسیاری از کارکنان برای انجام بسیاری از کار خود را از خانه. پس از coronavirus کوبیده شده است صنعت گردشگری به نوبه خود کاهش درآمد این شرکت او را آغاز کرده است اندیشند که آیا آن را حس می کند به نگه داشتن به پرداخت برای یک دفتر اختصاصی فضا و حتی پس از کسب و کار بیشتر ادامه بازگشایی و COVID-19 تهدید را برطرف می کند.

“هرگز از آن استفاده شد به اندازه کافی به هر حال چون مردم آن را در بر داشت بسیار راحت تر برای کار از خانه,” او گفت:.

هنوز Michalek-Byck فکر می کند این مهم است برای پیدا کردن راه هایی برای کارکنان و مشتریان به ملاقات در فرد است. او در حال حاضر فکر کردن در مورد مکان های که در آن شرکت می تواند در نهایت داشتن تیم استراتژی جلسات. اگر هر چیزی که او فکر می کند همه گیر نشان داده است که چگونه مهم در ارتباطات فرد می شود.

“این آموزش هر کس که ما انسان تر از ما فکر می کنیم و نیازهای ما در حال قوی تر از ما فکر می کردند که” او گفت:.

نیوتن از Penngrove نیز نتواند که ارتباط انسانی ، در حالی که او می خواهم برای حفظ گزینه برای کار از خانه او به دنبال به جلو به در نهایت بازگشت به کار در GC میکرو Corp.

“به عنوان خوب به عنوان آن است که از خواب بیدار و خواب و بعد از چند هفته من در بر داشت من از دست گرفتن تا من قهوه رانندگی به کار می کنند و از دیدن همکاران من” او گفت:. “پس از آن خواهد شد به خوبی به آن در برخی از نقطه.”

شما می توانید رسیدن به تحریریه اتان Varian در [email protected] یا 707-521-5412. در توییتر @ethanvarian.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de