ایالات متحده هشدار داد که هکرهای چینی در حال هدف قرار دادن coronavirus تحقیقات

هکرها کار برای دولت چین در حال تلاش برای سرقت ارزشمند پژوهش در coronavirus واکسن و درمان از ایالات متحده مراقبت های بهداشتی و دارویی و تحقیقات سازمان اف بی آی و وزارت امنیت داخلی هشدار داد چهارشنبه.

“چین در تلاش برای هدف قرار دادن این بخش مطرح یک تهدید مهم به ملت ما پاسخ به Covid-19,” دفتر تحقیقات فدرال و DHS, امنیت, امنیت زیرساخت آژانس گفت: در یک بیانیه مشترک.

“پتانسیل سرقت این اطلاعات را خدشه دار تحویل امن و موثر و کارآمد گزینه های درمان” سازمان گفت.

این خبر نشان دهنده تشدید آمریکا در تلاش برای مبارزه با چین جاسوسی و حملات سایبری. این می آید به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تلاش برای سرزنش دولت چین برای انجام بیشتر برای جلوگیری از گسترش جهانی coronavirus که به کشته شدن بیش از 80 ، 000 نفر در ایالات متحده و ویران اقتصاد است.

هشدار توضیح نداد که آیا این ادعا هدف از هکرهای چینی صرفا به سرقت اطلاعات در coronavirus درمان در توسعه و یا به دخالت آمریکا در تلاش برای ایجاد یک واکسن با اخلال و یا غیر فعال کردن شبکه های کامپیوتری. هشدار نیز نمی گویند که آیا هر گونه حملات هک موفق بوده اند.

چین وزارت امور خارجه گفت: آن را “قلب و شدت مخالف چنین افترا آمیز اقدامات” در پاسخ به یک سوال در مورد گزارش در پنج شنبه, اخبار جلسه مطبوعاتی در پکن.

“چین یک قهرمان سرسخت از امنیت سایبر و یکی از عمده قربانیان حملات سایبری,” سخنگوی وزارت ژائو Lijian به خبرنگاران گفت:. “پخش شایعات smearing و قربانی نمی خواهد که ویروس از بین برود و یا پایان دادن به این بیماری همه گیر.”

مسابقه برای واکسن

کشور و شرکت در مسابقه به توسعه واکسن و درمان Covid-19 بیماری ناشی از کوروناویروس. کسانی که موفق هستند به احتمال زیاد به درو فوق العاده ای اقتصادی و سیاسی ،

“چین به مدت طولانی درگیر در سرقت از تحقیقات پزشکی و Covid-19 پژوهش در این زمینه را مقدس در حال حاضر گفت:” جان Demers رئیس شورای امنیت ملی را بدست آورد.

“جغرافیای سیاسی اهمیت بودن برای اولین بار به منظور توسعه یک درمان یا واکسن به معنی چینی را امتحان کنید به استفاده از هر ابزار — هر دو سایبر رسوخ و خودی — برای دریافت آن” Demers در بیانیه ای گفت. وزارت دادگستری می تواند اتهامات جنایی علیه هکرهای چینی با هدف قرار دادن ویروس تحقیقات اگر شواهد حکم اقدام است.

چهارشنبه هشدار گفت: اف بی آی “در حال بررسی است که هدف قرار دادن و سازش از ایالات متحده سازمان انجام Covid-19-پژوهش های مرتبط با PRC-وابسته سایبر بازیگران و غیر سنتی جمع” با اشاره به جمهوری خلق چین است. “این بازیگران مشاهده شده اند و تلاش برای شناسایی و بە دست آوردن ارزش مالکیت معنوی (IP) و بهداشت عمومی اطلاعات مربوط به واکسن و درمان و تست از شبکه و پرسنل وابسته Covid-19-مربوط به تحقیقات است.”

این سازمان گفت اضافی جزئیات فنی در تهدید خواهد شد و در روزهای آینده.

‘جایگزین روایت’

فعالیت های اخیر تا حدودی رانده شده توسط چین تمایل به ساخت “جایگزین روایت” در مورد کوروناویروس که در آن “آنها بین المللی خوب بچه ها در ویروس نبرد” گفت: James Lewis, معاون ارشد و مدیر فناوری سیاست برنامه در مرکز استراتژیک و بین المللی مطالعات یک اتاق فکر مستقر در واشنگتن است.

در چین مورد نظر روایت این کشور را توسعه یک واکسن است که اجازه می دهد رئیس جمهور چین به نشان می دهد که چین “کشیده جلوتر از آمریکا و با خیال راحت می تواند رهبر جهان” لوئیس گفت.

آمریکا و انگلیس به طور مشترک اعلام کرد در این ماه است که دو کشور در حال بررسی هک حوادث در برابر شرکت های دارویی, گروه پزشکی و دانشگاههای درگیر در تحقیقات مربوط به کوروناویروس. آنها نمی نسبت به این حوادث به یک کشور خاص.

برای چندین دهه در ایالات متحده متهم کرده است چین گسترده جاسوسی اقتصادی و سرقت مالکیت معنوی از جمله جاسوسی در شرکت های دارویی. این باعث 2015 توافق بین ایالات متحده و چین منع جمله سرقت برای منافع اقتصادی — که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت متهم کرده است چین از نقض. چین را رد کرده آن را درگیر در چنین شیوه.

فراتر از نرم اتهامات مقامات وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری را متهم به چین از گسترش دروغ در مورد این بیماری همه گیر برای پیشبرد آن اهداف استراتژیک.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de