ایالات متحده حملات نيروهاي طالبان در ضربه اول پس از قرارداد صلح

افغانستان >> ایالات متحده انجام اولین حمله هوایی علیه نیروهای طالبان در افغانستان امروز یک سخنگوی نظامی گفت: روز پس از امضای قرارداد بلند پروازانه قرارداد صلح با گروه های شبه نظامی در Mideastern دولت قطر.

ارتش ایالات متحده و سخنگوی سرهنگ سانی لگت گفت: در یک صدای جیر جیر که “دفاعی” اعتصاب برای اولین بار بود آمریکا حمله علیه شبه نظامیان در 11 روز. او گفت که این حمله بود که برای مقابله با یک حمله طالبان در افغانستان نیروهای دولتی در Nahr-e سراج در جنوب ولایت هلمند.

لگت افزود که نیروهای طالبان تا به حال انجام شده 43 حملات بر نیروهای افغان روز سه شنبه در ولایت هلمند. به گفته یک سخنگوی این استان با فرماندار عمر زواک حداقل دو افسر پلیس کشته و یکی دیگر زخمی در Washir کابل.

لگت به نام طالبان را به توقف حملات و رعایت تعهدات خود بر اساس توافقنامه امضا شده در فوریه. 29 بین رهبران خود و ایالات متحده امریکا زلمای خلیل زاد در دوحه قطر که میسازد از یک شرایط مبتنی بر مسیر برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را تایید کرد و گفت او در این گوشی به یک رهبر طالبان, او اولین رئیس جمهور آمریکا معتقد بودند که تا کنون صحبت به طور مستقیم با گروه های شبه نظامی مسئول مرگ هزاران نفر از نیروهای ایالات متحده در حدود 19 سال از جنگ در افغانستان است.

افغانستان وزارت دفاع گفت: در یکی دیگر از بیانیه روز پنج شنبه که در یک حمله طالبان به یک ایست بازرسی در شمال افغانستان تا به حال به کشته شدن هفت تن از سربازان خود را.

این بیانیه گفت که 10 ستیزه جوی طالبان کشته شدند در شلیک کردن.

سخنگوی پلیس قندهار جمال ناصر شکریه بارکزی به اسوشیتد پرس گفت که یک افسر پلیس کشته و یک زخمی در یک رشته حملات طالبان در سراسر استان.

طالبان کرده اند هر یک از این حملات تا کنون و یا اظهار نظر در ایالات متحده در حمله هوایی امروز.

با این حال سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: AP امروز که یک هفته از کاهش خشونت آغاز شده است که نیمه شب در فوریه. 21 به پایان رسید.

بر اساس ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله مذاکرات صلح بین متخاصم در افغانستان طرف قرار است برای شروع در مارس 10. اما دولت افغانستان در حال حاضر را رد کرد و آزاد کردن زندانیان طالبان پیش از راه اندازی این مذاکرات پیش شرط که شبه نظامیان می گویند بخشی از ایالات متحده توافق.

لگت گفت که نیروهای آمریکایی مسئول دفاع از خود و متحدین افغان با توجه به موافقت نامه های بین ایالات متحده و افغانستان دولت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de