ارتش آمریکا می گوید روسیه اعزام جت های جنگنده به لیبی

قاهره >> ارتش آمریکا امروز متهم روسیه از استقرار هواپیماهای جنگنده به جنگ زده لیبی به حمایت از روسیه کمک مزدوران شرق مبتنی بر نیروهای تهاجمی خود را در پایتخت خبر داد.

در به شدت دقت کنید بیانیه ایالات متحده در آفریقا فرمان گفت: روسیه هواپیماهای نظامی وارد در لیبی به تازگی از یک هوایی در روسیه از طریق خاک سوریه که در آن آنها repainted به پنهان کردن خود را به مبدا. AFRICOM نمی گویند که چگونه بسیاری از هواپیما منتقل شدند و یا دقیقا در زمانی که آنها وارد کرد.

هیچ نظر فوری از مسکو.

“برای بیش از حد طولانی و روسیه را رد کرده است تا چه حد کامل آن درگیری در جریان لیبی. وجود دارد هیچ انکار آن در حال حاضر. ما را تماشا می کردند که روسیه پرواز نسل چهارم جت جنگنده به لیبی — در هر مرحله از راه” گفت: ارتش آمریکا ژنرال استفان Townsend, فرمانده, ایالات متحده آفریقا فرمان.

AFRICOM گفت: این هواپیما شد و به احتمال زیاد به ارائه پشتیبانی هوایی نزدیک و توهین آمیز آتش برای Wagner گروه یک روسیه مبتنی بر حمایت دولت شرکت است که در استخدام مزدور برای مبارزه در کنار شرقی نیروهای نظامی فرمانده خلیفه Hifter.

لیبی فرو شد به هرج و مرج زمانی که یک قیام ناتو مورد حمایت سرنگون دیرین دیکتاتور Moammar Gadhafi در سال 2011. این کشور در حال حاضر شکاف بین دولت و شرق متحد با Hifter و یکی در طرابلس در غرب با حمایت سازمان ملل متحد.

Hifter را خودخوانده لیبی عرب نیروهای مسلح در حمله به تصرف طرابلس در سال گذشته برخورد با آرایه ای از شبه نظامیان آزادانه متحد U. N. حمایت ضعیف دولت وجود دارد. Hifter حمایت امارات متحده عربی مصر و روسیه در حالی که طرابلس-متفقین شبه نظامیان هستند و با کمک ترکیه و قطر و ایتالیا.

در دو ماه گذشته Hifter نیروهای از دست داده اند یک رشته از شهرهای غربی و یک کلید هوایی ترکیه پس از افزایش حمایت نظامی برای رقبای خود را ارسال هواپیماهای بدون سرنشین دفاع هوایی و سیستم های وسایل نقلیه زره پوش و هزاران نفر در سوریه با مزدوران است.

او گفت: روز شنبه نیروهای خود را ادامه خواهد داد مبارزه و آنها با تشدید حملات هوایی در طرابلس و حومه آن است. این LAAF روز جمعه گفت آنها قادر به تعمیر چهار جت های جنگنده به بازگشت آنها به عمل بدون گفت که چه نوع از هواپیما. آن گفت که آنها تا به حال مبتنی شده برای برخی از زمان و بدون توضیح.

اقدام سازمان ملل و نماینده ویژه استفانی ویلیامز هفته گذشته هشدار داد که جنگ در شمال کشور آفریقایی را “تشدید و تعمیق” به دلیل افزایش مداخله خارجی و هجوم سلاح, تجهیزات نظامی و مزدوران به هر دو طرف است.

تاونسند گفت: نه Hifter را LAAF و نه شرکت های خصوصی نظامی “می تواند بازوی کار و حفظ این جنگندهها بدون حمایت دولت — حمایت از آنها در حال گرفتن از روسیه است.”

روسیه به استخدام وزارت امور خارجه-حمایت واگنر در لیبی برای پنهان کردن آن نقش مستقیم و به استطاعت مسکو deniability قابل قبول از آن كه اقدامات AFRICOM گفت.

“جهان شنیده می شود آقای Hifter اعلام او در مورد به رها کردن هوا جدید مبارزه است. خواهد شد که روسیه مزدور خلبانان پرواز روسی-عرضه هواپیما برای بمباران لیبی” تاونسند گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de