داستان unearths بومی تاریخچه

Caitlyn واتPilbara اخبار

Rosie, Sambo and family at out camp on Pyramid Station, 1942.
آیکون دوربینروزی Sambo و خانواده در اردوگاه در هرم ایستگاه 1942. اعتبار: شهرستان کررتها محلی تاریخچه مجموعه

شهرستان کررتها کتابخانه با همکاری کتابخانه ایالتی استرالیای غربی برای ارائه یک پروژه طراحی شده برای قرار دادن پاسداشت بومی تاریخچه به دست جوامع خود.

این پروژه به نام داستان شامل یک بزرگ پایگاه داده آنلاین از عکس های تاریخی و داستان از مردم بومی.

شرکت کنندگان در این پروژه در حال آموزش استفاده از این سیستم برای پیدا کردن عکس ها و اطلاعات در مورد خود و خانواده و اضافه کردن منابع خود را به جمع آوری و شناسایی هر گونه از دست رفته شکاف.

وزارت امور خارجه کتابخانه WA پروژه افسر و دیجیتال مربی اندرو مردیت سفر به Ganalili مرکز در Roebourne دیروز به ارائه آموزش رایگان جلسه گفت: هدف از این پروژه برای کمک به ضبط و حفظ و بومی تاریخچه.

“مردم لزوما علم به این که این موارد وجود داشته باشد بنابراین در حال حاضر آنها می توانید با استفاده از این برای کمک به ایجاد خانواده خود داستان و مجدد اعضای خانواده و همچنین اضافه کردن پیشنهادات و انتقادات خود را در زندگی تجربه به مجموعه” او گفت:.

“سفر به منطقه ای در شهرها است یک راه خوب برای نشان دادن به مردم آنچه ما داریم, چون من فکر می کنم که یکی از مزایای اصلی با اندازه بزرگ از WA ما پوشش تمام گوشه و کنار از دولت و واقعا به مردم می دهد که فرصت برای آمدن و دیدن آنچه که ما داریم و آنها می توانند به اشتراک گذاری داستان های خود را.”

آقای مردیت اجرا می شود آموزش در شهرهای سراسر ایالت و گفت: به طور کلی بازخورد شده بود بسیار مثبت است.

“مردم بسیار هیجان زده برای دیدن تصاویر و گاهی اوقات برخی وجود دارد واقعا شگفت انگیز اتصالات است که مردم را,” او گفت:.

“مردم برای پیدا کردن عکس از پدر و مادر خود را که آنها هرگز قبل از دیده می شود یا نمی دانم وجود داشته است. گاهی اوقات ارتباط هستند حتی در داخل اتاق است.”

آقای مردیت گفت: نرم افزار های تعاملی و آنلاین بایگانی تصاویر کاهش موانع است که مهار مردم بومی در و از دسترسی به این قبیل مواد است.

“قبل از شما می خواهم که در واقع تا به حال به پایین آمدن به کتابخانه و رفتن را از طریق این مجموعه به واقع پیدا کردن تصاویر در حالی که در حال حاضر با پلت فرم های دیجیتال آن را واقعا ایجاد یک فضای که در آن مردم می توانند دسترسی به این آیتم ها در هر نقطه از,” او گفت:.

دریافت آخرین اخبار از thewest.com.au در صندوق پستی خود را.

ثبت نام برای ایمیل های ما

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de