هیئت مدیره مدرسه به لغو برد برای Rincon دره معلمان

جورجیا دره هیئت مدیره مدرسه در روز پنج شنبه رای به قراضه سه سال برنامه ریزی برای افزایش حقوق معلمان که به دنبال آن به روی چیزی حساب کردن با خود 3 میلیون دلار ریاضی خطا و این واقعیت است که دولت بودجه آموزش و پرورش می تواند کوچک 10 درصد این سقوط.

هیئت مدیره به نام یک جلسه ویژه به دوباره آزمایشی Feb. 26 قرارداد با نزدیک به 230 نفر از اعضای Rincon دره اتحادیه انجمن معلمان پس از نادر بودجه خطا کشف شد در اواسط ماه آوریل به مناسبت اولین شکست برای 12 درصد افزایش است که باید مرحله به مرحله در بیش از سه سال است. معلمان سود بیشتر بود به خطر افتاده است با رکود اقتصادی از کروناویروس که پنج عضو هیئت امنا ذکر شده اغلب در آن جلسه بود که به تماشای بیش از 260 نفر در زوم.

رئیس کسب و کار رسمی آلن وات که شروع به کار در ماه آوریل کشف منطقه اضافه شده بود این افزایش می دهد به عنوان یک بار هزینه به جای به در حال انجام تغییر تاثیر مالی توسط $3 میلیون نفر است. او سومین مدیر کسب و کار برای رسیدگی به امور مالی منطقه پس از مذاکرات در ماه نوامبر آغاز شد.

Sonoma County, اداره آموزش و پرورش این هفته گفت: این امر نیاز به اضافی 2.5 میلیون دلار کاهش در صورتی که به تصویب هیئت مدیره پرداخت افزایش — حتی قبل از coronavirus مربوط به بودجه تغییرات در میان.

هیئت مدیره مدرسه کارمند مایک طبخ تاسف وجود دارد هیچ گزینه ای دیگر اما به رای دادن این توافق و بازگشت به چانه زنی جدول.

“من نا امید ما در این مرحله,” او گفت:. “اما در حال اجرا در منطقه ما به زمین با بالا بردن توافق است نه چیزی است که من می خواهم به شناخته شده در این جامعه است. من امیدوار هستم که ما می تواند همچنان به صحبت با معلمان و کار با اتحادیه در چیزی که پایدار برای همه.”

Rincon دره سرپرست تریسی اسمیت گفت: این منطقه ارائه خواهد شد یک قرارداد یک ساله با 5 درصد افزایش و افزایش فواید همان شرایط به عنوان اولین سال از توافق اولیه.

RVUTA مذاکره کنندگان مورد مناقشه ریاضی خطا رخ داده است و متهم منطقه از معامله در ایمان بد نیست ارسال توافق به بخش آموزش و پرورش برای بررسی هر چه زودتر. اسمیت گفت که این تاخیر ناشی از تغییر محیط زیست ناشی از این بیماری همه گیر و زمان آن را در زمان به پردازنده وات, که, گردد, اداره آموزش و پرورش شهرستان ،

پس از تصمیم گیری هیئت مدیره پنجشنبه رئيس جمهور اتحادیه سامانتا Tuor گفت که او “زده خاموش” گرفت و موضوع را با راه معلمان مشخص شد در طول چند هفته گذشته.

فوریه توافق در نظر گرفته شده برای کمک به افزایش دستمزد برای صدها نفر از معلمان در دومین فیدر منطقه برای شهرستان سانتا رزا مدارس. معلمان در این منطقه در حال پرداخت 18 درصد کمتر از متوسط دولت.

معلمان نباید متنبه برای دفاع بهتر پرداخت, Tuor گفت و طبخ نظرات که قرارداد خود را خواهد اجرا “منطقه ما به زمین” ساخته شده آن را سخت تر برای جلب پشتیبانی می کند.

“این است که فراگیر و گو در مورد معلمان به طور کلی و نه فقط در منطقه ما” گفت: Tuor یک کلاس هشتم معلم در Rincon دره مدرسه منشور. “وجود دارد این قدردانی, اما زمانی که ما بخواهید نسبتا جبران ما به عنوان اگر ما در حال گرفتن پول از کودکان.”

Sonoma County سرپرست مدارس استیو Herrington است که یک مربی برای بیش از چهار دهه گفت: محاسبات غلط در مذاکرات قرارداد می تواند اتفاق می افتد اما “یک ترکیب ریاضی خطای شایع است.”

یک سال قرارداد ارائه شده به Rincon ولی معلمان می تواند تبدیل به یک امری عادی به عنوان رویکرد مدارس در مقابله با اثرات مداوم از COVID-19 بحران است.

Herrington گفت: مذاکره محیط زیست منطقه با تجربه در طول رکود بزرگ می تواند بازگشت و اتحادیه های کارگری ممکن است مجبور به در نظر گرفتن کاهش می یابد, مزایای حقوق و دستمزد انجماد و حتی کمتر کاری برای کمک به مناطق شناور باقی می ماند. حتی با آن سازش ریختن کارکنان اجتناب ناپذیر خواهد بود.

“بسیاری از مناطق در حال رفتن به مجبور به کاهش و حتی کسانی که باید حل و فصل (قرارداد) در این سال,” او گفت:. “این بسیار آنها را مجبور به قطع خود را (حقوق و دستمزد) برنامه — آنها را مجبور به قطع عامل خود بودجه است. متاسفانه مدرسه است که یک کسب و کار مردم.”

شما می توانید رسیدن به تحریریه یوسف بیگ در 707-521-5390 یا [email protected] در توییتر @YousefBaig.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de