شیوع سالمونلا در 34 متحده مرتبط قرمز, پیاز, مقامات بهداشت فدرال هشدار

بررسی یخچال و آشپزخانه برای پیاز خام و محصولات حاوی آنها. آماده به بازی شیر یا خط آنها را.

بهداشت فدرال رسمی را مرتبط با پیاز قرمز به عنوان منبع جاری در سراسر کشور سالمونلا نیوپورت شیوع قرار گرفت.

مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از اواخر جمعه شب گفت: پیاز به ترسیم تامسون International, Inc., بر اساس در بیکرزفیلد کالیفرنیا. دیگر پیاز انواع — سفید و زرد و شیرین نیز می تواند آلوده شود.

مصرف رستوران ها و خرده فروشان CDC توصیه می کند نباید بخورید خدمت و یا فروش پیاز از تامسون بین المللی و یا مواد غذایی ساخته شده با این پیاز. پیاز باید پرتاب کردن حتی اگر هیچ کس مریض شد. چک کردن برچسب بر روی پیاز را به دیدن اگر آنها از تامسون بین المللی است. اگر آنها بازی شیر یا خط آنها را.

CDC همچنین توصیه می کند به بازی شیر یا خط کردن هر پیاز و غذاهای ساخته شده با آنها را اگر شما نمی دانید و یا نمی توانید بگویید که در آن پیاز را از آمد.

ردیابی و ردیابی مواد و روشها در بر داشت که کسانی که بیمار با توجه به CDC گزارش خوردن پیاز خام در ” … تازه غذاهای آماده از جمله سالاد, ساندویچ, پیچد, salsas و نرخهای پایین.”

وجود دارد در حال حاضر نزدیک به 400 مورد در سراسر 34 متحده با 59 نفر در بیمارستان بستری است. بیماری های گزارش شده از ماه ژوئن 19 از طریق ژوئیه CDC می گوید. وجود دارد هیچ موارد گزارش شده در هاوایی است.

تا کنون کسانی که تبدیل به بیمار در محدوده سنی 1 تا 102 سال است. ميانه سن 39 است و بیش از نیمی از کسانی که آلوده هستند. هیچ مرگ و میر گزارش شده است.

این آژانس بهداشت عمومی کانادا نیز گزارش کرده 114 مورد از سالمونلا نیوپورت ارتباط آنها وارد شده پیاز قرمز از آمریکا

با رستوران ها و خرده فروشان قبل از غذا خوردن و یا خرید مواد غذایی به مطمئن شوید که آنها نه خدمت و یا فروش پیاز از تامسون بین المللی و یا غذاهای آماده با آنها.

تامین کنندگان و توزیع کنندگان نباید کشتی و یا فروش پیاز CDC می گوید.

در خانه مصرف کنندگان باید تمیز و پاکسازی تمام سطوح — کانتر تخته برش, دستگاه برش و مخازن ذخیره سازی — که آمده اند در تماس با پیاز.

اگر شما علائم CDC توصیه می کند تا شما را به تماس با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی نوشتن آنچه می خوردند هفته قبل از شما بیمار شد و تماس با بخش بهداشت محلی.

در اینجا آنچه که در مورد عفونت سالمونلا از CDC:

>> علائم عفونت سالمونلا شامل اسهال و تب و گرفتگی عضلات شکم. آنها به طور معمول نشان می دهد تا در مدت شش ساعت به شش روز پس از در معرض بودن به باکتری CDC می گوید.

>> سالمونلا ممکن است گسترش از روده به جریان خون و سپس به جاهای دیگر در بدن است.

>> بیماری معمولا بین چهار تا هفت روز و بسیاری از افراد بدون درمان بهبود می یابند.

>> در موارد نادر عفونت سالمونلا می تواند باعث مرگ مگر اینکه فرد به درمان فوری با آنتی بیوتیک.

>>مردم با تضعیف سیستم ایمنی بدن کودکان کمتر از 5 سال و بزرگسالان مسن تر از 65 سال هستند بیشتر احتمال دارد به بیماری شدید.

در اینجا CDC توصیه برای کمک به جلوگیری از عفونت سالمونلا:

>> تمیز کردن: شستن دست های خود را و سطوح اغلب. شستن میوه ها و سبزیجات قبل از غذا خوردن برش یا لایه برداری.

>> جداگانه: نگه داشتن مواد غذایی است که نمی تواند قبل از پخته آن را خورده است مانند میوه های تازه و سالاد و گوشت دلی دور از گوشت و مرغ و غذاهای دریایی.

>> کوک: به درجه حرارت بالا به اندازه کافی برای کشتن میکروب ها است. گوشت گاو و گوساله و گوشت خوک و گوشت بره پخته باید به یک داخلی دمای 160 درجه است. همه محصولات مرغ پخته باید به یک داخلی دمای 165 درجه است.

>> Chill: در یخچال, مواد غذایی فاسد شدنی در عرض 2 ساعت; 1 ساعت اگر آن را 90 درجه یا داغتر خارج است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>