‘غم’ و ناباوری از یک جهان از دست رفته آمریکا رهبری

برلین >> به عنوان تصاویر آمریکا را غرق بيمارستان و snaking بیکاری خطوط سوسو در سراسر جهان مردم به سمت اروپا از اقیانوس اطلس به دنبال ثروتمندترین و قدرتمند ترین کشور در جهان با ناباوری.

“زمانی که مردم با دیدن این تصاویر از شهر نیویورک گفتند: چگونه این اتفاق می افتد ؟ این چگونه ممکن است؟'” گفت: هنریک Enderlein رئیس برلین-بر اساس Hertie مدرسه و یک دانشگاه با تمرکز بر سیاست های عمومی. “ما همه را حیرت زده کرد. نگاهی به بیکاری خطوط.”

“من احساس می کنم جان غم” گفت: Timothy Garton Ash یک استاد تاریخ اروپا در دانشگاه آکسفورد و مادام العمر و سرسخت Atlanticist.

این همه گیر و فراگیر جهان انجام داده است بیش از نگاهی به زندگی و معیشت از دهلی به نیویورک است. این است که تکان دادن مفروضات اساسی در مورد آمریکا استثنایی — ویژه نقش ایالات متحده برای چندین دهه پس از جنگ جهانی دوم به عنوان رسیدن به آن ارزش و قدرت آن را یک رهبر جهانی و به عنوان مثال به جهان است.

امروز از آن است که پیشرو در راه های مختلف: بیش از 840,000 آمریکایی تشخیص داده شده اند با COVID-19 و حداقل 46,784 اند و از آن بیش از هر جای دیگری در جهان است.

به عنوان فاجعه آشکار رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و فرمانداران دولت نه تنها این استدلال بیش از آنچه که بلکه بیش که قدرت به آن را انجام دهد. مغلوب ساختن پیشی جستن است fomented تظاهرات علیه اقدامات ایمنی خواست های علمی مشاوران تحریف حقایق در مورد ویروس و دولت پاسخ تقریبا روزانه در این هفته استفاده می شود این ویروس به قطع صدور کارت سبز برای افرادی که به دنبال مهاجرت به ایالات متحده است.

“امریکا انجام داده است و نه بد; آن را انجام داده است فوق العاده بد” گفت: دومینیک Moïsi یک دانشمند علوم سیاسی و مشاور ارشد در پاریس مستقر در انستیتو Montaigne.

این بیماری همه گیر در معرض نقاط قوت و ضعف از فقط در مورد هر جامعه Moïsi اشاره کرد. آن را نشان داده است قدرت و سرکوب از اطلاعات توسط یک مستبد دولتی چین به عنوان آن تحمیل یک مستند در شهر ووهان. آن را نشان داده ارزش از آلمان چاه عمیق اعتماد عمومی و روح جمعی و حتی آن را به عنوان تأکید این کشور بی میلی به گام تا با زور و اجبار و اروپا منجر شود.

و در ایالات متحده آن را در معرض دو ضعف بزرگ که در چشم بسیاری از اروپایی ها باید مرکب یکی دیگر از: نامنظم رهبری از مغلوب ساختن پیشی جستن است که ارزش تخصص و اغلب حاضر به دنبال مشاوره خود را علمی مشاوران و عدم قوی عمومی سیستم مراقبت های بهداشتی و شبکه امنیت اجتماعی.

“امریکا آماده برای این نوع اشتباه از جنگ” Moïsi گفت. “آن را آماده برای جدید 9/11 اما به جای آن یک ویروس آمد.”

“این پرسش: اتحاد آمریکا تبدیل به نوع اشتباه از قدرت با نوع اشتباه اولویت؟”

تا کنون پس از مغلوب ساختن پیشی جستن از نقل مکان به کاخ سفید و آمریکا برای اولین بار به دولت او را هدایت سرود اروپایی که تا به حال برای دریافت استفاده می شود به رئیس جمهور را گاه به گاه تمایل به خطر چندین دهه اتحاد و rip کردن موافقت نامه های بین المللی. در اوایل او به نام ناتو “منسوخ” و عقب نشینی آمریکا در حمایت از پاریس مورد آب و هوا و توافق هسته ای ایران.

اما این شاید اولین بحران جهانی در بیش از یک قرن که هیچ کس حتی به دنبال ایالات متحده برای رهبری است.

در برلین, آلمان, وزیر خارجه Heiko Maas است گفت: به همان اندازه است.

چین در زمان “بسیار استبدادی اقدامات در حالی که در آمریکا این ویروس پخش شد را برای مدت زمان طولانی” Maas به تازگی گفت: Der Spiegel magazine.

“این دو افراط و نه از آن می تواند یک مدل برای اروپا” Maas گفت.

امریکا یک بار گفت: داستان امید و نه فقط به آمریکایی ها است. غرب آلمان مانند Maas که بزرگ شد در خط مقدم جنگ سرد می دانستند که داستان با قلب و مانند بسیاری دیگر در جهان به آن معتقد بودند.

اما نزدیک به سه دهه بعد امریکا داستان دچار مشکل است.

این کشور کمک کرد که شکست فاشیسم در اروپا 75 سال پیش در ماه آینده و در دفاع از دموکراسی در این قاره در چندین دهه است که به دنبال انجام شده است بدتر از حفاظت از شهروندان خود را از بسیاری از autocracies و دموکراسی.

وجود دارد یک ویژه طنز: آلمان و کره جنوبی هر دو محصول از روشنفکر پس از جنگ ایالات متحده رهبری را تبدیل به قوی نمونه هایی از بهترین شیوه ها در coronavirus بحران است.

اما منتقدان در حال حاضر امریکا شکست نه تنها منجر به جهان پاسخ اما اجازه دادن به مردم خود را به عنوان به خوبی.

“وجود دارد نه تنها هیچ رهبری جهانی وجود دارد و نه ملی و نه رهبری فدرال در ایالات متحده گفت:” ریکاردو Hausmann مدیر آزمایشگاه رشد در دانشگاه هاروارد مرکز بین المللی توسعه است. “در برخی از حس این شکست از رهبری ایالات متحده در ایالات متحده”

البته برخی از کشورها در اروپا نیز تحت الشعاع این ویروس با تعداد مرده از COVID-19 بسیار بالاتر به عنوان یک درصد از جمعیت در ایتالیا و اسپانیا و فرانسه نسبت به ایالات متحده است. اما آنها زده بودند هر چه زودتر و تا به حال کمتر زمان برای آماده سازی و واکنش نشان می دهند.

تضاد بین چگونه ایالات متحده و آلمان در پاسخ به این ویروس است به خصوص قابل توجه است.

در حالی که آنگلا مرکل انتقاد شده است برای گرفتن نیست پرقدرت به اندازه کافی نقش رهبری در اروپا و آلمان است که ستایش برای نزدیکی-کتاب پاسخ به همه گیر حداقل استانداردهای غربی است. که به لطف قوی عمومی سیستم مراقبت های بهداشتی بلکه یک استراتژی توده تست و مورد اعتماد و موثر رهبری سیاسی.

مرکل انجام داده است و چه مغلوب ساختن پیشی جستن است. او شده است روشن و صادقانه در مورد خطرات با رای دهندگان و سریع در پاسخ او. او با بسیج تمام 16 دولت فرمانداران پشت سر او. آموزش فیزیکدان او به دنبال مشاوره علمی و آموخته شده از بهترین عمل در جای دیگر.

چندی پیش مرکل در نظر گرفته شد یک نیروی صرف داشتن اعلام کرد که این می تواند آخرین مدت است. در حال حاضر به تصویب رتبه بندی در 80 درصد است.

“او ذهن یک دانشمند و قلب یک کشیش پدر” Garton Ash گفت.

برخی هشدار داد که تصمیم نهایی در تاریخ چگونه کشورهای کرایه پس از همه گیر است که هنوز هم یک راه طولانی از حال نوشته شده است.

یک بیماری همه گیر است که یک نوع بسیار خاص از تست استرس برای سیستم های سیاسی گفت: Garton Ash تاریخ استاد. نظامی و توازن قدرت به تغییر نمی در همه. ایالات متحده همچنان بزرگترین اقتصاد است. و آن را به طور کامل معلوم نیست چه جهانی و منطقه خواهد بود بهترین مجهز به پا زدن شروع به رشد پس از یک رکود عمیق است.

“همه اقتصاد ما در حال رفتن به صورت وحشتناک, آزمون,” او گفت:. “هیچ کس نمی داند که خواهد آمد قوی تر در پایان.”

وجود دارد یکی دیگر از کارت های وحشی در کوتاه مدت Moïsi اشاره کرد. ایالات متحده دارای یک انتخابات در ماه نوامبر. که پس از عمیق ترین بحران اقتصادی پس از دهه 1930 نیز ممکن است تحت تاثیر این دوره از تاریخ است.

رکود بزرگ باعث به امریکا معامله جدید است. شاید coronavirus منجر خواهد شد ایالات متحده به آغوش قوی تر و عمومی خالص ایمنی و ایجاد یک وحدت ملی برای دسترسی بیشتر به مراقبت های بهداشتی Moïsi پیشنهاد شده است.

“اروپا سوسیال دموکرات سیستم ها نه تنها انسان بیشتر آنها ما را ترک بهتر آماده و مناسب برای مقابله با یک بحران مانند این تر وحشیانه سیستم سرمایه داری در ایالات متحده” Moïsi گفت.

بحران کنونی برخی از ترس عمل می تواند مانند یک شتاب دهنده از, تاریخ, بالا بردن سرعت کاهش در نفوذ از هر دو ایالات متحده و اروپا است.

“گاهی اوقات در 2021 ما بیرون آمدن از این بحران و ما خواهد بود در سال 2030” Moïsi گفت. “وجود خواهد داشت بیشتر آسیا در جهان و کمتر از غرب است.”

Garton Ash گفت که ایالات متحده باید یک هشدار فوری از یک خط طولانی از امپراتوری که با افزایش و کاهش یافت.

“برای یک مورخ این چیز جدیدی نیست که چه اتفاقی می افتد,” Garton Ash گفت. “این یک داستان آشنا در تاریخ جهان است که پس از یک مقدار مشخصی از زمان قدرت کاهش می یابد.”

“شما جمع آوری مشکلات و چون شما یک پلیر قوی شما می توانید انجام این dysfunctionalities برای مدت زمان طولانی,” او گفت:. “تا زمانی که چیزی اتفاق می افتد و شما می توانید دیگر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>