یکدفعه آینه: غیرنظامیان گرفتار در تیراندازی در دسامبر. 7, 1941

Mahalo برای حمایت از Honolulu Star-Advertiser. لذت بردن از این داستان!

در این بخش پنج از جنگ جهانی دوم سریال من نگاه کنید که چگونه شهروندان را تحت تاثیر قرار, با شروع جنگ جهانی دوم است.

ژاپنی ها حمله متمرکز در اوآهو را در پایگاه های نظامی اما غیر نظامیان در عرض 20 مایل در بر داشت خود را در تیراندازی.

ضد هواپیما آتش از نیروهای نظامی آمریکا در پرل هاربر Hickam و دیگر پایگاه کاهش یافت و بیش از همه هونولولو از Waipahu به الماس ، بدترین آسیب شد و در McCully.

Loraine یامادا گفت که او و دیگران در خانه یکی از دوستان در Algaroba و Pumehana خیابان در McCully حدود ساعت 8 صبح در دسامبر. 7, 1941 زمانی که “وجود دارد یک انفجار بزرگ و خانه فقط تکان داد و همه چیز سقوط کرد.

“هنگامی که ما نگاه از پنجره به بیرون کل بلوک در آتش بود. سر و صدا شد تا با صدای بلند و آتش خارج شد تا شدید. همه با شلنگ. آنها می خواهند به شلنگ خانه خود را, اما وجود دارد به سختی هر گونه آب بیرون می آید.

“من خیلی می ترسم. من گفت: “اجازه دهید در حال حاضر!’ ما زد به خیابان کینگ و ما هنوز هم می تواند بشنود انفجار در حال حاضر و پس از آن, بنابراین ما رفت و یک خیابان بالاتر بود که جوانان در خیابان. ما شروع به در حال اجرا نسبت به Moiliili.”

از گسترش آتش و سوختن بیش از یک بلوک از فروشگاه ها و خانه ها در McCully.

Mal چان به یاد آن روز هست. “من 8 سال و هر یکشنبه من راه می رفت به من را در Beretania و Keeaumoku خیابان و سپس رفت و با آنها به کلیسا.

“در خیابان کینگ در McCully بسیاری از ژاپنی کمی مغازه ها تخریب شد توسط بمب که مسیر من هر روز برای پیاده روی به Lunalilo مدرسه.

“یک بمب فرود آمد درست در خارج از کلاس های درس من. من و خانواده ام به آنجا رفتم بعد دیدم یک سوراخ بزرگ در زمین است. مربا و ژله های ما ساخته شده برای کریسمس در هم شکسته شد و در قتلگاه. خوشبختانه این اتفاق افتاد در یکشنبه; در غیر این صورت من نمی خواهد در اینجا در حال حاضر است.”

آینده صاحب هتل فرار از مرگ

Roy کلی که بعدها در بر داشت Outrigger هتل های زنجیره ای گفت که او و همسرش شنیده انفجار اما فرض آن را یک ورزش است. آنها کاهش یافته است فرزندان خود را در مدرسه یکشنبه در سنت کلمنت را اسقفی کلیسا در Makiki.

هنگامی که او آن را شنیده بود, واقعی, ژاپنی, حمله, او با عجله سوار را به کودکان. یک ضد هوایی پوسته کاهش یافت و در یک ساختمان به عنوان آنها گذشت پادشاه و McCully خیابان ها و ساختمان پشت سر هم به شعله های آتش.

کلی خودرو متوقف شده در Lewers خیابان و Kuhio خیابان. کلی رو این موتور دوباره رفتن و سوار به آنها نزدیک خانه. پس از مدت یک ضد هوایی پوسته فرود در وسط است که تقاطع ترک یک سوراخ بزرگ است.

ضد هوایی پوسته زمین در اطراف هونولولو

پرتابه فرود در Iwilei, Nuuanu, Liliha, Dowsett الماس سر و مکان های دیگر.

یک ضد هوایی پوسته آمار در نزدیکی واشنگتن جای کشتن یک رهگذر و یکی دیگر از فرود در نزدیکی Iolani کاخ. گزارش شد که 54 غیرنظامی کشته شدند.

اولین مدرسه زبان ژاپنی در اوآهو, Chuo Gakuin تاسیس در سال 1896 بود ضربه توسط ضد هوایی پرتابه E. حزب محافظه لیتیلا به من گفت.

آن را در نزدیکی تقاطع Nuuanu و تاکستان راه در حال حاضر بخشی از پرورش باغ. یک کودک کشته شد و هنگامی که دو پرتابه ضربه و چندین مجروح شدند. مدرسه هرگز بازگشایی و یک پلاک یادبود نقطه امروز.

بزرگترین از دست دادن زندگی در جنوب Kukui خیابان saimin ایستاده که در آن 12 نفر کشته شدند.

دن Inouye

دن Inouye a 17-year-old McKinley دانش آموز دبیرستان بود پانسمان برای کلیسا زمانی که او در رادیو و شنیده ام که پرل هاربر که بمباران شد.

او گفت پدرش آمد به اتاق خواب و نام او را در خارج از خود McCully خانه به تماشای. Inouye گفت: او را دیدم شیرجه بمب افکن زوم تا از دود و می دانستم که آنها بودند ،

پدر و پسر هر دو به رسمیت شناخته شده است که بسیاری از آنها امیدوار است و قصد دارد که در هم شکسته.

جوان Inouye بلافاصله سوار دوچرخه خود را به صلیب سرخ کمک های اولیه ایستگاه مشخص شده است که در خدمت به عنوان یک داوطلب است. او بعدها به ارتش پیوست.

جسورانه اپراتور تلفن

مدت کوتاهی بعد از ظهر در دسامبر. 7, 1941 ، ژنرال والتر کوتاه وارد در رژیم صهیونیستی است. جوزف Poindexter ،

او گفت: فرماندار آسیب به تاسیسات نظامی و فکر کردم ممکن است یک تهاجم تلاش صبح روز بعد. او توصیه می شود حکومت نظامی اعلام شود.

Poindexter می خواستم به صحبت کردن با رئیس جمهور فرانکلین دلانو روزولت قبل از تصمیم گیری.

شهروندان گفته شد به خانه می گویند مگر اینکه در غیر این صورت به کارگردانی اقامت کردن تلفن و گوش دادن به رادیو برای دستورالعمل.

یک اپراتور تلفن که هرگز مشخص پیروی از دستورالعمل دقیق از یک نیروی دریایی سانسور می خواستم به دانستن آنچه که فرماندار خواست به صحبت رئیس جمهور در مورد, و تنها پس از گرفتن تایید از سانسور به او محل تماس بگیرید.

در طول مکالمه اپراتور تلاش برای قطع تماس کوتاه. رئیس جمهور مورد تایید حکومت نظامی. Poindexter خواست برای تامین مواد غذایی و هواپیما. روزولت گفت: آنها در حال حاضر در راه است.

نبرد Tantalus

San Jose State football team شد در اوآهو به بازی بازی های دانشگاه هاوایی و دانشگاه ویلامت.

“در صبح روز Dec. 7 من نشسته بود در Moana هتل با صبحانه با بقیه تیم زمانی که ما شنیده ام بسیاری از شلیک و برخی از بمب انداختن در آب در Waikiki” به یاد می آورد عضو تیم پل Tognatti.

“ما زد بیرون و ماشین شد و پایین رفتن Kalakaua 50 تا 60 مایل در ساعت و متوجه شدیم که این جنگ بود. آن شب تمام فوتبال تیم رفت به ایستگاه پلیس و ما اختصاص داده شده به گارد وظیفه. سلاح ما داده شد شورش (شات) اسلحه.

“شایعات که در حال گردش در اطراف جزیره بودند به اندازه کافی برای ترساندن شما را به مرگ. وجود دارد گزارش می دهد که ژاپنی ها فرود آمده بود در طرف دیگر از جزیره است.

“وجود دارد یک گزارش که چتربازان بودند فرود در تپه. زمانی که مردان مسلح رفت تا به بررسی آنها دریافتند که برخی از بانو تا به حال او لباس های شسته شده برای خشک و یک ورق بود دور و برت افتاده در نسیم. که چتر باز!

“کسی کشف یک نور در شب در Tantalus. آن نور روشن و خاموش و شایعه شد که ژاپنی بود فرود آمد وجود دارد و آنها با ارسال سیگنال به کشتی ها در دریا.

“این تصمیم گرفته شد که یک حمله باید ساخته شود و این نامردان بازدید کنندگان دفع باید از هر وسیله ای در دست از جمله تفنگ ساچمه ای.

“مردان خزید تا کوهستان در شکم خود را, و آنها باید فکر شده اند چه آسان این یک کارفرمایی نگاه کردن دزدکی حرکت کردن. فقط در مورد زمانی که آنها آماده بودند به اتهام کسی پیشنهاد شاید آنها بهتر است آن را نگه دارید.

“نور معلوم بود کسی فروس نور است که تا به حال در آن بود و سوسوی روشن و خاموش” به یاد Tognatti.

“و که به پایان رسید من زد و خورد در اوآهو. آن را نیز ممکن است کوتاه ترین نبرد جنگ جهانی دوم است.”

حکومت نظامی

حکومت نظامی به اثر رفت آن روز. خاموشی بودند موظف و جلوگیری از نگهبانان برای بررسی چراغ نشان داد و ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به سیگنال یا مستقیم, ژاپنی, هواپیما و یا کشتی. شهروندان تا به حال به خانه پس از تاریک اگر آنها نمی باید اجازه به بعد.

Mal چان به خاطر “حمل ماسک گاز حفر یک پناهگاه بمب در حیاط ما و سهمیه بندی مواد غذایی. مادرم را از من خرید و من ایستاده در یک خط و با او در یکی دیگر در یک Piggly Wiggly فروشگاه.

“که راه ما را بیشتر گوشت برای خانواده است. من هم یاد گرفتم تمام آهنگ های نظامی در طول سال های جنگ و من فکر می کنم من هنوز هم به یاد داشته باشید بسیاری از آنها را.”


باب Sigall است که نویسنده از پنج “شرکت ما حفظ” کتاب. ایمیل او را در [email protected]


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>