جایزه پولیتزر: راهنمای برنده کتاب و فینالیست

پانزده کتاب به رسمیت شناخته شد به عنوان برنده و یا فینالیست برای جایزه پولیتزر روز دوشنبه در دسته داستان, عمومی, تاریخ, بیوگرافی, شعر و به طور کلی غیرداستانی.

داستان

برنده: “نیکل پسران” توسط Colson Whitehead

در آخرین رمان “راه آهن زیرزمینی” نویسنده داستان تخیلی داستان فلوریدا مدرسه که در آن ده ها تن از پسران بودند شکنجه و به خاک سپرده شد در یک قبرستان. “شد وایتهد را تنها با هدف درخشش بی رحم نور در یک redacted فصل نژادی تروریسم در آمریکا کرونیکل خواهد بود که دستیابی به اندازه کافی” نوشت: مؤلف در نیویورک تایمز. اما وایتهد “در مورد یک قصه گو استاد عضلانی نه فقط به excavating سخت گذشته اما به بررسی روند که آمریکایی ها تضعیف و تحریف کردن و یا ‘منظمی پاک کردن’ داستان های او رانده است برای گفتن.”

فینالیست: “هلندی خانه” توسط ان Patchett

این رمان به بررسی پویایی یک خانواده مخلوط زندگی در یک خانه شیشه ای در خارج از فیلادلفیا در midcentury. “من نمی توانم شهامت یک جمله ارزش به نقل از اما چگونه موثر هستند که بافته شده با هم — این شفاف خطوط که پاکت شما مانند یک عنکبوت,” زمان ” مؤلف نوشت. “این می تواند احساس از مد افتاده: سبک های دلبستگی به بسیار سنتی نوع داستان سرایی” اما “مانند خانواده هلندی خانه آن را به یک ساختار پایدار می دهد که بعد اضافه شده به مراجع در متن آن راه از قیافه نسبت به اصل و نسب.”

فینالیست: “توپکا مدرسه” توسط بن لرنر

لرنر را “هیجان انگیز” رمان انتخاب شده توسط تایمز نقد کتاب به عنوان یکی از 10 بهترین کتاب های 2019, ویژگی های یک شخصیت آشنا به خوانندگان خود آدم گوردون در این زمان به عنوان یک دانش آموز دبیرستانی است. لرنر سوالات در مورد هنر و صحت انجام شده از طریق این کتاب اما در “توپکا مدرسه” “آدم بی وفایی دیگر را می توان نوشته شده به عنوان جهان وطنی روان نژندی. این است که به جای نشانه ای از یک بحران ملی باور است که در آن سازه ها از درک فرو ریختن و ‘رژیم از معنای سقوط به گسترش است.'”

تاریخچه

برنده: “طعم شیرین آزادی: یک داستان واقعی از برده داری و جبران در امریکا” توسط W. کالیب McDaniel

این کتاب به بررسی پرداخت غرامت از طریق داستان از یک قرن 19 زن که شکایت او را اسیر پس از بازمانده یک آدم ربایی و دوباره اسارت است. داستان او نوشت McDaniel در نظر قطعه برای بار “ارائه می دهد درس برای هر دو مورد تاثیر جبران می توانید و در مورد محدود قدرت پرداخت به تنهایی.”

فینالیست: “رقابت برای سود: چگونه بانک و صنعت املاک و مستغلات تضعیف سیاه مالکیت خانه” توسط Keeanga-Yamahtta تیلور

تیلور کتاب نیز longlisted برای جایزه ملی کتاب, “را پوشش می دهد و چند سال در اواخر 60s و 70s اوایل زمانی که مسکن عادلانه عمل 1968 اسمی به پایان رسید و دولت را به مدت طولانی تمرین redlining.” این بار در’ نقد و بررسی گفت که او “با دقت اسناد و مدارک بعد چه اتفاقی افتاد که دولت فدرال همکاری با صنعت املاک و مستغلات مشتاق در مورد بهره برداری از یک بازار جدید است اما به دلیل خودداری از تحمل بیشتر از خطر است.”

فینالیست: “پایان افسانه: از مرزی به مرز دیوار در ذهن آمریکا” توسط گرگ Grandin

در این “اندازه گیری دقیق کار” Grandin بررسی به تازگی محبوبیت نماد از مرز دیوار در زمینه ایالات متحده تاریخی غربی گسترش است. “Grandin خود را نگه می دارد سرد — او ترجیح دشنه به باشگاه — اما او عصبانی تر رشد می کند به عنوان تاریخ خود می رسد امروز” نوشت: این بار داور.

بیوگرافی

برنده: “Sontag: او زندگی و کار” توسط بنیامین Moser

این بیوگرافی از Susan Sontag “ماهر پر جنب و جوش, تالار تحقیق کتاب است که در اصلی نه whitewashes و نه غرب در موضوع آن: این کار سخت را به دیدن خواننده Sontag به شدت پیچیده شخص او بود” نوشت: مؤلف در این زمان.

فینالیست: “ما مرد: Richard Holbrooke و پایان آمریکایی قرن” توسط جورج پاکر

با توجه به زمان ” نقد و بررسی “مرد ما” — یک بیوگرافی به عنوان “جذاب درخشان غره و طاقت فرسا” به عنوان موضوع دیپلمات های ایالات متحده Richard Holbrooke — “آیا کتاب شما قرار است به شیب را تکه تکه جستجو برای اطلاعات; آن را بهترین قدردانی مثل یک رمان مصرف کل است.”

فینالیست: “پاریس زندگی می کند: ساموئل بکت Simone de Beauvoir, و من” توسط Deirdre Bair

Bair کتاب “می خواند بسیار شبیه به یک ‘ساخت …’ مستند” که در آن او “به ما می دهد او دوربین را در دو شرح حال” بار گفت. هر دو بکت و de Beauvoir, توافق به پروژه با سطوح مختلف مشارکت و کتاب کنکاش مسیر گاهی اوقات مشکل نوشتن در مورد این دو چهره است.

شعر

برنده: “سنت” توسط جریکو قهوه ای

در این پروژه “قهوه ای ایجاد می کند شعر که در یک فروشگاه از آسیب های گذشته و حال شخصی و ملی در یک کشور که در آن سیاهی به خصوص مرد سیاهی که شبیه به بیماری” با توجه به بار. “حتی به عنوان او reckons به طور جدی با ما امور قهوه ای به ارمغان می آورد یک مفهوم معنایی بازی به سیاهی تندرست بین معانی متفاوت کلمات برای ایجاد یک نژادی doublespeak.”

فینالیست: “بیشعور” توسط مریم Ruefle

Ruefle “مواجه فوق العاده و در عین حال پیش پا افتاده واقعیت است که همه ما می میرند” در این مجموعه شعر. “‘بیشعور’ پر است از این زبانی reversals — این chiasmus ممکن است دستگاه است که بهترین نشان دهنده زندگی reversal of fortune ما ساخته شده است در و منسوخ شدن” بررس نوشت: در زمان.

فینالیست: “تنها به عنوان روز طولانی: جدید و منتخب اشعار” توسط Dorianne Laux

این مجموعه شعر توسط یک برنده جایزه پولیتزر شاعر شامل 20 قطعه جدید است که چامه به Laux مادر. کار خود را به بررسی تمایلات جنسی و بقا و شفا.

به طور کلی غیرداستانی

برنده: “پایان افسانه: از مرزی به مرز دیوار در ذهن آمریکا” توسط گرگ Grandin

برنده: “The Undying: درد, آسیب پذیری, مرگ و میر, پزشکی, هنر, زمان, رویاهای, داده, خستگی, سرطان و مراقبت” توسط آن بویر

“پایان افسانه” نیز فینالیست در تاریخ دسته. در “بی مرگی,” “این روبان صورتی است که در همه جا نشان از آگاهی از سرطان پستان شده است به یک شی از جنجال و تمسخر” نوشت: این بار داور اما بویر “نه تنها آن را به جلو و سست unfastening آن خوش طعم حلقه; او تغذیه آن از طریق یک پاره پاره کننده و چراغ های آن را در آتش incinerating آن باقی مانده است.”

فینالیست: “Elderhood: بازتعریف پیری, تبدیل, پزشکی, Reimagining زندگی” توسط لوئیس آرونسون

در این کتاب Aronson, یک متخصص امراض دوران پیری, تساوی از 25 سال از مراقبت از بیماران و همچنین به عنوان تاریخ علم و فرهنگ عامه به رنگ انسانی تصویر از سن.

فینالیست: “انفرادی: ناگسستنی با چهار دهه در سلول انفرادی. داستان من از تحول و امید” توسط آلبرت Woodfox با لسلی جورج

این “غیر قدرتمند” خاطرات جزئیات Woodfox جوان زندگی از جرم و جنایت و وقت خود را در زندانهای مختلف از جمله چهار دهه در سلول انفرادی برای یک جرم را مرتکب نشده بود. “اگر در پایان این کتاب شما را ترک نمی کند با اشک تجمع در خود clavicles شما یک فرد قوی تر از من” نوشت زمان ” مؤلف. “ماندگار تر است Woodfox اعتقاد است که آمریکا سیستم عدالت در نیاز مبرم به اصلاحات است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de