فیلیپین انطباق با افزایش دریاها

هنگامی که سیل حمله به خانه اش در شب — و آنها همیشه کمی بالاتر در هر سال — Pelagia Villarmia فر تا روی تخت و منتظر است.

روزی به زودی او می داند که آب را خزش گذشته بامبو اسلاید از تخت او. این را حفظ خواهد کرد افزایش شور و تاریک و شگفت آور سرد است.

آب دریا دارای پوشش دیوارهای Villarmia خانه با نقاشی های دیواری از کپک زدن. آن را جویده پاها از مبلمان و منجمد یک دی وی دی پلیر با آن سینی نیمه بسته نگهداشته شده. یک خورده عکس از Villarmia و او در حال حاضر مرده آویزان بر روی دیوار, از پشت, زمانی که آنها جوان بودند و امیدوار بوده و غافل از دریا گرسنگی.

آنچه که اتفاق می افتد به Villarmia و همسایگان در Batasan یک جزیره در فیلیپین است که منادی از آنچه ساکنان کم ارتفاع جزایر و مناطق ساحلی در سراسر جهان روبرو خواهد شد به عنوان دریاها افزایش بالاتر است.

در سال 2013 Batasan شد و ستد با 7.2 ریشتری زلزله. هزاران نفر از پس لرزه به دنبال و توپوگرافی محلی پرتاب شد خارج از ماشین چین دهنده. Batasan و سه جزایر همسایه سقوط به پایین آنها را بیشتر در معرض اطراف آن آب است.

در حال حاضر تغییرات آب و هوایی با آن افزایش سطح دریا به نظر می رسد dooming یک محل است که هیچ ارتفاعی به یدکی. بالاترین نقطه در جزایر کمتر از 6.5 فوت بالاتر از سطح دریا.

هنگامی که سیل بد Villarmia آموخته است برای گذران زندگی در سرد برنج و قهوه. او رشد کرده ماهر در مقید کردن اشیاء با ارزش خود را به طوری که آنها نمی شناور دور.

او 80 است و او می داند که منطق آماری جداول.

“من خواهد رفت قبل از Batasan رفته است,” او گفت:. “اما Batasan نیز ناپدید می شوند.”

در اطراف این زمان از هر نو و ماه کامل دریا سراسیمه بی صدا گذشته سطل زباله-اطراف پراکنده در سواحل تا بیش از یک جاده در حال اجرا در امتداد ستون فقرات از Batasan جمعیت 1,400 و به خانه های مردم. این جزیره بخشی از Tubigon زنجیره ای در مرکز فیلیپین, اب اشباع حداقل یک سوم از سال است.

بالاترین سیل بلندتر از هر مرد در اینجا و آنها سیل زده بسکتبال. آنها غرق یک نقاشی از دریا زندگی در مدرسه ابتدایی اضافه کردن verisimilitude به کارتونی تفاسیر از پوزخند کوسه ها و اشعه manta.

هنگامی که جزر و مد آمده Batasan پر بسته بندی شده با خانه و حاجت بوی نمی از دریای پاک هوا را عمیق تر پوسیدگی — جوشانده مبل های غرق اسناد و اشباع فاضلاب که اخراج فضولات انسانی به آب نمک شستشو از طریق خانه.

تنها تعداد کمی از Batasan را کف دست نارگیل اند جان سالم به در برد. بقیه باید خفه شده توسط آب دریا.

“مردم می گویند دلیل این است که از قطب شمال ذوب” گفت: Dennis Sucanto یک ساکن محلی که کار است که برای اندازه گیری سطح آب در Batasan هر سال است. “من درک نمی کنند اما این که آنها چه می گویند.”

یک سال پس از 2013 زلزله دولت محلی پیشنهاد حرکت نشینان به خانه جدید یک ساعت قایق سواری دور. چند در زمان ارائه کرده است.

“آنها می خواستند ما را به رفتن به یک تپه کشاورزی محل” گفت: Rodrigo Cosicol, 66, تکان دادن سر خود را در بی حرمتی. “ما در حال ماهیگیران. ما نیاز به ماهی است.”

“ما نمی ترس آب دیگر” Cosicol اضافه شده است. “این است راه ما از زندگی است.”

این عدم تمایل مردم در Batasan به ترک خانه های خود — به جای انتخاب به پاسخ اینچ اینچ به یک واقعیت جدید — ممکن است نگه دارید درس های ارزشمند برای ساکنان دیگر آسیب پذیر جزیره متحده است. به جای ریشه کنی کل جمعیت با تروما و هزینه است که مستلزم بیشتر راه حل عملی ممکن است محلی سازگاری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>