ایلخانی Watumull را کمک به توسعه آلوها پوشیدن صنعت

گلاب Watumull یک ایلخانی سلام می پوشند, صنعت, درگذشت مارس 18, ترک ماندگار چاپ بر روی پوشاک تولید پوشاک خرده فروشی و هنر انسان دوستی در هاوایی است. او 95.

بومی هند Watumull طولانی رهبری در حال حاضر 106 ساله, محلی, مد خرده فروش Watumull های ایجاد شده توسط پدر خود و کمک به تنوع بخشیدن به کسب و کار خانوادگی به مناطق که عبارتند از تجاری املاک و مستغلات منابع در هاوایی و در سرزمین اصلی.

دیل امید محلی در صنعت مد جانباز و نویسنده کتاب “سلام پیراهن” کتاب گفت: Watumull به احتمال زیاد آخرین بازمانده “garmento” از هاوایی در اوایل دوران تولید پوشاک.

امید گفت: Watumull چشمگیر بود تاجر که در اوایل دستاوردهای معتبر خلاقیت فراموش شده اند توسط بسیاری از. او با اشاره به Watumull خانواده بود و خیلی زود دست در گذار از آسیا به هاوایی-لباس الهام گرفته از طرح های.

“اصلی لباس های ساخته شده تحت Watumull برچسب طول گلاب دیده بان بودند استثنایی در نظر گرفته و بسیار کلکسیونی امروز” امید گفت.

پیشرو به Watumull را تاسیس و در سال 1914 توسط Jhamandas Watumull که توضیح داده شده است توسط خانواده به عنوان اولین تاجر از هند وارد در هاوایی است. او باز هند شرقی فروشگاه با یک شریک در Blaisdell ساختمان هتل در فورت خیابان در مرکز شهر هونولولو و داوطلب خدمت سربازی برادر و دیگر اعضای خانواده برای کمک به.

این فروشگاه که در ابتدا به فروش پوشاک, سوغات و اقلام دیگر از هند راه اندازی شد به صورت محلی هنگامی که آن عملیات خرده فروشی در فیلیپین دیدم نظامی خود را رها کردن کسب و کار پس از دولت ایالات متحده محدود روابط خارجی کسب و کار با توجه به JaidevJD” Watumull نوه به Jhamandas و رئیس جمهور Watumull پدر و مادر شرکت Watumull Brothers Ltd.

“او به دنبال نیروی دریایی” JD Watumull گفت.

گلاب Watumull آمد به هاوایی در سال 1948 برای مدرسه قصد ساخت در دانشگاه, تحصیل در هند و تبدیل شدن به یک مهندس. اما او پیوست و پدر خود را کسب و کار به جای زیرا هاوایی دانشگاه تا به حال چند دهانه با توجه به جانبازان ثبت نام تحت G. I. لایحه پس از جنگ جهانی دوم است.

تغییر به سلام پوشند برای این شرکت آغاز شده بود زمانی که هنرمند Elsie داس راه اندازی شد و در سال 1935 به رنگ 15 هاوایی طرح های گل که فرستاده شد به ژاپن برای چاپ بر روی ابریشم و سپس بازگشت به هونولولو که در آن پارچه ساخته شده بود به هاوایی می پوشند. این شرکت همچنین شناخته شده برای تطبیق خانواده آلوها پوشیدن آن معرفی شده در سال 1941.

در سال 1956 گلاب Watumull شد مدیر کل شرکت با هفت فروشگاه و ادامه داد: ساخت کسب و کار به یک نیروگاه سلام فصل خود را با عملیات تولید و مجموعه ای از حدود 30 فروشگاه تحت انواع نام.

فروشگاه ها که با رشد و توسعه هتل ها و مراکز خرید تحت عمل نام Leilani هدیه, فروشگاه, سلام, مد و Moana هدیه و متفرقه, در علاوه بر این به Watumull است.

گلاب Watumull با حروف بزرگ در رشد گردشگری به هاوایی و در اواسط دهه 1950 تا به حال به دست آورد سلطنتی هاوایی تولید و بسته کردن خطوط کالا از سرزمین اصلی به تمرکز به طور انحصاری در آلوها پوشیدن و هدیه.

“بیشتر و بیشتر ما در حال پیدا کردن که Watumull تبدیل به یک مترادف برای هاوایی مد” گلاب Watumull گفت: در یک سال 1966 مصاحبه در Honolulu Star-بولتن.

سام Shenkus بود که مدیر بازاریابی برای Ala Moana مرکز در سال 1980 توجه گلاب Watumull به عنوان یکی از چند “ستاره راک” در خرده فروشی های محلی که ماهرانه اقتباس به عنوان گردشگری رشد داشته است.

“او یکی از پیشگامان” Shenkus گفت. “او بسیار استراتژیک است. او همیشه به دنبال یک فرصت است. او همیشه به دنبال چیز بزرگ بعدی.”

امید گفت: پوشاک تولید و خرده فروشی سختی است, صنعت و گلاب Watumull مشتاق بود اپراتور.

“او با لباس و او می دانست که چگونه به پول با آنها است که هنر خود را در” امید گفت.

در صورت تغییر زمان Watumull را winnowed آن فروشگاه های زنجیره ای در حالی که تنوع بخشیدن به تجاری املاک و مستغلات و دیگر مناطق. امروز فقط یکی وجود دارد Watumull فروشگاه در هاوایی است. فروشگاه در Ala Moana مرکز نادر باقی مانده منشور مستاجر از زمانی که هاوایی بزرگترین مرکز خرید افتتاح شد و در سال 1959.

JD Watumull گفت: پدر هرگز بازنشسته شد اما به تدریج بیشتر به اشتراک گذاشته مسئولیت این شرکت در حال اجرا در حالی که ماندن درگیر با کلید تصمیم گیری است.

“ما دست خود را عاقلانه مشاور” JD Watumull گفت.

دو خواهر و برادر به JD Watumull نیز شریک در کسب و کار خانوادگی: Jyoti “جوجو” Watumull که اجرا می شود وابسته به آمریکا T-پیراهن Co. در Kalihi و Vikram Watumull که او نیز در عمل مستقل کسب و کار, شاد, پیراهن هاوایی.

در طول زندگی اش گلاب Watumull و همسرش, Indru بودند و از حامیان سرسخت هنر در خدمت تخته از سازمان است که شامل موزه اسقف حمایت از تولیدات تئاتری و کمک به پرداخت برای هنر خریداری و نمایشگاه است.

مجسمه گاندی fronting هونولولو باغ وحش ساخته شده است توسط خانواده و هونولولو موزه هنر اختصاصی خود هدیه فروشگاه به گلاب و Indru Watumull خود را برای طولانی مدت پشتیبانی می کند.

Halona نورتون-Westbrook, هونولولو موزه هنر مدیر گفت: سهم از گلاب Watumull و همسرش که یک امانت در موزه مدیره را ترک کرده اند سازمان مدیون با قدردانی.

“با هم با محبت همسر آقای Watumull ساخته شده است یک میراث پایدار از سخاوت و از خود گذشتگی است که در خدمت به تقویت نقش هنر در ما روز به روز زندگی می کند و همچنان به بالا بردن کل جامعه هنری در اینجا در هاوایی برای نسل های آینده” او در بیانیه ای گفت.

Watumull نیز به رسمیت شناخته شده همچنین قابلیت های خود را در محلی از زمین تنیس به عنوان یک رتبه بندی بازیکن در جوانان خود را ادامه داد که بازی تا زمانی که شش سال پیش.

او جان سالم به در با همسر خود Indru; فرزندان خود را JD, جوجو و Vikram Watumull و Chitra Wright; 10 نوه و دو نوه بزرگ.

جشن گلاب Watumull زندگی در حال بررسی است. خانواده نشان می دهد که سهم در ازای از گل ساخته شده بود به موزه اسقف یا هونولولو موزه هنر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de