از آرد ؟ سعی کنید خود را در رستوران محله

نیویورک >> که در آن وجود دارد هنگامی که مجموعه ای از گیاهان و یک تخته دارت بالای چوبی شمارنده در Glou + Glick یک نوار شراب در چشم انداز Lefferts باغ بروکلین در حال حاضر وجود دارد براق جدید قفسه مواجه نگردند با مخلوط نان شیرین و پهن, حلال, نمک, رب گوجه فرنگی و صابون.

این آیتم ها برای فروش هستند.

Glou + Glick تنها نیست. بسیاری از رستوران ها در بروکلین که بیشتر آن را به پایان رسید full-منو takeout خدمات ادامه دارد و به منظور مواد خام و شربت موارد از تامین کنندگان خود را به فروش آنها به مردم.

این یک COVID-19 همه گیر محوری است که حس می کند که فروشگاه های مواد غذایی باید در صف های طولانی و کاهش انتخاب.

“من دیدم از نزدیک تجربه نیاز به یک جزء اصلی در انتظار در خط و سپس آنها را ندارد و صابون دست آنها خارج از مخمر و آرد آنها لازم نیست که هر تخم مرغ” گفت: Jef دیزل صاحب Glou + Glick.

بنابراین دیزل ادامه داد: برای خرید بسیاری از این کالاهای اساسی در عمده فروشی حتی اگر کسب و کار خود است در غیر این صورت تنها ارائه محصولات پخته چند غذاهای آماده و شراب.

“اگر شما در حال رفتن به در آمده و خرید دو بطری سرد pét-nat,” او گفت: با اشاره به مرسوم شراب گازدار “و شما از شکر یا نمک حلال شما در حال حاضر در اینجا. آن را شلوغ و فضا وجود دارد.”

ربکا Beeman زندگی می کند که در بدفورد-Stuyvesant و کار در آموزش و پرورش به تازگی خریداری یک تولید جعبه از نزدیک, انجمن مکزیک, رستوران بوکا سانتا.

“اجتناب از فروشگاه های مواد غذایی به ارمغان می آورد صلح از ذهن در حال حاضر,” او گفت:.

بوکا بابا که هنوز هم ارائه یک منو محدود برای وانت نیز زیر CSA (جامعه حمایت کشاورزی) جعبه. علاوه بر سبزیجات محلی, جعبه, شامل کالاهای اساسی که محبوب هستند در منوی رستوران: چیپس ذرت خشک شده, لوبیا و سالسا و خشک شاخه گل.

“من نمی خواهم به فقط به عنوان takeout چون من احساس می کنم که اشتباه است; من فکر نمی کنم که واقعا لازم است کسب و کار” گفت: ناتالی هرناندز بوکا سانتا مالک. “بنابراین من جلو رفتم و تصمیم به انجام یک جعبه زیرا من می دانم که گرفتن مواد غذایی است که بسیار دشوار است و اگر من هنوز هم دسترسی به گرفتن سالم, ارگانیک, چیزهای چرا کمک؟”

بسیاری از صاحبان رستوران گفت: آنها پاره در مورد چگونه به حرکت رو به جلو در طول شیوع کروناویروس. در حالی که اعضای هیات التماس به نام به کار صاحبان مجبور به وزن خطرات ناشی از گسترش این ویروس و سوال که آیا پخت و پز خود را واقعا ضروری خدمات. این چیزی است که باعث شد برخی از آنها به فروش لوازم, همراه با تمایل به حفظ اسکلت خدمه مشغول به کار است.

“این باعث می شود من احساس بهتری در راه انجام آشپزخانه موارد از آنجا که من درک می کنم که کسانی که کالاهای اساسی که جامعه نیاز دارد در حالی که ما بال مرغ — من واقعا نمی دانم اگر آن را یک ضرورت” گفت: Amanda بندر مدیر عملیات در Mo اصلی.

این رامش مشترک در چشم انداز Lefferts باغ ارائه شده است تماس وانت برای همه چیز از آرد همه منظوره برای رشته فرنگی رامش, در خانه, miso و سهام.

کلنیا ورد یک رستوران آمریکایی در فورت گرین است ارائه سفارشات منجمد pão de queijo (برزیل نان پنیر) خام استیک salsas و برنج و شواهد از مشتریان خود خلاقیت نشان می شود در رسانه های اجتماعی.

“هر شب مردم در حال ارسال بر روی خود Instagram داستان تمام چیزهایی که آنها انجام می دهند در آشپزخانه خود گفت:” Felipe Donnelly, یک شرکت صاحب و سرآشپز در کلنیا ورد. “این یک درمان واقعی برای دیدن.”

برخی از این فروش با هدف کمک بیکار رستوران کارگران است. از Ditmas پارک پیتزا فروشی Wheated صاحب دیوید شریدان است فروش رستوران 1000 بطری ویسکی مجموعه با بطری های فروش بین $28 $60. اول 10.000 دلار از درآمد حاصل رفت و به طور مستقیم به کارکنان خود را.

تعاملات اجتماعی میان شربت خانه خریداران و رستوران دوستانه هستند اما کوتاه.

“من استفاده می شود برای همیشه می گویند که من مشغول به کار در کسب و کار رستوران زیرا مردم در آمده گرسنه و خسته و نا امید, و شما به آنها غذا و نوشیدنی و شما آنها را به خنده و آنها به شما پول بدهد و آنها را ترک گفت دیزل Glou + Glick مالک. “در حال حاضر آنها در آمده و حتی بیشتر تاکید کرد و من حتی نمی زمان به تماشای آنها را بهبود می یابند. من آموخته ام به انتظار پنج دقیقه ماجراجویی به جای 90 دقیقه ماجراجویی.”

برخی از رستوران ها گزارش داده اند که شاهد یک چشم انداز مثبت در مشتریان جدید تنها علاقه مند در مواد غذایی.

“ما فقط شاهد این رشد شگفت انگیز از افرادی که هرگز سعی ما مردم که نمی تواند صرف سه ساعت در روز در تلاش برای به دست آوردن یک زمان تحویل در هوای تازه مستقیم و آنها به دنبال راه های دیگر برای به دست آوردن غذا گفت:” Donnelly, آشپز در کلنیا ورد.

“شما می توانید تمام کلیک بر روی ایمیل ما پلت فرم از مشتریان جدید است که در میانهی شب به استقرار ما قبل” گفت: بندر و ب را. “ما در واقع در حال گرفتن مشتریان جدید از این است که کاملا جالب است.”

بسیاری از رستوران ها در حال نگه داشتن خرده فروشی حاشیه پایین در آشپزخانه موارد تا مشتری افزایش لزوما ترجمه به سود.

“من فقط فکر نمی کنم این حق را به غلو کردن برای موارد اصلی در حال حاضر به خصوص اگر آنها در حال کار فشرده” بندر گفت.

برای کسب و کار خود و دیگران وام و صورتحساب ها ستون.

هنوز هم بسیاری از رستوران ها در ادامه به restock.

“این ایده زمانی که من و همسرم رفتیم به رستوران به ارزیابی چقدر موجودی ما تا به حال” Donnelly از کلنیا ورد گفت. “در حال حاضر ما به طور کامل restocked زمان های مختلف بیش از.”

یک بار اجتماعی فاصله اقدامات شروع به استراحت بندر باز به ایده شروع یک فروشگاه عمومی یا ادامه هفتگی شربت خانه وانت. بنابراین هرناندز در بوکا سانتا.

“من همیشه می خواهم به برخی از نوع از بازار با بوکا بابا موارد” هرناندز گفت. “امیدوارم این هل من قادر به ترکیب است که در آینده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im