Omicron و انواع دیگر ویروس کرونا: آنچه باید بدانید

[ad_1]

آمریکایی ها که از یک بیماری همه گیر تقریباً دو ساله خسته شده بودند، ضربه دیگری را در طول آخر هفته طولانی روز شکرگزاری دریافت کردند: اعلام این که نوع جدیدی از ویروس کرونا پدیدار شده است.

نوع omicron که به طور رسمی با نام B.1.1.529 شناخته می شود، در ماه نوامبر در چندین کشور آفریقای جنوبی ظاهر شد. هنگامی که مقامات بهداشت عمومی آفریقای جنوبی مشاهده کردند که شروع به سبقت گرفتن از دلتای قبلی کرده است، زنگ خطر را در سراسر جهان به صدا درآورد. این نشان می دهد که omicron ممکن است در نهایت به طور گسترده گسترش یابد. در واقع، omicron از آن زمان در بسیاری از قاره ها گزارش شده است، احتمالاً به دلیل سفرهای بین المللی توسط افرادی که ناآگاهانه به این بیماری مبتلا شده اند.

پس از اعلام ظهور Omicron، چندین کشور ممنوعیت سفر را به امید کنترل ویروس اعمال کردند. هنوز مشخص نیست که آیا این ممنوعیت ها به طور مؤثر گسترش را کاهش می دهد یا خیر. تارا اسمیت، یک اپیدمیولوژیست در دانشگاه کنت، می گوید: «ممنوعیت سفر هنگامی که اسب از انبار خارج می شود کمکی نمی کند، همانطور که قبلا و اکنون دیده ایم.

دانشمندان هشدار می دهند که هنوز خیلی زود است که بگوییم omicron به اندازه دلتا خطرناک خواهد بود یا خیر. گزینه های دیگر، که در ابتدا نگران کننده به نظر می رسیدند، منفجر شدند.

تا اینجا، آنچه در مورد نوع omicron می دانیم و نمی دانیم، آمده است.

یک گزینه چیست؟

گونه‌ای از ویروس، ویروسی است که به‌گونه‌ای جهش یافته است که گسترش یا شدت آن را در مقایسه با سویه اصلی که در ووهان چین ظاهر شد، افزایش می‌دهد. دکتر مونیکا گاندی، استاد پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، می‌گوید: «ویروس‌های RNA مانند ویروس کرونا می‌توانند هنگام تکثیر جهش پیدا کنند، به ویژه زمانی که با سرعت بالا در گردش باشند.

کروناویروس ها به راحتی ویروس های آنفولانزا جهش نمی یابند، اما با گذشت زمان جهش می یابند. واریانت‌ها معمولاً همان علائمی را ایجاد می‌کنند که سویه اصلی کروناویروس وجود دارد. اما جهش‌ها می‌توانند به انتشار موثرتر ویروس از فردی به فرد دیگر کمک کنند یا در نفوذ به ایمنی طبیعی یا واکسن مزیت داشته باشند.

چه گزینه هایی در حال حاضر در ایالات متحده در گردش هستند؟

تا به امروز، مقامات بهداشت عمومی پنج “گزینه نگرانی” به اضافه دو “گزینه مورد علاقه” را شناسایی کرده اند که هنوز نگران کننده تلقی نمی شوند. تاکنون هیچ گزینه ای برای برآورده کردن نگران کننده ترین سه دسته رسمی – “گزینه های بسیار مهم” ظاهر نشده است.

در اوایل سال جاری، سازمان بهداشت جهانی تصمیم گرفت که انواع مختلف را با حروف یونانی نامگذاری کند تا هم بحث را ساده کند و هم انگ وجود یک نوع کشور به نام کشور را محدود کند.

چهار “گزینه اضطراب” اول – آلفا، بتا، گاما و دلتا – در بیشتر سال جاری در ایالات متحده منتشر شده اند. اما غالب ترین گزینه دلتا است، به دلیل توانایی آن در انتقال سریعتر از فردی به فرد دیگر نسبت به سایر گزینه ها. برای ماه‌ها، دلتا عامل بیش از 99 درصد از عفونت‌های ویروس کرونا در ایالات متحده بوده است

تا ظهر 29 نوامبر، هیچ موردی از Omicron در ایالات متحده تایید نشده است، اما کارشناسان هشدار می دهند که این فقط یک زمان است. ممکن است در حال حاضر در ایالات متحده باشد، اما متوجه نشده است.

Omicron چگونه به وجود آمد؟

اگرچه دانشمندان دقیقاً مطمئن نیستند که omicron برای اولین بار در کجا ظاهر شده است، به احتمال زیاد در یک کشور آفریقای جنوبی بوده است.

کارشناسان می گویند سطوح پایین واکسیناسیون در این بخش از جهان ممکن است در ایجاد محیطی مناسب برای جهش هایی که omicron تولید می کنند، نقش داشته باشد. (می توان آن را AH-mi-crahn یا OH-mi-crahn تلفظ کرد.)

اسمیت گفت: “بسیاری از کشورهای آفریقا دارای جمعیتی با ایمنی بسیار پایین هستند – حدود 30٪ در آفریقای جنوبی واکسینه شده اند.” «یک جمعیت عمدتاً غیرایمن می‌توانند ویروس را منتقل کنند و هر فرد آلوده جدید این شانس را دارد که ویروس را جهش دهد.

چرا مقامات بهداشت عمومی اینقدر فوری به Omicron پاسخ دادند؟

این نگرانی از دامنه و ماهیت جهش ها در نوع جدید ناشی می شود. به گفته مجله نیویورک، مقامات بهداشتی در آفریقای جنوبی 50 جهش قابل توجه را شناسایی کرده اند که 30 مورد از آنها پروتئین اسپایک است که ساختار کلیدی ویروس است. این بیشتر از نسخه های قبلی است.

آریس کاتسوراکیس، زیست‌شناس تکاملی دانشگاه آکسفورد به Science گفت: «اگر ما به دنبال جهش‌هایی باشیم که بر قابلیت انتقال تأثیر می‌گذارند، همه آن‌ها وجود دارند.

با این حال، آنچه در این مرحله نامشخص است این است که چگونه این جهش‌ها با هم کار می‌کنند تا گونه‌ای ایجاد کنند که بتواند دائماً بر دلتا غلبه کند.

در مورد میزان عفونت Omicron چه می دانیم؟

نوع omicron آنقدر جدید است که دانشمندان تازه شروع به یادگیری ویژگی های آن کرده اند. بنابراین، کارشناسان به احتیاط در نتیجه گیری، به ویژه بر اساس شواهد حکایتی، می خواهند.

با این حال، دانشمندان می گویند اگر Omicron به راحتی قابل حمل مانند دلتا شود، شوکه نخواهند شد.

دکتر ویلیام شافنر، استاد پزشکی پیشگیرانه در دانشکده پزشکی دانشگاه واندربیلت، گفت: “البته پاسخ نامشخص است، اما به نظر می رسد حداقل به اندازه دلتا مسری خواهد بود.”

شافنر گفت، یکی از عوامل پیچیده‌کننده این بود که مناطق اولیه سریع‌ترین گسترش در مناطقی از ژوهانسبورگ بود که جمعیت آن بزرگسالان جوان و دانش‌آموزانی بود که تمایل به سطوح پایین‌تری از واکسیناسیون داشتند. آسیب پذیری این گروه ها در برابر عفونت ممکن است سرعت گسترش omicron را اغراق کند.

در مورد اینکه آیا Omicron بیماران را بیمار می کند چه می دانیم؟

شواهد اولیه تا حدودی متناقض است، اما نشانه هایی وجود دارد که علائم omicron ممکن است شدیدتر از انواع قبلی نباشد. دکتر آنجلیک کوتزی، رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی، گفت که موارد اولیه در میان افراد واکسینه نشده خفیف بود.

با این حال، باید دید که آیا بیماران مسن و ناسالم نیز علائم خفیف تری را مشاهده خواهند کرد یا خیر. هشدار دیگر این است که ممکن است در شیوع omicron برای مشاهده مواردی که به طور جدی پیشرفت کرده اند خیلی زود باشد.

آیا واکسن های موجود علیه نوع Omicron موثر خواهند بود؟

دانشمندان با احتیاط خوشبین هستند که واکسن های موجود نیز به همان اندازه که بر علیه دلتا موثر بودند، بر علیه omicron نیز موثر خواهند بود، حداقل به این دلیل که می توانند از بیماری به اندازه ای شدید که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، جلوگیری کنند.

گاندی گفت: «دانشمندان آفریقای جنوبی و اسرائیل، جایی که این گزینه نیز پیدا شده است، گفته‌اند که در میان واکسینه‌شده‌ها بیماری جدی مشاهده نمی‌کنند.

گاندی اضافه کرد که نشان داده شده است که سلول‌های B تولیدکننده سیستم ایمنی که توسط واکسن‌ها تولید می‌شوند، آنتی‌بادی‌هایی را علیه انواع مختلف تولید می‌کنند و ایمنی سلول‌های T که در برابر بیماری‌های شدید محافظت می‌کند، سالم است و نباید در معرض خطر جهش‌های مشاهده شده در اومیکرون باشد. او گفت که واکسن ها همچنین آنتی بادی های پلی کلونال تولید می کنند که علیه بسیاری از بخش های پروتئین خار عمل می کند. در نهایت، نشان داده شده است که واکسن های تقویت کننده در تقویت سریع ایمنی موثر هستند.

گاندی گفت: “بیشتر دانشمندان معتقدند که ما هنوز به محافظت در برابر بیماری های جدی با واکسیناسیون نیاز داریم و واکسیناسیون در قلب کنترل باقی می ماند.”

خط پایانی: اگر واکسینه نشده اید و به خصوص اگر هنوز به این بیماری مبتلا نشده اید، واکسن بزنید. و اگر قبلا واکسینه شده اید، یک تقویت کننده دریافت کنید.

چقدر طول می کشد تا بتوانیم بهتر با تهدید Omicron مقابله کنیم؟

Moderna، Pfizer-BioNTech و Johnson & Johnson در حال آزمایش اثربخشی واکسن‌های omicron موجود خود بر اساس پروتکل‌های آنالیز واریانت‌هایی هستند که در اوایل سال جاری توسعه یافتند. این نتایج باید در یک یا دو هفته در دسترس باشد.

پاسخ به سؤالات دیگر – از جمله اینکه آیا omicron شما را بیمارتر و قابل انتقال تر می کند – بیشتر طول می کشد زیرا آنها به ردیابی دقیق تماس و تشخیص دقیق نیاز دارند.

برای پاسخ بهتر به این سؤالات، اسمیت گفت: “من فکر می کنم حداقل یک ماه طول می کشد تا برخی از داده های اولیه و احتمالاً زمان بیشتری برای درک تصویر واقعا بزرگتر طول بکشد. ما همچنین از تجربه واقعی پیشرفت‌های واکسن تاکنون اطلاعی نخواهیم داشت.»

آیا می‌توان انتظار داشت که تقویت‌کننده جدیدی برای Omicron ساخته شود؟

مشخص نیست که آیا نوع omicron به تقویت کننده فرمول بندی مجدد نیاز دارد یا خیر. تقویت کننده تازه فرموله شده برای دلتا مورد نیاز نیست، زیرا محققان دریافتند که فرمول موجود هنوز موثر است.

با این حال، تولید کنندگان واکسن می توانند در صورت نیاز به سرعت با یک تقویت کننده جدید درگیر شوند.

سخنگوی فایزر به واشنگتن پست گفت، در صورت ظهور چنین گزینه ای، فایزر و بایو ان تک “انتظار دارند بتوانند ظرف 100 روز واکسن طراحی شده ویژه علیه این گزینه تولید و تولید کنند.”

دکتر متیو لارنس، متخصص بیماری‌های عفونی کودکان در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند، گفت که او مطمئن است که تقویت‌کننده‌ها می‌توانند به سرعت، در صورت نیاز، «احتمالاً ظرف چند ماه» تولید و آزمایش شوند.

سرنوشت سایر گزینه ها چه شد؟

بین ماه مه 2021، زمانی که دلتا به عنوان یک نگرانی شناسایی شد، و نوامبر 2021، زمانی که به omicron همان برچسب داده شد، دو گزینه دیگر به وضعیت پایین تر “گزینه جالب” ارتقا یافتند: یک لامبدا از پرو و ​​مو از کلمبیا. گزینه های دیگری مانند گزینه ای که در نپال به نام “دلتا پلاس” یافت شد نیز در این دوره توجه ها را به خود جلب کرد. اما هیچ یک از آنها نتوانستند به روشی ثابت از دلتا عبور کنند، بنابراین هرگز به یک “نوعی نگران کننده” ارتقا پیدا نکردند.

این امیدوار کننده ترین نتیجه برای omicron است. گاندی گفت، گزینه‌های دیگر «همگی نگرانی‌های مشابهی در اطراف خود داشتند، اما پس از گزارش اولیه، به طور قابل توجهی گسترش پیدا نکردند».

آیا منطقی است که فکر کنیم ایالات متحده نسبت به دلتا در موقعیت بهتری برای مقابله با Omicron قرار دارد؟

کارشناسان عموماً موافق بودند که ایالات متحده باید برای نبرد با Omicron بهتر از زمانی که دلتا در اوایل سال جاری ظاهر شد، آماده باشد.

گاندی گفت: “ما در موقعیت بسیار بهتری هستیم زیرا نرخ واکسیناسیون بالاتری داریم، تقویت کننده ها برای همه افراد بالای 18 سال و واجد شرایط واکسیناسیون تا سن 5 سالگی در دسترس است.” ما همچنین سطوح بالاتری از مصونیت طبیعی را در این کشور به دلیل گسترش واریانت دلتا از جولای 2021 داریم. و درمان‌های ضد ویروسی خوراکی در افق داریم. بنابراین ما ابزارهایی برای مبارزه با این گزینه جدید داریم.”

شافنر گفت، چالش این است که اطمینان حاصل شود که آمریکایی ها همچنان واکسینه و تقویت می شوند و همچنین استفاده از آزمایش ها و حفظ رفتار ایمن در ملاء عام.

او گفت: «همه این ابزارها در دسترس هستند. سوال بزرگ این است که عموم مردم چقدر تمایل به استفاده از این ابزارها دارند.

آیا ویروس کرونا مانند آنفولانزا برای همیشه وجود خواهد داشت؟

اکنون کارشناسان بر این باورند که بعید است که ویروس کرونا از جهان ریشه کن شود، همانطور که آبله در ایالات متحده انجام شد، یا حتی در ایالات متحده از بین رفت، زیرا فلج اطفال پس از واکسیناسیون تقریباً جهانی است. ترکیبی از جهش‌های سریع و سطوح بسیار پایین واکسیناسیون این امکان را فراهم می‌کند که کووید-19 به دنبال آبله و فلج اطفال نباشد.

شافنر گفت: «به احتمال زیاد این مدل آنفولانزا است که در آن ما باید هر سال جهش‌ها را ردیابی کنیم و تقویت‌کننده‌ها را متناسب با آن تغییر دهیم.» وی گفت در واقع تلاش ها برای ایجاد واکسن های ترکیبی علیه ویروس کرونا و آنفولانزا در حال انجام است.

در جلسه توجیهی رایگان صبحگاهی KHN مشترک شوید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort