‘در اینجا ما بروید:: شراب و آبجو صنایع دستی purveyors در نهایت می تواند پاپ چوب پنبه بستن و باز کردن شیرهای آب بدون غذا

پت کنکاش مدیر بازاریابی لرزه ای Brewing Co., گفت همان می رود برای کارخانه های لبنی محلی که برخی از آنها فقط عادت به شهرستان های اخیر مواد غذایی علاوه بر نیاز به همکاری با نزدیکی و رستوران ها و موبایل کامیون مواد غذایی به اجازه شیپور خاموشی جریان دوباره.

“ما واقعا هیجان زده برای ریختن آبجو برای جامعه ما و ببینید مردم خندان.” کنکاش گفت. “اما ما در حال محتاط اطمینان از ایمنی یک اولویت است.”

کنکاش گفت: زمین لرزه را taproom در بارلو در سباستوپول بوده است در خدمت آن آبجو با مواد غذایی برای مدت دو هفته گذشته از شهرستان اجازه آخر هفته روز یادبود restart کنید تا زمانی که غذا در دسترس بود با هنر و صنعت brews.

“به طور کلی تنها با داشتن توانایی پور مردم یک آبجو در رابطه با غذا شده و مفید برای کسب و کار,” او گفت:. “اما به عنوان یک آبجوسازی, ما می خواهم به انجام آنچه ما انجام می دهند بهترین و که ساخت و خدمت آبجو.”

با اطلاع کوتاه و لیست طولانی از بهداشت عمومی قوانین نه همه مزه شراب و آبجو taprooms آماده برای مشتریان جمعه. و منطقه بارها و میخانه هنوز هم باید در خدمت نوشیدنی با غذا.

در روح آثار صنعتگر microdistillery همچنین در بارلو مزه اتاق در روز پنج شنبه بود و پر از جعبه و سایر حمل و نقل مواد. آن را کاملا آماده است برای ودکا, جین, بوربن ویسکی مزه و کوکتل.

مالک اشبی مارشال گفت: تغییرات اخیر در قانون کالیفرنیا مجاز روح آثار به کشتی به طور مستقیم به مشتریان. به طوری که شهرستان مقامات بهداشتی بسته اما ضروری کسب و کار مارس 18 به نگه داشتن مردم تا حد زیادی صفحه اصلی برای جلوگیری از COVID-19 عفونت مزه اتاق شد حمل و نقل اتاق. در حال حاضر محبوب رسومات است که در هیچ عجله به بازگشایی آن اتاق مزه.

“ما در حال گرفتن زمان ما و می خواهید برای احتیاط باقی می ماند,” مارشال گفت. “ما احتمالا بازگشایی اتاق مزه مدتی بعد این ماه بسته به چه چیز امن احساس.”

مزه منطقه اجازه می دهد تا بازدید کننده برای مشاهده این شرکت براق مس و فولاد ضد زنگ تقطیر تجهیزات از طریق پنجره های شیشه ای بزرگ. بوی آلی ویسکی, گندم, هیبرید پیچید به اتاق مزه از تولید بخش شنبه بعد از ظهر. “ما بسیار در مورد آموزش و پرورش و شفافیت” مارشال گفت. “بازدید کننده ما می توانید تولید به عنوان آنها با داشتن یک کوکتل و یا … مزه.”

جاش Opatz از بنیانگذاران جوان و ان ارواح در هلدزبرگ نیز گفت: اتاق مزه بود کاملا آماده است دوباره برای کاربران. Opatz انتظار نداشتم شهرستان اجازه می دهد تا مزه اتاق مانند خود را برای از سرگیری عملیات تا جولای است و او در وسط اینصورت نوار و انجام دیگر جزئی ساخت و ساز. او امیدوار است به تنظیم مجدد برای چشیدن آخر هفته آینده.

“ما می خواهیم مطمئن شوید که ما و کارکنان به اندازه کافی آماده شده از بهداشت و ایمنی دیدگاه به خدمات عمومی” Opatz گفت.

منظقه وانت از ارواح و فروش از طریق وب سایت این شرکت تنها باید جبران حدود 30 درصد از محل درآمد.

این distiller فروش به رستوران ها و کافه ها نیز رنج می برد در طی این بیماری همه گیر به عنوان بسیاری از مصرف کنندگان مقیاس خرید گران قیمت حق بیمه ارواح, او گفت:.

مهمتر از همه گیر نیروهای جوان و ان به اصلاح شرکت “ذهن سهم” اندازه گیری آگاهی مصرف کننده از یک برند زمانی که مزه درب اتاق را باز چرخش, او گفت:.

شما می توانید رسیدن به تحریریه مارتین Espinoza در 707-521-5213 یا [email protected] در توییتر @pressreno.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>