Newsom انتظار می رود به انتشار دستورالعمل جدید مورد نیاز برای ناهار خوردن در خدمات در رستوران ها امروز

ساکرامنتو — کالیفرنیا رستوران منتظر اجازه بازگشایی به شام تهیه شده است به صورت جدید “عادی” در سن coronavirus.

رژیم صهیونیستی. گاوین Newsom است که انتظار می رود روز سه شنبه به ارائه جزئیات بیشتر از آنچه مورد نیاز است قبل از طرح خود برای بازگشایی کالیفرنیا اقتصاد می رسد رستوران ناهار خوری اتاق توقیف از اواسط ماه مارس تحت یک ایالت سفارش. منظور این است که با هدف کند کردن روند گسترش COVID-19.

بسیاری از رستوران ها در حال حاضر در حال تمرین روش های ایمنی آنها پیش بینی مورد نیاز خواهد بود برای بازگشایی شده است.

Raechel Kadoya صاحب Soichi سوشی در سن دیگو می گوید: او صرف در مورد $3,000 برای یک سیستم تصفیه هوا با استفاده از نور ماوراء بنفش و فیلتر. این رستوران همچنین در حال حاضر سفارشی سپر پاسداران بین نوار سوشی مراجعان و آشپز. کارکنان آشپزخانه پوشیدن ماسک.

“ما کار در صنعت مواد غذایی به طوری ایمنی و پاکیزگی که بالای لیست” او گفت:. “ما در حال فکر کردن در خود ما بدون دستورالعمل در مورد آنچه که ما می توانید انجام دهید تا آن را امن تر است.”

دیگر رستوران ها دو برابر را در مطابق با اصول بهداشتی کرسی سطوح و دستگیره های درب و حذف جداول برای اطمینان اجتماعی فاصله.

بازگشایی رستوران به احتمال زیاد بی ربط روند با کسانی که در مناطق روستایی افتتاح اولین و eateries در لس آنجلس و سان فرانسیسکو و دیگر مناطق شهری شده اند که نقاط داغ برای عفونت های باقی مانده بسته دیگر.

کالیفرنیا انجمن رستوران پیش نویس توصیه هایی است که شامل محدود کردن جداول به بیش از 10 نفر. سالاد بوفه و مشترک سبدهای نان خواهد بود. نمک و فلفل شیکر می تواند جایگزین بطری های ضد عفونی کننده دست.

در حومه شهر لس آنجلس از دوارت لئون آواکیان می گوید او می خواهم به بازگشایی ژوئن — او تنها فقط شکست حتی در ماه آوریل پس از بسته شدن شروع به نیش می زنند.

Avakin گفت که او انتظار جدید دستورالعمل های ایمنی به زور برای یک سال یا بیشتر تا زمانی که یک COVID-19 واکسن توسعه یافته است.

“من یک داروساز با آموزش, و من مشغول به کار در زمینه بهداشت و درمان برای حدود 20 سال است,” او گفت:. “من درک می کنم که این تغییرات لازم است و تو سالم هستند, برای مراقبت از سالمندان ما جمعیت است که بیشتر در معرض خطر است.”

بسته به اندازه آنها رستوران امیدوار هستند که می توانید آنها را حفظ 25% یا 50% یا بیشتر از خود صندلی ظرفیت ساخت محاسبات در مورد چگونه بسیاری از مشتریان آنها نیاز به زنده ماندن. این انجمن امیدوار است دولت را جلوگیری از تنظیم در سراسر-هیئت مدیره در صد محدودیتی در اشغال به جای ترک که تصمیم به تنظیم کننده های محلی.

“درآمد ما کمتر از 20 درصد از نرمال. ما به سختی قادر به نگه داشتن سر ما بالای آب” گفت: ریچارد یاتس صاحب شرکت عقیق رستوران و بار, در سانتا باربارا.

اما این همه چیز در مورد پول است. بایگانی اطلاعات مشتریان می توانید سنبل دلمه ماهی قزل آلا تازه یا خرد phyllo پیچیده ببر میگو, اما آنها نمی توانند این تجربه ناهار خوری “خوردن آنها را در یک جعبه کوچک در خانه” یاتس گفت.

“به عنوان یک سرویس کامل رستوران در خون ما به تماس کامل با مردم,” او گفت:. “ما امیدواریم که به ارائه تغذیه برای بیش از فقط گرسنگی اما برای روح و همچنین … ایده این است که غنی سازی تجربه اجتماعی به شام در یک رستوران خوب.”

رستوران reopenings را تبدیل به نمادی از مشکلات موجب ناراحتی از تلاش برای پرش شروع اقتصاد در دولت پس پرجمعیت و متنوع است. تحت Newsom را بازگشایی طرح آن می تواند هفته یا حتی یک ماه قبل از رستوران ناهار خوری اتاق مجاز به بازگشایی با توجه به اینکه پیشرفت ساخته شده است در کاهش COVID-19 کشته و ramping تا تست.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de