دادستان کل نیویورک برای تشکیل هیئت منصفه بزرگ برای بررسی مرگ دانیل پرود

ROCHESTER, N.Y. >> دادستان کل نیویورک امروز نقل مکان کرد به تشکیل یک هیئت منصفه بزرگ برای بررسی مرگ دانیل Prude، یک مرد سیاه پوست که پس از هود شدن درگذشت و توسط پلیس روچستر در اوایل سال جاری برگزار شد.

لتیتیا جیمز دادستان کل آمریکا در بیانیه ای از مرگ پرود که اعتراضات شبانه را برانگیخته و خواستار اصلاحات شده است، گفت: «خانواده پرود و جامعه روچستر درد و اندوه زیادی را پشت سر گرفته اند.» اون گفت که هيئت منصفه بزرگ بخشي از يه “تحقيقات جامع” خواهد بود

مرگ پرود پس از آن که برادرش خواستار کمک به رفتار نامنظم او در ماه مارس شد، سومین شهر بزرگ نیویورک را از زمان علنی شدن ویدئو این برخورد در اوایل هفته جاری پرت کرده است و معترضان خواستار پاسخگویی بیشتر به چگونگی این اتفاق و قانون گذاری برای تغییر چگونگی پاسخ مقامات به فوریت های سلامت روانی شده اند.

اعتراض ديگری برای روز شنبه در خيابانی که پرود در آن بازداشت شده بود، برنامه ريزی شده بود.

مدافعان چنین قانونی می گویند مرگ پرود و اقدامات هفت افسر پلیس روچستر که اکنون به حالت تعلیق درآمده اند – از جمله کسی که سر مرد سیاه پوست را با «هود تف» در طول برخورد ماه مارس پوشانده است – نشان می دهد که چگونه پلیس برای مقابله با افرادی که دچار مشکلات روانی هستند، مجهز نیست.

اتحاد ملی بیماری های روانی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که داشتن پاسخ پلیس می تواند یک «دستور العمل برای فاجعه» باشد.

مرگ پرود «هنوز یک تراژدی وحشتناک دیگر است، اما داستانی برای ما ناآشنا نیست.» “مردم در بحران سزاوار کمک هستند، نه دستبند.”

استنلی مارتین، سازمان دهنده راچستر مردم آزاد به خبرنگاران گفت: ما برای پاسخ به بحران های سلامت روانی به کارگران خشن با اسلحه نیاز داريم.

فعالان از زمانی که ويديوهای دوربين بدن پليس از برخورد با پرود روز چهارشنبه توسط خانواده اش منتشر شد، شبانه در شهر ۲۱۰ هزار نفر در درياچه انتاریو راهپيمايی کرده اند.

به گفته پليس، اعتراض جمعه شب منجر به ۱۱ دستگيری شد. همان طور که شب قبل از آن بودند، ماموران از فعالان مقر پلیس با اسپری شیمیایی استفاده می کردند تا آن ها را از موانع اطراف ساختمان برانند.

با پوشیدن شب، تظاهرکنندگان بیشتر به عقب رانده شدند، چرا که پلیس آنچه را که به نظر می رسید توپ فلفل بود شلیک کرد. آتش بازی به ضرب گلوله کشته شد و یک ایستگاه اتوبوس به آتش کشید.

خانواده پرود گفته اند به نظر می رسد او در ساعاتی قبل از اینکه پلیس او را در خیابانی دستبند بزند و صورت مرد برهنه را پین کند، به بحران می پیچد. در این ویدئو، پلیس نیز دیده می شود که سرش را با «هود تف» سفید می پوشاند که برای محافظت از پلیس در برابر مایعات بدن طراحی شده است.

“شما در تلاش برای کشتن من!” مرد 41 ساله شنیده می شود گفت. او روزها بعد در آنچه ممتحن پزشکی حکم می داد یک قتل بود درگذشت.

يک اتحاديه پليس از افسران درگير در اين برخورد دفاع کرده است و می گويد آنها به شدت آموزش ها و پروتکل های دپارتمان، از جمله استفاده از هود مش را دنبال می کردند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>