بومیان هاوایی جزایر اقیانوس آرام مبتلا به کروناویروس در نرخ بالاتر

بومیان هاوایی و جزایر اقیانوس آرام هستند که مبتلا به کروناویروس در نرخ بالاتر از دیگر گروه های قومی از جمله در معرض خطر آفریقایی آمریکایی ها و سرخپوستان آمریکایی در کشورهای غربی با توجه به دانشگاه هاوایی John A. سوختگی دانشکده پزشکی.

در کالیفرنیا با دومین جمعیت بومیان هاوایی و جزایر اقیانوس آرام خارج هاوایی این گروه تا به حال بالاترین نرخ COVID-19 عفونت در 217.7 مورد در هر 100,000 نسبت به همه موارد تایید شده در سطح ایالت در 62.4. در ایالت یوتا این گروه عفونت نرخ 197.6 در مقابل 142.2 و واشنگتن King County گزارش 189.5 موارد نسبت به 182.1 با توجه به Keawe’aimoku Kaholokula استاد و رئیس بومی هاوایی سلامت در JABSOM که بررسی آمار منتشر شده توسط چندین سرزمین اصلی آمریکا با جمعیت زیادی از Polynesians.

“ما یک جامعه است که می شود نزدیک به یکدیگر — ما honi ما بوسه و آغوش ما. ما نشان می دهد ما آلوها (که راه)” او گفت:. “است که به چالش کشیدن با توجه به این پناهگاه در محل و اجتماعی فاصله گرفتن سفارشات.”

افزایش خطر ابتلا به COVID-19 تعجب آور نیست با بومیان هاوایی و جزایر اقیانوس آرام در حال حاضر شناخته شده به “زمینه نابرابری در عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت” — شرایط که محدودیت دسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت و مغذی غذاها و ورزش و آموزش و پرورش و محیط امن.

آنها تمایل به کار در مشاغل ضروری در نظر گرفته شود — نظامی, امنیت, خدمات و مراقبت های بهداشتی صنایع — قرار دادن آنها در افزایش خطر ابتلا به ویروس.

“بیشتر مردم ما کار در صنعت خدمات و ضروری کارگران که بدان معنی است که آنها در اطراف بیشتر مردم و در معرض” Kaholokula گفت.

آنها همچنین تمایل به بزرگتر خانواده و زندگی در multigenerational خانواده ها که در آن آن را دشوار است به خود منزوی.

بیشتر چه گروه در حال حاضر در میان بالاترین نرخ از بیماری های مزمن و ارتباط آن با میزان مرگ و میر و نرخ بالای سیگار و vaping — به ویژه در میان نوجوانان و بزرگسالان جوان — ساخت آنها را بیشتر مستعد ابتلا به بیماری شدید و مرگ یک بار آلوده.

“هنگامی که ما آن را دریافت کنید می توانید آن را نشانه و بستری شدن در بیمارستان بیشتر احتمال دارد,” او گفت:. “که واقعا کمک به تفاوت ما در حال دیدن در COVID-19 موارد و یا خطرات.”

آنها همچنین به طور نامتناسبی زندانی و بی خانمان با بومیان هاوایی به تنهایی متشکل از 43 درصد از زندانیان در زندان های هاوایی و 39 درصد از جمعیت بی خانمان در اوآهو داده ها را نشان می دهد.

“آن را دشوار است به عمل اجتماعی فاصله در زندان و یا در حالی که زندگی در خیابان و در شرایط غیر بهداشتی در این محیط” Kaholokula اضافه شده است.

در هاوایی, وزارت بهداشت آمار نشان می دهد که بومیان هاوایی و جزایر اقیانوس آرام به حساب 14 درصد از کل موارد هر چند آنها تنها نشان دهنده 10% از جمعیت. DOH حساب نمی بخشی هاوایی در محاسبه آن پس از آن است که به احتمال زیاد یک دست کم از تعداد واقعی موارد در آن جمعیت است که تا حد زیادی چند قومی.

سفیدپوستان تنها دیگر بالاتر آلوده در هاوایی بر اساس جمعیت حسابداری برای 31 درصد از موارد هر چند آنها نشان دهنده 26 درصد از جمعیت, با توجه به وزارت بهداشت. کسانی که شماره های بالاتر به دلیل آن را نشان دهنده نظامی و گردشگران که تست مثبت در جزایر DOH گفت.

“ما هرگز از توجه به کسانی که بی عدالتی راه ما باید داشته باشد. این یک بیدارباش برای ما شروع به رفتن به جلو پرداختن به نابرابری ها” Kaholokula گفت:, و اضافه کرد که توجه بیشتر نیاز به داده می شود به بومیان هاوایی و جزایر اقیانوس آرام به عنوان بخشی از دولت را پاسخ و طرح بازیابی.

“این جامعه است که برای رفتن به ضربه سخت. وضعیت مالی در حال حاضر بهترین نیست قبل از این” او گفت:. “در حال حاضر تصور کنید که از این به بعد این مردمی مشغول به کار در شغل های که ارائه نمی دهد دستمزد قابل زندگی. در حال حاضر بسیاری از آنها گذاشته و در بیکاری است. این است برای رفتن به دراز مدت اثرات منفی بر خانواده ها و جوامع در طولانی پس از این ویروس است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de