McCoy Tyner: 1938-2020 – تیتان, جاز, پیانو, بازی های برگزار شده در نقطه عطفی آلبوم

Tyner چپ Coltrane گروه در سال 1965 شدن ناراحت و با به طور فزاینده ای نا موزون و پر سر و صدا جهت نوازنده ساکسیفون موسیقی.

“او تا به حال دو طبل در آن زمان” Tyner گفت: در سال 1976 “و من نمی تواند شنیدن آنچه که من انجام شده بود.”

پس از آن او در حال حاضر در حال نوشتن و ضبط موسیقی خود را با شروع سال 1962 آلبوم “آغاز به کار.” در سال 1967 Tyner منتشر شد آلبوم “The Real McCoy” شامل سه از ساخته های خود را که تبدیل به استانداردهای جاز, “شور رقص” “صلح” و “بلوز در گوشه.”

در طول دهه 1970 زمانی که دیگر موسیقی جاز بودند چرخش به سمت ابزار الکترونیکی و funkier سبک موسیقی Tyner شدیدا گیر با پیانو آکوستیک خواستار آن است که یک فرمت از خود. او اغلب با ثبت چندین آلبوم از یک سال و بارها و بارها برنده منتقدان سنجی و تبدیل شد به رسمیت شناخته شده به عنوان منتقد لئونارد پر نوشت: در لس آنجلس تایمز به عنوان “تاثیر گذار ترین پیانیست از نسل او.”

در سال 1988 Tyner برنده پنج جایزه گرمی. او ضبط شده با نوازندگان مختلف از جمله در برازنده 1990 همکاری “یک در یک” با 82 ساله, فرانسوی, جاز, ویولونیست Stephane Grappelli. Tyner دیگر آلبوم شامل اجرای انفرادی بزرگ-باند ضبط و گشت و گذار به موسیقی لاتین.

“موسیقی برای همه آن قدرت و شدت خواهد همیشه حفظ پایه songfulness,” شیکاگو تریبون جاز منتقد لری Kart نوشت: در سال 1981. “تاریک و brooding در برخی اوقات شاد و پربرکت در دیگران Tyner بازی می تواند به عنوان یکی از بزرگ پیانو — تلاش برای کشف, دولت, تغییر شکل و تزئین وسیع اولیه ملودی.”

آلفرد McCoy Tyner متولد آذر. 11, 1938 در فیلادلفیا. پدر او یک کارگر کارخانه مادرش یک ارایش وزیبایی.

Tyner شروع درس پیانو در 13 و به زودی پس از آن مادر خود را قرار داده و یک پیانو در سالن زیبایی است.

“ساکسیفون بازیکن آینده به (مو) خشک کن” Tyner به یاد می آورد به نیویورک دیلی نیوز در سال 1992 “و درامر بود و در کنار شامپو صندلی. آن دسته از زنان شنیده ام برخی از تاب آهنگ وقتی که آنها موهای خود را ثابت شده است.”

او با چندین زن دیگر برجسته فیلادلفیا موسیقی جاز از جمله پیانیست بابی Timmons های گلی لی مورگان و نوازنده ساکسیفون مورچه Shepp. Bud Powell برجسته bebop پیانیست 1940s و 1950s گاهی اوقات تمرین در Tyner خانواده پیانو.

Tyner بود 17 زمانی که او ملاقات کرد Coltrane که در فیلادلفیا و مشترک کارولینای شمالی ریشه با Tyner خانواده است.

“ما بسیار نزدیک است. او مانند یک برادر بزرگ به من” Tyner گفت: لس آنجلس تایمز در سال 1993. “ما فقط تا به حال یک چشم انداز مشابه در موسیقی است. آن چیزی که شما می تواند تبدیل به فعل.”

در سال 1959 Tyner پیوست Jazztet یک گروه به طور مشترک به رهبری ترومپت هنر کشاورز و نوازنده ساکسیفون بنی Golson. سال بعد او برجسته بود در Golson را جاز استاندارد “قاتل جو” قبل از او در سمت چپ برای Coltrane را کوارتت.

Tyner شد یک مسلمان در اواخر خود را ، ازدواج خود را به عایشه سعود به طلاق به پایان رسید. بازماندگان شامل سه پسر و چند نوه.

Tyner ادامه داد: برای اجرا در کنسرت ها و جشنواره های بین المللی به اواخر 70s. در عین حال او در نظر گرفته خود را با Coltrane که در سال 1967 “برجسته از زندگی حرفه ای من.”

سال بعد او اغلب انجام با Coltrane پسر نوازنده ساکسیفون راوی Coltrane.

“او واقعا سعی کنید برای کپی کردن پدرش” Tyner گفت: Montreal Gazette در سال 2008. “اما این رفتار نگاه در چهره اش کمی لبخند. من دیده ام که قبل از.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im