دادستان منطقه منهتن در نظر بازگشایی Malcolm X مورد

نیویورک — برای بیش از نیم قرن دانشمندان نگهداری می شود که دادستان محکوم اشتباه مردان در ترور مالکوم X.

در حال حاضر 55 سال پس از آن خونین بعد از ظهر در ماه فوریه سال 1965 منهتن دفتر دادستان منطقه در حال بررسی این که آیا به reinvestigate قتل.

برخی شواهد جدید می آید از شش بخش مستند به نام “چه کسی کشته Malcolm X؟,” آغاز شد که در جریان جمعه در Netflix بکشد. این فرض که دو نفر از مردان محکوم نشده اند می تواند در صحنه آن روز.

به جای این نقاط در چهار نفر از اعضای یک ملت از اسلام مسجد در نیوآرک نیوجرسی به تصویر می کشد دخالت خود را به عنوان یک راز در شهرستان خود را. یکی حتی به نظر می رسد در سال 2010 کمپین تبلیغ برای آن شهردار نیوآرک Cory Booker.

“چه چیزی ما را از دام” گفت: Rachel Dretzin یک مدیر, مستند, همراه با فیل Bertelsen “بود تصور که به احتمال زیاد تفنگ ساچمهای قاتل مالکوم ایکس بود زندگی در چشم ساده در نیوآرک و که بسیاری از مردم می دانستند از دخالت او و او uninvestigated, unprosecuted, مقبول.”

مورد طولانی وسوسه دانشمندان که دیدن یک توطئه مخفی در unreleased دولت اسناد و مدارک. یک کارآگاه در مورد آنتونی Bouza نوشت صراحت چند سال پیش “بررسی شد botched.”

در عین حال آن را هرگز موجب گسترده وسواسی بهره از جان اف کندی ترور و یا به همان اندازه بی شرمانه قتل توپاک شکور. تلاش برای بازگشایی پرونده به کشف ممکن است نقش اف بی آی پلیس نیویورک گروه و ملت از اسلام و رهبری از جمله لوئیس فرخ — بدست هیچ جا.

“اکثریت قریب به اتفاق سفید نظر که در آن زمان این بود که این شد سیاه در سیاه جرم و شاید سیاه و سفید-افراطی – در-سیاه-افراطی جرم” گفت: David Garrow یک برنده جایزه پولیتزر حقوق مدنی مورخ. “و آنجا بود که برای چند دهه یک اجماع در جوامع است که ما در حال رفتن به انتخاب کنید تا که سنگ را به دیدن آنچه در زیر آن است.”

در زمان مالکوم گفت در Audubon سالن on Feb. 21, 1965, او یک مرد مشخص شده — جاسوسی توسط FBI و پلیس را محکوم کرد به عنوان یک خائن توسط ملت رهبری viscerally منفور و محبوب. فرخ به او اعلام کرد “شایسته مرگ است.” یک هفته قبل از ترور او خود را در خانه کوئینز بود firebombed در حالی که او و همسرش و دو خواب در داخل.

ثانیه پس از مالکوم پا به تریبون تیراندازی زد و سپس دوزخ.

Talmadge Hayer یک عضو از ملت اسلام را از نیوجرسی مسجد دستگیر شد فرار از سالن با یک کلیپ از یک تفنگ دستی مورد استفاده در این قتل است. بعد پلیس بازداشت دو نفر از مالکوم سابق هارلم مسجد نورمن 3X ساقی و توماس 15X جانسون هر دو شناخته شده به عنوان مجریان.

در دادگاه Hayer که بعدها مجاهد Abdul Halim, بستری گناه او اما گفت: دو نفر دیگر از مردان بودند. هر سه مرد محکوم شدند و دریافت زندگی جملات. جانسون که شد خلیل اسلام درگذشت در سال 2009; ساقی است که در حال حاضر محمد عبدالعزیز اعطا شد آزادی مشروط در سال 1985 و هنوز هم حفظ بی گناهی خود را.

در اواخر دهه 1970 Hayer ثبت گواهی حسن نامگذاری چهار نفر از اعضای نیوآرک مسجد به عنوان شرکای خود را در جرم و جنایت. حقوق مدنی وکیل ویلیام Kunstler نقل مکان کرد به بازگشایی پرونده اما رد شد.

پس از legwork کاهش یافته است به biographers و محققان مستقل از جمله واشنگتن راهنمای تور به نام Abdur – Rahman محمد به شکل مرکزی در جدید مجموعه مستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>