Little Richard, rock ‘n’ roll پیشگام می میرد 87

ریچارد Aud بهتر شناخته شده به عنوان کوچک ریچارد که در ترکیب مقدس فریاد کلیسای سیاه و بی حرمتی برای تلفن های موبایل از بلوز به ایجاد برخی از اولین و تاثیر گذار ترین rock ‘n’ roll سوابق درگذشت صبح روز شنبه. او 87.

مرگ او تایید شد توسط پسرش دنی جونز Aud. او نگفت که در آن پدر خود را کشته و یا مشخص شود.

ریچارد اختراع نشده rock ‘n’ roll. دیگر نوازندگان در حال حاضر استخراج شده است در یک ورید مشابه در زمان او ثبت اولین ضربه “Tutti Frutti” — خشن آهنگ در مورد جنسیت آن شعر تمیز اما معنای آن را سخت به دست — در نیواورلئان استودیو ضبط در سپتامبر سال 1955. چاک بری و چربی دومینو رسیده بود pop Top 10, Bo Diddley تا به حال در صدر ریتم و بلوز نمودار و الویس پریسلی بوده است و سوابق برای یک سال.

اما کمی ریچارد تعمق عمیق به سرچشمههای موسیقی انجیل و بلوز تپش پیانو با عصبانیت و فریاد که اگر برای زندگی اش بسیار افزایش سطح انرژی چندین شکاف و ایجاد چیزی کاملا مانند هر موسیقی که تا به حال شنیده شده است قبل از اینکه چیزی جدید و هیجان و بیش از یک کمی خطرناک است. به عنوان سنگ مورخ ریچی Unterberger آن “او بسیار مهم در بالا بردن ولتاژ پرقدرت R&B به مشابه و در عین حال متفاوت پوشش rock ‘n’ roll.”

هنر Rupe از تخصص و سوابق این برچسب که برای او ثبت شده خود را در بزرگترین ضربات به نام ریچارد “پویا به طور کامل مهار نشده غیر قابل پیش بینی وحشی.”

“Tutti Frutti” فلک کشیده تا نمودار شد و به سرعت به دنبال”, قد بلند” و دیگر پرونده در حال حاضر اذعان کرد به عنوان کلاسیک. او اجراهای زنده شد برق.

“او فقط می خواهم پشت سر هم بر روی صحنه از هر نقطه و شما نمی قادر خواهد بود برای شنیدن چیزی جز سر و صدا از مخاطبان” رکورد تولید و تنظیم A. B. Barnum که به بازی ساکسیفون با کمی ریچارد در اوایل زندگی حرفه ای او به یاد می آورد در “زندگی و زمان کمی ریچارد” (1984) یک مجاز زندگینامه چارلز سفید. “او می تواند در این مرحله او می تواند در این مرحله او می تواند پرش و فریاد, جیغ, بندگی مخاطبان است.”

بی اندازه تاثیر

Rock ‘n’ roll بود unabashedly ماچو موسیقی در روزهای اولیه آن, اما, Little Richard, که تا به حال انجام شده در کشیدن به عنوان یک نوجوان ارائه یک تصویر بسیار متفاوت روی صحنه: gaudily لباس پوشیدن موی خود را انباشت اشیاء بدست آمده 6 اینچ بالا صورت خود را در حال اشتعال با سینمایی آرایش. او علاقه گفت در سال های بعد که اگر الویس بود, king of rock ‘n’ roll, او ملکه است. خارج از صحنه نمایش او مشخص خود را در زمانهای گوناگون و به عنوان همجنس باز, دوجنسگرایی و “omnisexual.”

تاثیر و نفوذ او به عنوان یک مجری بود و بی اندازه. این می تواند دیده می شود و شنیده می شود در زرق و برق دار نمایشگری از جیمز براون که بت او (و با استفاده از برخی از نوازندگان زمانی که ریچارد شروع یک وقفه طولانی از انجام در سال 1957) و شاهزاده که ambisexual تصویر بدهکار عمده بدهی های خود را.

پریسلی ضبط آهنگ های خود را. بیتلز به تصویب رسید ناب صدا, یک اکتاو-جهش وجد و سرور: “Woooo!” (Paul McCartney گفت که اولین آهنگ او همیشه سنگ در بود”, قد بلند” که او بعد از ضبط با بیتلز.) باب دیلن نوشت: در سالنامه دبیرستان که جاه طلبی او بود “به ریچارد.”

کمی ریچارد تاثیر اجتماعی بود و همچنین.

“من همیشه فکر می کردم که rock ‘n’ roll آورده نژادها با هم” سفید به نقل از او عنوان کرد و گفت. “به خصوص که از جنوب به شمال که در آن شما را ببینید موانع داشتن همه این افرادی که ما فکر ما متنفر نشان دادن این همه عشق.”

Barnum سفید گفت که “آنها هنوز هم تا به حال مخاطبان تفکیک” در کنسرت, در جنوب, در آن روزها اما که هنگامی که ریچارد انجام شده “بسیاری از مواقع قبل از پایان شب آنها را همه با هم مخلوط شود.”

اگر متحد سیاه و سفید مخاطبان یک نقطه افتخار برای لیتل ریچارد آن باعث نگرانی برای دیگران به خصوص در جنوب. سفید شهروندان شورای North Alabama صادر انصراف از rock ‘n’ roll, عمدتا به دلیل آن را به ارمغان آورد “مردم از هر دو مسابقه با هم.” و با بسیاری از ایستگاه های رادیویی تحت فشار برای حفظ موسیقی سیاه و سفید کردن هوا, Pat Boone را تمیز تا باب روز پایین نسخه از “Tutti Frutti” یک بزرگتر آمار از ریچارد اصلی. (او نیز تا به حال با آمار “, قد بلند.”)

به نظر می رسید که هیچ چیز می تواند توقف ریچارد درایو به بالا — تا زمانی که او متوقف شد آن خود را.

او در اوج شهرت خود را زمانی که او را ترک ایالات متحده در اواخر ماه سپتامبر سال 1957 برای شروع یک تور در استرالیا. گفت: داستان او خسته بود, تحت فشار شدید از سرویس درآمد داخلی و خشمگین در پایین حق امتیاز او از دریافت از تخصص. بدون هر کسی که به توصیه او قرارداد امضا کرده است که به او نیم درصد برای هر رکورد او به فروش می رسد. “Tutti Frutti” تا به حال به فروش نیم میلیون نسخه بود اما مشبک او تنها $25,000.

یک شب در اوایل ماه اکتبر و قبل از 40 ، 000 طرفداران در عرصه در سیدنی, او تا به حال ظهور.

“آن شب روسیه فرستاده است که اولین اسپوتنیک گفت:” چشم سفید با اشاره به اولین ماهواره را به فضا فرستاد. “این نگاه به عنوان اینکه توپ بزرگ از آتش آمد به طور مستقیم بیش از ورزشگاه حدود دو یا سه هزار پا بالای سر ما. آن را تکان داد ذهن من است. این واقعا من را تکان داد ذهن است. من از پیانو و گفت: “این آن است. من از طریق. من ترک نشان می دهد کسب و کار به بازگشت به خدا است.””

او یکی از آخرین Top 10 ضربه: “خوب Golly دست مولی” ثبت شده در سال 1956 اما منتشر نشده تا اوایل سال 1958. پس از آن او را ترک کرده بود rock ‘n’ roll در پشت.

او یک سفر مبلغ. او وارد Oakwood, کالج (در حال حاضر دانشگاه Oakwood) در هانتسویل آلاباما, Seventh-day Adventist مدرسه به مطالعه برای وزارت. او قطع او ازدواج کردم و شروع به ضبط موسیقی انجیل.

برای بقیه عمر خود را و او را پاره پاره بین گرانش منبر و کشش مرحله.

“اگر چه من بخوان rock ‘n’ roll, خدا هنوز من را دوست دارد,” او گفت: در سال 2009. “I’m a rock ‘n’ roll, خواننده, اما من هنوز هم یک مسیحی است.”

او اغوا و برگشت به مرحله در سال 1962 و در طول دو سال آینده او به وحشی تحسین در انگلستان و آلمان و فرانسه است. در میان خود باز اعمال شد بیتلز و رولینگ استونز و سپس در شروع حرفه خود.

او در ادامه به تور خستگی ناپذیر در ایالات متحده با یک گروه است که در یک زمان شامل جیمی هندریکس گیتار. در پایان دهه 1960 فروخته اجرای در لاس وگاس و پیروز حضور در جشنواره راک در آتلانتیک سیتی نیوجرسی و تورنتو بودند ارسال یک پیام روشن: ریچارد بود به ماندن بگیرید.

اما او نبود.

‘من از دست من استدلال’

با خود حساب و الکل و کوکائین شروع به sap روح خود (“من از دست رفته من استدلال” او بعدها می گویند) و در سال 1977 او یک بار دیگر تبدیل از rock ‘n’ roll به خدا. او یک کتاب مقدس فروشنده شروع به ضبط آهنگ های مذهبی دوباره و برای بار دوم ناپدید شد از کانون توجه است.

او نه دور ماندن برای همیشه لطفا برای. انتشار زندگینامه او در سال 1984 نشانه بازگشت او به چشم های عمومی و او شروع به انجام دوباره.

در حال حاضر او به عنوان یک شخصیت به عنوان یک موسیقیدان است. او در سال 1986 نقش خود به عنوان یک رکورد تولید در Paul Mazursky آمار فیلم “پایین و از در بورلی هیلز.” در تلویزیون, او به نظر می رسد در بحث تنوع کمدی و جوایز را نشان می دهد. او officiated در عروسی مشهور و موعظه در افراد مشهور مجالس ترحیم.

او هنوز هم می تواند در بالا بردن سقف در کنسرت. در دسامبر سال 1992 او به سرقت برده نشان می دهد در یک rock ‘n’ roll احیای کنسرت در عرصه ومبلی در لندن است.

“من 60 سال امروز” گفت: مخاطبان “و من هنوز هم نگاه قابل توجه است.”

او ادامه داد: به نگاه قابل توجه — با کمک از کلاه گیس و ضخامت نان شیرین و پهن آرایش — به عنوان او سفر به طور متناوب به قرن 21 است. اما سن در نهایت در زمان عوارض خود را.

در سال 2007 او در راه رفتن به روی صحنه با کمک دو عصا. در سال 2012 او به طور ناگهانی به پایان رسید عملکرد در هوارد تئاتر در واشنگتن گفتن جمعیت “من به سختی می تواند نفس بکشد.” یک سال بعد او به مجله رولینگ استون بود که او گذاشت.

“من انجام می شود, به یک معنا,” او گفت:. “من احساس نمی مانند انجام هر چیزی در حال حاضر.”

اطلاعات کاملی از بازماندگان بود فورا در دسترس است.

ریچارد Wayne Aud متولد مکن, گرجستان, on Dec. 5, 1932 سوم از 12 فرزند چارلز و لوا مای (استوارت) Aud. پدر او یک آجر میسون که به فروش می رسد مهتاب در کنار. یک دایی و پسر عموی پدربزرگ شد واعظان و به عنوان یک پسر او با حضور Seventh-day Adventist باپتیست و تقدس کلیساها و آرزو به یک آواز مبلغ. یک تاثیر اولیه بود انجیل خواننده و گیتاریست خواهر رزتا Tharpe یکی از اولین نوازندگان به ترکیب مذهبی پیام با فوریت R&B.

در آن زمان او در دوران نوجوانی ریچارد جاه طلبی گرفته بود یک مسیر انحرافی را طی. او خانه را ترک کرد و شروع به اجرای برنامه با سفر پزشکی و خنیاگر نشان می دهد که بخشی از یک قرن 19 سنت بود که در حال مرگ است. توسط سال 1948 در صورتحساب یا لیست به عنوان Little Richard — نام یک مرجع به جوانان و فیزیکی قد — او یک cross-dressing مجری با یک خنیاگر گروه تئاتر به نام Sugarfoot سام از Alabam شده تور برای چند دهه.

در سال 1951 در حالی که آواز خواندن در کنار کشش های کمیک و drag queens در Decataur خیابانی در آتلانتا او ضبط اولین آهنگ. سوابق generic R&B با سبک متفاوت و جذب تقریبا هیچ توجه است.

در اطراف این زمان او ملاقات دو نوازندگان نگاه و صدا خواهد تاثیر عمیقی در خود دارد: بیلی رایت و S. Q. Reeder که انجام شده و ثبت شده به عنوان Esquerita. آنها هر دو انجام پیانیست, زرق و برق, کمد, زرق و برق دار, هنرمندان و به عنوان همجنسگرا به عنوان آن ممکن است به جنوب در 1950s.

ریچارد اذعان کرد بدهی خود را به Esquerita که او گفت: به او برخی از پیانو-نکات بازی و رایت آنها او یک بار به نام “فوق العاده ترین سرگرم کننده من تا به حال دیده بود.” اما با این حال بسیار از او قرض گرفته شده از دو مرد موسیقی و شخصیت است که ظهور خود بود.

خود شکستن آمد و در سال 1955 هنگامی که Rupe امضا او را به تخصص و مرتب برای او برای ضبط با نوازندگان محلی در نیواورلئان. در طول یک استراحت در آن جلسه او شروع به آواز خواندن خشن اما زشت و ناپسند آهنگ که Rupe فکر کردم تا به حال بالقوه را به تصرف نوپای نوجوان رکورد-خرید مخاطبان است.

Rupe داوطلب خدمت سربازی یک, New Orleans, ترانه سرا, دوروتی LaBostrie برای تمیز کردن متن آهنگ; آهنگ شد “Tutti Frutti”; و rock ‘n’ roll ستاره متولد شد.

در زمان او انجام را متوقف کرده, Little Richard شد در هر دو Rock & Roll Hall of Fame (او القاء در سالن سال اول) و ترانه سرایان سالن از شهرت و گیرنده از یک عمر دستاورد جایزه از آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط و ریتم و بلوز ، “Tutti Frutti” اضافه شده به کتابخانه کنگره ملی ضبط رجیستری در سال 2010.

اگر کمی ریچارد همیشه شک است که او سزاوار همه افتخارات او دریافت کرد او هرگز به آن اعتراف.

“بسیاری از مردم با من تماس معمار rock ‘n’ roll,” او یک بار گفت. “من اصلا خودم را که, اما من اعتقاد دارم که این درست است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de