John Randall / 1924-2020: هاوایی-بر اساس ماهی کارشناس رتبه بندی در بالای میدان

John Randall سرگردان بود ، او غواصی با خانواده و دوستان در مالزی در سال 1998 زمانی که او ناپدید شد. پس از یک جستجوی طولانی این گروه خال خال او را در راه رفتن به عقب بیش از یک sandbar. یکی از شیرجه کارشناسی ارشد گفت: در غضب “کیست این مرد؟”

هنک Bauman, Randall سابق در حال آماده پاسخ است. “به خوبی می بینید تمام کسانی که ماهی کتاب در فروشگاه خود را?” او گفت:. “و تحت نام ماهی شما دیدن نام “راندال” در بسیاری از آنها ؟ خوب است که “پیر پسر” است Randall.”

Randall که شنا در آب های جهان به اضافه کردن موجودات جدید به علم شمارش از اقیانوس زندگی, درگذشت مارس 26 در خانه اش در Kaneohe در 95. دختر خود Loreen Randall اوهارا گفت: مرگ در گواهی ذکر شده “نامشخص, طبیعی, علت احتمالی سرطان ریه است.”

آغاز فعالیت علمی خود در 1950s به عنوان جوان زمینه غواصی شد باز در اعماق اقیانوس به اکتشاف Randall رفت و به نام 30 جنس و 834 گونه جدید از ماهی است.

مقایسه دوم پرکار ترین ichthyologist “یک عمر گونه جدید تعداد کمتر از یک سوم از جک های” ریچارد پیل ارشد متصدی ichthyology در موزه اسقف در هونولولو نوشت: در یک ایمیل.

و او اشاره کرد Randall دقت در شناخت کوچک تفاوت بین نمونه و دانش دائره المعارف از میدان به معنای این است که گونه های خود را شناسایی شدند غیر منتظره ای با دوام; 97 درصد از آنها هنوز هم به عنوان مدرک معتبر در مقابل 50 درصد به 60 درصد ثبت شده توسط دیگر غول در این زمینه است. او نویسنده 942 مقالات — “نشریات بیشتر از هر ichthyologist (از هر subdiscipline) در تاریخ” پیل گفت.

پس از پیدا کردن گونه های جدید در حال تبدیل شدن کمتر شایع او افزود: رکورد است به احتمال زیاد برای ایستادن.

“جک بزرگترین ichthyologist در تاریخ است. دوره” پیل گفت. او ایجاد یک یادبود صفحه Randall که تبدیل به یک مجازی محل تجمع صدها نفر از دوستان و تحسین در سراسر جهان.

بی وقفه با تمرکز بر کار خود را هنوز سخاوتمندانه به دیگران Randall موجب تصورات و راه اندازی مشاغل از نسل خودخوانده “ماهی های پیشرفته.” در میان آنها بود Randall Kosaki هماهنگ کننده تحقیقات ملی اقیانوسی و جوی دولت که با نزدیک شدن او در اواسط 1980s با آنچه که او امیدوار بود ناشناخته نوعی کوسه ماهی.

به عنوان یک “پست های تحصیلات تکمیلی دانشجو” در دانشگاه هاوایی “من تا به حال انگشتان من عبور” Kosaki گفت.

Randall توافق شده بود که یک گونه جدید و خوشحال Kosaki فرض بر این است که Randall می نوشتن یک مقاله در پیدا کردن و شاید به اشتراک گذاری تالیف شده است. “آه — شما یافت این” Randall گفت. “شما را از اعتبار آن است.” سپس او راه می رفت Kosaki از طریق فرایند نوشتن اولین مقاله منتشر شده.

“جک تغییر این دوره از زندگی حرفه ای من” گفت: Kosaki معاون سرپرست NOAA Papahanaumokuakea دریایی یادبود ملی. در حالی که او را دنبال Randall به حوزه طبقه بندی کرد و گفت: “او به من تشویق که جوان نا امنی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با احساس حقارت و نیاز است.”

Randall بود تحت ورزشی, نشان دادن استقامت در غواصی که در سمت چپ جوان اصحاب در خسته حیرت. پیل به یاد می آورد که به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد در 20s خود او و شاگردی تلاش برای نگه داشتن سرعت با Randall پس از آن نزدیک به 70.

“من به وضوح به یاد داشته باشید سنگهای خزنده بر روی شنا عرشه کشتی پس از جک در نهایت خود را به پایان رسید شب شیرجه (ششم ما شیرجه از روز) تنها برای دیدن جک سوئیچ کردن مخازن برای دومین شب شیرجه از شب” پیل نوشت: در یادبود صفحه. “من به سختی از آن ساخته شده به من سفری قبل از سقوط اما جک در ادامه به روند و عکس خود را ارزشمند نمونه به ساعت اندکی از صبح است.”

صبح روز بعد Randall بود پشت در آب قبل از صبحانه.

جان ارنست Randall جونیور متولد 22 مه سال 1924 در لس آنجلس به جان و میلدرد (McKibben) Randall. پدر او یک پیمانکار و مادرش خانه دار.

“او در زمان پدر من ماهیگیری آغاز شد که شیفتگی خود را با ماهی” o’hara گفت.

پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان به خدمت در ارتش از سال 1943 تا 1946 و پس از آن با حضور در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس, درآمد یک لیسانس در رشته جانورشناسی در سال 1950. پس از کالج او میره 37-پا ketch او تا به حال مرمت از کالیفرنیا به هاوایی با یک گروه کوچک. او در سال 1955 به دست آورده (Ph. D.) در دریایی جانورشناسی از دانشگاه هاوایی در Manoa.

در دانشگاه هاوایی او ملاقات یک شخص فارغ التحصیل دستیار هلن Au; پس از یک آزمایشگاه جلسه که درگیر تشریحی جوجه او را دعوت به بازگشت به قایق بادبانی خود که در آن آنها تا به حال یک مرغ شام. ازدواج آنها در سال 1951.

او زنده می ماند او عنوان می کند o’hara و یک پسر رادنی و همچنین به عنوان چهار نوه و دو نوه بزرگ.

پس از فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی و تدریس قرار ملاقات است که او را به دانشگاه ییل, دانشگاه میامی و دانشگاه پورتوریکو, Randall پیوست اسقف موزه در سال 1967 به عنوان یک ichthyologist. او رئیس موزه جانورشناسی بخش در سال 1975 و باقی مانده ارشد ichthyologist تا بازنشستگی اش در سال 2009.

سیلویا ارل یک اقیانوس شناس و فرمانده سابق دانشمند در NOAA در گفتگویی گفت: “این یک افتخار می دانم او و دیدن او که در آن او بیشتر در خانه: زیر آب. حتی اگر من تا به حال به عجله به عقب.” درک خود را از ماهی’ ویژگی های خیلی تصفیه شده او اضافه کرد که او می تواند تشخیص فردی چهره راهی است که انسان را تشخیص یکی از دیگری.

وسعت خود از تجربه بدان معنی است که “او یک شاهد, به, تغییر,” او گفت:. او را دیدم از نزدیک اثرات مخرب صید بی رویه و گرمایش جهانی. “او می تواند کاهش,” او گفت:, “و با بسیاری از ما غم و اندوه از دیدن اقیانوس باز کردن.”

در سال های بعد خود Randall یافت می شود آن را دشوار است به راه رفتن اما نه برای شنا کردن است. براد Tarr سابق خود نگهداری دستیار به یاد می آورد غواصی با او در سال 2000 که درگیر دشوار آماده است.

“او تلاش می کرد به آب” Tarr نوشت: در یادبود صفحه “سپس بلافاصله تبدیل به یک ماهی — او تا به حال هیچ محدودیت های فیزیکی یک بار در اقیانوس است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>