ژاپن تعلیق بودجه سالانه برای Thirty Meter Telescope پروژه

ژاپن به حالت تعلیق در آن سالانه بودجه برای سی متری تلسکوپ پروژه در قله Kea با استناد مداوم بن بست بیش از ساخت و ساز خود را.

ژاپن به طور کامل بیرون کشیدن از مشارکت در TMT پروژه رسمی آسوشیتدپرس گفت.

یک کنسرسیوم بین المللی می خواهد برای ساخت تلسکوپ در بالای دولت بالاترین کوه در جزیره بزرگ. ژاپن تامین قطعات برای تلسکوپ.

Tomonori Usuda تلسکوپ مدیر پروژه برای ژاپن تایید دولت ژاپن کاهش بودجه برای این پروژه با توجه به وضعیت موجود در جزایر Kea. اما ژاپن هنوز متعهد به هاوایی به عنوان ارجح سایت برای تلسکوپ Usuda گفت.

Hawaii County شهردار هری کیم اعلام کرد در دو ماه مهلت قانونی ساخت و ساز در اواخر ماه دسامبر.

کیم گفت: او تا به حال نه دریافت پاسخ از تلسکوپ نمایندگان به فوریه درخواست برای دو ماه تمدید توقف.

“ما در حال آماده به حرکت به جلو با ساخت و ساز در Maunakea در هر زمان به زودی” تلسکوپ سخنگوی اسکات ترید نوشت: در یک ایمیل به دوشنبه.

برخی از بومیان هاوایی معتقدند که این پروژه را بی حرمت سرزمین مقدس و تظاهرکنندگان مسدود و جاده دسترسی به سایت ساخت و ساز از جولای تا دسامبر.

تلسکوپ مخالفان با حضور در کنسولگری کل ژاپن در هونولولو دوشنبه برای تحویل یک نامه درخواست از دولت ژاپن برای پیوستن به آنها را در مخالفت با این پروژه است.

“ما خواستار بر مردم ژاپن به رسمیت شناختن kanaka maoli (بومیان هاوایی) به عنوان یک مردم با زندگی و فرهنگ و تاریخ و زبان و معنوی/مذهبی که مقدس و مورد احترام کوه در جزایر Kea به عنوان آنها را در کوه فوجی” گفت: Kaho’okahi Kanuha یکی از رهبران گروه.

رونوشت از یک نامه به زبان انگلیسی و ژاپنی ارائه شد یک نماینده از سرکنسول کویچی Ito در خارج از کنسولگری.

ژاپن و کانادا تنها کشورهایی در این کنسرسیوم با استفاده از بودجه عمومی برای تامین مالی پروژه است.

سابق توکیو ساکن Ikuko Kurata که به سازماندهی یک جلسه بین تلسکوپ مخالفان و کنسولگری کارکنان گفت: این پروژه ممکن است شناخته شده در ژاپن است.

“نه بسیاری از ژاپنی ها در مورد این موضوع گفت:” Kurata. “آنها نمی دانند که 135 میلیون ین (در) پول مالیات است که برای استفاده TMT.”

فعلی ارزش 135 میلیون ین است که حدود 1.2 میلیون نفر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im