جیمز Beggs ناسا مدیر در 1980s می میرد 94

او هنوز رسما مدیر ناسا ماه پس از زمانی که شاتل فضایی چلنجر را شکست و از هم جدا 73 ثانیه پس از پرتاب در ژانویه. 28, 1986. همه هفت نفر از خدمه پرواز از جمله نیوهمپشایر یک معلم Christa McAuliffe کشته شدند.

به زودی پس از آن, به عنوان کمیته های کنگره و نظارت پانل شروع به جستجو برای پاسخ Beggs استعفا داد. با حرفه ای خود را در ژنده پوش او مبارزه در یک نبرد قانونی با دادستان فدرال برای بیش از یک سال است.

در ماه ژوئن سال 1987 همه اتهامات علیه Beggs و سه دیگر به طور کلی پویایی مدیران کاهش یافته است. یک وزارت دادگستری بررسی دریافتند که هیچ قانون نقض شده است و دادستان کل ادوین Meese III در زمان غیر معمول مرحله از ارسال نامه ای به Beggs عذرخواهی برای تعقیب.

“من آرزو می کنم به شما ارائه عمیقی عذرخواهی از طرف دولت فدرال و وزارت دادگستری” Meese نوشت و گفت: این کیفرخواست بر اساس “نادرست درک و ارزیابی حقایق اساسی.”

“شما شهروندان” Meese ادامه داد: “در حال حاضر باید آگاه تر از همیشه است که شخصیت خود را untarnished و رفتار خود را unblemished.”

دو سال بعد یک قاضی فدرال دستور داد بیش از یک دوجین سازمان های دولتی برای از بین بردن تمام سوابق مربوط به Beggs کیفرخواست به او کامل exoneration.

جیمز مونتگمری Beggs متولد Jan. 9 سال 1926 در پیتسبورگ و رشد در سن آنتونیو. پدر او در کسب و کار بیمه, مادرش خانه دار.

پس از یک سال در دانشگاه متدیست جنوبی در دالاس Beggs وارد آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده در آناپولیس فارغ التحصیل در سال 1947 به عنوان بخشی از یک برنامه سریع. او خدمت در نیروی دریایی تا سال 1954. یک سال بعد او موفق به دریافت مدرک MBA از دانشگاه هاروارد.

او برای وستینگهاوس در بالتیمور تا سال 1968 زمانی که او ناسا رئیس تحقیقات در واشنگتن است. او یک مقام ارشد در بخش حمل و نقل از سال 1969 تا سال 1973 و سپس پیوست یک شرکت متعلق به درجا مغول هوارد هیوز.

(در سال 2002 مصاحبه تاریخ شفاهی با ناسا Beggs گفت هیوز تا به حال هیچ گذرنامه چرا که او حاضر به عکس خود را گرفته شده است. زمانی که او نیاز به بازدید از کشورهای خارجی او توزیع کردن رشوه بزرگ اجازه داده می شود را وارد کنید – همه برای جلوگیری از نشستن در مقابل یک دوربین است.)

در سال 1974 Beggs شد معاون اجرایی رئیس جمهور از جنرال دینامیک در جنوب کالیفرنیا مدیریت دفاعی و هوا و فضا پروژه های.

پس از مشکلات قانونی حل و فصل شد او به صورت های مختلف هوانوردی شرکت قطع در شرکت تخته و مشغول به کار به عنوان یک مشاور خوب به 80s. او همچنین اختصاص داده شده دانشجو از مواد معدنی و سنگهای.

همسر خود را از 62 سال, مریم هریسون Beggs یک مدیر سابق و رئیس ولف ترپ بنیاد درگذشت در سال 2015. یک دختر کاتلین Beggs درگذشت در سال 2012. بازماندگان شامل چهار فرزند مورین روباه و تری Luechtefeld هر دو از Bethesda, James Beggs وین, ویرجینیا و چارلز Beggs آرلینگتون ویرجینیا; و 10 نوه.

در سال 1983 زمانی که Beggs شد ناسا مدیر سالی سوار شد و امریکا و اولین زن فضانورد برای رفتن به فضا زمانی که او پرواز کرد در اوایل ماموریت شاتل فضایی چلنجر. پدر و مادر او زندگی می کردند در کالیفرنیا کنگره منطقه Rep. تام هایدن یک دموکرات بود که در زمان به بازیگر جین فوندا. ناسا دعوت هیدن و فوندا شاهد راه اندازی شاتل در فلوریدا.

“و البته همانطور که شما انتظار می رود مطبوعات swarmed در اطراف فوندا مانند زنبورها در اطراف عسل” Beggs گفت ترنتو برای “نسخه ای برای فاجعه است.”

بعد Beggs دریافت تماس از یک خشم مایکل Deaver یکی از ریگان ارشد کاخ سفید و مشاوران. “چه . . . بود و جین فوندا انجام این کار وجود دارد?” او گفت: Deaver پرسید. “نانسی ریگان دیوانه است و من دیوانه و همه دیوانه است.”

Beggs گفته شد به آتش ناسا روابط عمومی رسمی که تا به حال دعوت هیدن و فوندا.

“مریم و من دعوت شده بودند به کاخ سفید چندین بار قبل از فوندا حادثه” Beggs افزود: “و هرگز پس از آن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de