جزیره رستوران در حالت زنده ماندن و تلاش برای جلوگیری از بسته شدن

برای هاوایی رستوران این چند هفته گذشته بوده و روز به روز در تلاش برای ماندن در دلسرد شدن حتی.

“ما واقعا احساس می کنم ما در حال قایقرانی کشتی ما به تنهایی از طریق آبهای ناشناخته” پیتر Merriman صاحب چهار Merriman را در سطح ایالت و یک شریک در پنج رستوران دیگر روز دوشنبه گفت.

یکی از اوآهو بالاترین-مشخصات صاحبان رستوران اد کنی بسته است خود را Kaimuki رستوران ها — شهر گل و مرغ و آب و Kaimuki Superette — به همراه خود غذا شرکت بالای شهر رویدادها به طور نامحدود. رستوران استخدام حدود 50 نفر از کارگران.

“ما امیدواریم که به پشت در یک ماه اما من نمی دانم” کنی گفت. “من احساس می کنم آن را غیر مسئولانه برای باز کردن یک فضای که در آن مردم می توانند جمع و گسترش ویروس.”

کنی یک مشاوره توافق با Hoshino تفریحی برای مهینا و خورشید رستوران در Surfjack هتل در Waikiki. او گفت: او در بحث با Hoshino در مورد چگونگی ادامه.

Merriman و روی یاماگوچی صاحب 12 Roy رستوران های ایالت می گویند آنها کاهش ساعت از برخی از کارکنان و در برخی موارد عامل کاهش ساعت اما آیا تا به حال به توسل به اخراج و برنامه ریزی برای باز بماند تا زمانی که آنها احساس امنیت در مورد سلامت خود کارکنان و مهمانان.

“کسب و کار ما پایین است برای مطمئن” یاماگوچی گفت: اگر چه او نمی توانستم بگویم چقدر. “من نفرت را به نگاه.”

Roy در مورد استخدام 600 کارکنان; Merriman, فقط بیش از 1000.

Merriman گفت: پیامدهای یک رستوران و بسته شدن بسیار فراتر از کسب و کار ضرر و زیان است. کارکنان رنج می برند و این کار را هر کشاورز و کسب و کار در زنجیره تامین, او گفت:. “اگر ما می تواند در کاهش عواقب ناشی از بسته شدن … این خیلی راحت تر به این تصمیم.”

کاخ سفید دستورالعمل دوشنبه منتشر شد خواست آمریکایی ها برای جلوگیری از جمع آوری در گروه های بزرگتر از 10 و برای محدود کردن ناهار خوری به درایو-thrus, takeout و تحویل. چند شهرستانها عمده ایالات متحده و برخی از کشورهای دستور داده اند رستوران توقیف و یا به شدت محدود شده و عملیات خود را.

در هاوایی با این حال رژیم صهیونیستی است. دیوید Ige و هونولولو شهردار کرک کالدول متوقف کوتاه از چنین یک پیشنهاد است. در یک کنفرانس خبری دوشنبه Ige وجود دارد گفت: راه رستوران ها می تواند در ایجاد تغییرات به اجازه می دهد برای اجتماعی فاصله و باز بماند. کالدول خواست همه کسب و کار از جمله رستوران ها برای پایبندی به مراکز کنترل بیماری ها توصیه هایی است که همه تجمعات نگه داشته شود به کمتر از 50 نفر است.

محلی صاحبان رستوران کوچک و بزرگ را می گویند که آنها در حال کاهش تعداد جداول در اتاق ناهار خوری و همچنین افزایش تمیز کردن تلاش.

ملیسا Cedillo صاحب النا فیلیپینی مواد غذایی در Waipahu گفت: او در حال رفتن برای کاهش تعداد صندلی در رستوران به هشت از 15 به منظور صندلی مردم 6 فوت از هم جدا.

مشتریان دیگر می تواند در خدمت خود از محبوب $12.99 قیمت بوفه; در عوض کارکنان آنها را در خدمت خود انتخاب کند. “ما در حال گرفتن مقاومت امروز اما من به مردم این میکروب ها. … اجتماعی فاصله و انزوا, جاوا کار, اما هر کس آن را انجام دهد.”

Cedillo 22, کارکنان, حدود نیمی از آنها شده اند با این رستوران بیش از 25 سال کار برای پدر و مادرش. “من نمی خواهم به اخراج کارکنان. من قصد دارم برای پیدا کردن یک راه به آنها پرداخت. من به” او گفت:. “اگر من نمی آنها نمی قادر خواهد بود برای زنده ماندن و آن را در وجدان من.”

برخی از هونولولو را بزرگتر بوفه رستوران ها تعطیل و یا تغییر به یک جداجدا سفارش داده شده ناهار خوری. در کای بازار وسبک Waikiki بوفه در هایت در هایت ریجنسی Waikiki و 100 بادبان رستوران و بار, در شاهزاده Waikiki کارکنان گفت: بوفه را تعطیل این هفته است.

خود خدمت delis نیز بازسازی. Foodland سخنگوی شریل Toda گفت که در این صبح سرد و گرم میله در Foodland مزارع و مکان های دیگر نمی خواهد خود خدمت می کنند. انتخاب خواهد شد بسته بندی شده در برخی از گرما امن ظروف بنابراین مشتریان می توانید آنها را آماده خوردن است. دو میله در Ala Moana مرکز و مروارید شهر Foodland مزارع بسته خواهد شد برای ماه.

Whole Foods Market ساخته شده companywide اعلام کرد که آن را خواهد دید از آن خود خدمت ایستگاه و taprooms, توقف مواد غذایی نمونه برداری و مسدود کردن مناطق محل استقرار موثر شنبه. به عنوان جایگزین آن در حال گسترش است انتخاب خود را از آماده اقلام و آیتم های است که می تواند دستور داد در takeout شمارنده.

در پایین به زمین, اما دلی مدیران در دو از پنج اوآهو محل گفت: آنها در حال مصرف آن روز به روز در انتظار یک تصمیم توسط خود مدیر عامل شرکت, علامت Fergusson.

چندین رستوران گفت که آنها مایل به ایجاد تنظیمات برای دریافت مواد غذایی خود را به مشتریان.

جیمی چون صاحب پنج کیم چی رستوران گفت که اگر چه این رستوران ها بیشتر وابسته به مشتریان ناهار خوری در او خوشحال به خدمت takeout حتی ملاقات با مشتریان در اتومبیل های خود را به آنها منتقل سفارشات خود را.

“ما هنوز هم می خواهید مردم را به نگه داشتن ما زنده” Chun گفت. “اگر مردم فقط در خانه بمانند و رستوران در حال رفتن به نزدیک است.”

براندون Dela Cruz, مدیر بازاریابی برای L&L هاوایی کباب با 64 franchises در هاوایی و 137 در سرزمین اصلی گفت: این زنجیره است که “فشار به شدت در takeout و (شخص ثالث) تحویل.”

ریک Nakashima — صاحب حق رای دادن برای یک رنگین کمان رانندگی در چهار یاقوت سه شنبه و چهار Gyu-Kaku, ژاپنی, BBQ, مکان, با 650 کارکنان مجموع — گفت: او در رستوران ها نیز ممکن است سعی کنید برای تغییر توجه و دور از ناهار خوری ، “ما به دنبال تغییر در برخی از آگهی های تلویزیونی و هل دادن takeout. ما درک می کنیم برخی از مردم ممکن است بخواهید به انتخاب کنید تا مواد غذایی خود-قرنطینه و نمی توان در یک رستوران با یکی دیگر از 100 نفر است.”

Nakashima گفت که او احساس می کند به خصوص بد برای عملیات کوچکتر. “این نکته غم انگیز در مورد این. به نظر می رسد به من مانند این ممکن است قرار دادن تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک و دور. اگر شما رو کمی سوراخ در دیوار یک mom-and-pop محل — که امریکا, کوچک, کسی که شام میخورد. نه یاقوت سه شنبه.”


Star-Advertiser کارکنان نویسندگان Joleen Oshiro پت هی و دیو Reardon کمک به این گزارش.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de