یک بیماری همه گیر زمان مناسب برای شروع یک کسب و کار ؟ آن را فقط ممکن است

در ماه مارس به عنوان کسب و کارهای کوچک در سراسر کشور تعطیل در میان كردن coronavirus همه گیر Shanel زمینه بود در مورد به باز کردن.

برای زمینه های زمان بندی شده نمی تواند بهتر است. شرکت او MD متحد اجازه می دهد تا 911 کنندگان و پاسخ دهندگان به مسیر عروق کرونر از تماس ها و بیماران مجازی به پزشکان برای کمک به دولت های محلی بهبود سیستم پاسخ اضطراری.

“چیزی است که بسیاری از مردم نمی دانند این است که بیش از نیمی از تماس های که رفتن به 911 عروق کرونر” گفت: زمینه های که پدر تجربیات به عنوان یک داوطلب اضطراری پزشکی کارگر موجب این ایده. “کسانی که عروق کرونر از تماس بسیار شلوغ ERs و تاخیر آمبولانس.”

اما او نیز به رسمیت می شناسد چگونه دیوانه آن را برای تلفن های موبایل برای شروع یک کسب و کار در طول یک سقوط اقتصادی. او می داند که در حالی که او را استخدام بسیاری از کسب و کارهای کوچک هستند و هیچ گونه نگرانی در مورد اینکه آیا آنها تا کنون بازگشایی شده است.

او به تنهایی نمی: کسب و کار جدید در حال شکل گیری با وجود همه گیر هر چند در به طور قابل توجهی نرخ آهسته تر از قبل.

شده اند وجود دارد بیش از 500000 برنامه های کاربردی برای یک شماره شناسایی کارفرما از اواسط ماه مارس با توجه به اداره آمار هر چند که پایین نزدیک به 20% از یک سال پیش. بین اواسط ماه آوریل و اواسط ماه آوریل کوچک کسب و کار دولت صادر شده نزدیک به 300 راه اندازی وام به ارزش حدود 153 میلیون 36% افت از سال قبل است. خط خطی های پردازش کارت اعتباری شرکت گفت: آن را به حال به کار گرفته شده بیش از 1 میلیارد دلار فروش برای کسب و کار آغاز شده است که بر روی پلت فرم که در طول زمان.

گذشته رکود تولید برخی از مشخصات بالا شرکت های ایالات متحده: Airbnb, دیزنی, General Motors, Hewlett-Packard, مایکروسافت, شل بارگذاری و Venmo به نام چند.

“رکود و یا به چالش کشیدن بار دیده می شود به عنوان زمان خوب برای شروع یک کسب و کار به دو دلیل” گفت: Rashmi منون کارآفرین در محل اقامت در دانشگاه میشیگان ظل Lurie موسسه کارآفرینی مطالعات. “یکی کمتر وجود دارد رقابت برای منابع است. دلیل دوم این است که هر چه تغییرات ما به صورت مثبت یا منفی را تا مشتری جدید نیاز دارد. و نیازهای مشتری در هسته هر کسب و کار است.”

برای زمینه های باز در حال حاضر به معنای دسترسی بیشتر به استعداد بالا. او او را به استخدام چهارم کارمند و گفت: بیش از 200 نفر از متقاضیان واجد شرایط ارائه شده بود از سر گرفته است. و اینکه در بخش بهداشت و درمان در طول یک بیماری همه گیر مطرح است مشخصات خود را با تأمین کنندگان مالی و دولت: MD متحد است که در فیلادلفیا به تازگی امضا شده خود را برای اولین بار مشتری و بسته خود دور اول سرمایه گذاری به ارزش 1 میلیون دلار است.

برای دیگران این زمان بندی می تواند به معنای پایین بودن نرخ بهره برای وام گرفتن راه اندازی سرمایه ارزان تر تجهیزات به عنوان کسب و کار فروش موجودی و یا کاهش نرخ اجاره به صاحبخانه تقلا برای پر کردن فضاهای خالی.

“من در حال حاضر شاهد یک چشم انداز مثبت در درخواست برای اجاره و subleases مورد استفاده قرار گیرد برای carryout آشپزخانه و یا تولید فضاهای” گفت: Jenn اسمیت یک عامل املاک و مستغلات تجاری در دیترویت.

در بهترین زمان 20 درصد از کسب و کارهای جدید زنده نمی سال اول خود را با توجه به آمار فدرال; اقتصادی headwinds در حال حاضر چالش های بیشتری. یک رستوران و یا کتابفروشی باز کردن در خیابان اصلی, اما, چهره بسیار متفاوت خطرات ناشی از آن از یک فناوری جدید شرکت که کارکنان از خانه کار می کنند و که مشتریان نیازی به جمع آوری.

“وجود دارد در حال رفتن به صنایع است که برندگان و دیگران که در حال رفتن به بازندگان” به گفته دیوید براون که شرکت تاسیس راه اندازی شتاب دهنده Akp در طول رکود اقتصادی سال 2008. “من احتمالا نمی خواهید به در یک کسب و کار در حال حاضر است که caters به مسافران کسب و کار, اما من دوست دارم در یک کسب و کار است که کمک می کند تا فعال پزشکی از راه دور.”

تعیین آنچه مشتریان نیاز در حال حاضر به جای قبل از همه گیر بسیار مهم است. منون و قهوه ای فرصتی را در ارائه راه حل برای چالش های است که مردم در حال حاضر چهره: آموزش کودکان خود را از, صفحه اصلی, مدیریت زنجیره تامین, گرفتن کوتاه کردن مو و یا خانه تمیز, دیدن پزشکان و درمانگران سرگرم کننده خود را. حتی رستوران ها جدید ممکن است موفق شود اگر آنها را در نظر بگیرید که در آینده از خدمات به مشتریان به جای بازسازی سیستم های قدیمی.

“اگر شما می توانید پیدا کردن راه های مبتکرانه برای افرادی که به تغذیه خود در حال حاضر که ممکن است حس” منون گفت. “شما فقط باید به آدرس یک نیاز است.”

بدانند چگونه برای باز کردن سالن غذا از آینده این کار رو Maarten جاکوبز مدیر جامعه رفاه در Allyn بنیاد خانواده یک منطقه ای بشردوستانه سازمان در سیراکیوز نیویورک.

که نقش Jacobs رود با توجه به پس زمینه خود است که در جامعه و توسعه اقتصادی است. او نظارت بر بنیاد سرمایه گذاری جدید در چهار داستان از 80 ، 000 فوت مربع ساختمان طراحی شده است که یک جامعه جمع آوری و فضای رشد برای این شهر کوچک مواد غذایی کارآفرینان. ترکیبی از آپارتمان ها و غیر انتفاعی دفاتر برنامه ریزی شده است برای طبقه فوقانی اما قلب این پروژه نمک شهرستان بازار خواهد شد که از ویژگی های مواد غذایی و غرفه های اجرا شده توسط زنان و کارآفرینان از رنگ یک کافی شاپ و یک تعاونی فروشگاه مواد غذایی.

این پروژه برنامه ریزی شده است برای باز کردن در ماه نوامبر پس از Jacobs است که با تمرکز بر پیدا کردن امن ترین راه برای باز کردن یک 24,000 فوت مربع در بازار حتی به عنوان جهان است سوال وقتی که و چگونه مردم می خواهد به جمع آوری دوباره.

“این من را نگه می دارد تا در شب, که برای اطمینان حاصل کنید” جاکوبز گفت.

او به دنبال در روند جهانی چگونه رستوران ها باز هستند و احتیاطی که در محل قرار داده برای دیدن آنچه که او ممکن است انجام دهید در سیراکیوز در این پاییز. او با توجه به پا عمل درب, موبایل, بهداشت و ایستگاه های جدید مبلمان مفهوم است.

“در گذشته ما فقط می خواستم مطمئن شوید که مبلمان نگاه سرد; در حال حاضر آن را به نگاه سرد و ساخته شود مانند یک مخزن و ایستادن به قوی تمیز کردن” او گفت:.

اما بزرگترین نگرانی این است که کارآفرینان. او نمی خواهید به آنها را برای شکست.

بنیاد حمایت نمک بازار شهرستان به عنوان یک راه برای پرورش کارآفرینان که ممکن است باید از این منابع برای باز کردن رستوران خود را. این میزبانی یک جامعه رقابت به شناسایی هشت کوچک کسب و کار مواد غذایی برای بازار است. برندگان ماه از دریافت آموزش های فنی بر روی همه چیز از بازاریابی به مدیریت موجودی و همچنین به عنوان وعده آشپزخانه تجاری غرفه با تمام تجهیزات آنها نیاز دارید. سرآشپزها مسئول خود علامت و کالاهای کوچک مانند بشقاب و دستمال و همچنین به عنوان یک راه اندازی و سرمایه گذاری از $30,000.

“ما می خواستیم یک وام است که اگر همه چیز می رود وری, آنها نیست, فلج” جاکوبز گفت.

اما همه چیز رفته وری. بنابراین Jacobs می خواهد برای باز کردن در یک راه است که تضمین می کند آنها می توانند موفق شوند. “ما نمی خواهیم به آنها را به خطر اندازد” او گفت:.

تا کنون هشت سرآشپزها برنامه به جلو حرکت کند. اما چند چهره انتخاب سخت از ترک شغل روزانه خود را به دنبال رویاهای خود را که ممکن است به نظر می رسید رمانتیک در زمان عادی است اما وحشتناک در یک رکود شدید.

آشپز Ngoc Huynh گفت که او ترسیده بود اما هنوز هم هیجان زده به او باز ویتنامی آشپزخانه در بازار است.

“من می خواهم به خوش و امید برای بهترین” Huynh گفت.

او می داند که چالش های رستوران, زندگی, از, تماشای مادر و پسر کوچک اجرا غذایی و پذیرایی کسب و کار در حالی که کار دیگر تمام وقت شغل. اما Huynh است اطمینان توسط این واقعیت است که او را به انجام این کار به تنهایی. او و دیگر سرآشپزها در حال دریافت پشتیبانی فنی از این بنیاد و همکاری در راه برای باز کردن یک رستوران اجتماعی در جهان دور. این گروه با توجه به جدید منوها و استخدام رانندگان تحویل به خدمت شد.

“ما در حال فکر کردن در مورد این هم” Huynh گفت. “این است که زیبایی آن است. ما همه رقبای اما وجود یک شبکه پشتیبانی می کند.”

شما می خواهید برای شروع یک کسب و کار در حال حاضر ؟ منون نشان می دهد شما خودتان بپرسید این پنج سوال اول.

— من شناسایی یک نیاز جدید است که مشتریان باید به عنوان یک نتیجه از زمان بحران ؟

— آیا من می توانم در خدمت این نیاز در راه است که قابل ملاحظه ای بهتر از فعلی جایگزین ؟

— من واجد شرایط برای حل این مشکل مشتری?

— اگر من اصلا تجربه می توانم به استخدام دیگران و یا پیدا کردن یک موسس به من کمک کند ؟

— آیا دسترسی به منابع مالی است که می تواند جزر و مد من تا زمانی که من کسب و کار سودآور است ؟

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de