چگونه ناسا فضانوردان شد SpaceX مشتریان

آن را در زمان کار در سراسر سه پستهای کسانی که جورج دبلیو بوش, باراک اوباما و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اما ایالات متحده آمریکا است که در گذشته آماده شده یک بار دیگر پس از نزدیک به یک دهه برای راه اندازی فضانوردان آمریکایی به مدار از خاک آمریکا در آمریکا ساخته شده است موشک.

“این یک فرصت منحصر به فرد را به همه از امریکا با هم در یک لحظه در زمان و می گویند نگاه کنید که چگونه روشن آینده است” جیم Bridenstine ناسا مدیر گفت: در یک کنفرانس خبری در روز سه شنبه.

لری Garver که در خدمت به عنوان ناسا معاون مدیر در دولت اوباما در مصاحبه ای گفت که او امیدوار است این لحظه آمده اند هر چه زودتر. اما او همچنین گفت که او “واقعا با چه حتی در گیر بسیار مورد توجه و هیجان وجود دارد برای آن است.”

ایالات متحده ارسال فضانوردان به ماه در دهه های 1960 و 1970 و پس از آن ساخته شده در جهان تنها شاتل فضایی ناوگان برای سفر به داخل و خارج از مدار است. اما تخریب شاتل کلمبیا در سال 2003 تصادف در نهایت به سمت چپ ناسا وابسته به هزینه فضاپیمای روسی به کشتی فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی.

جایگزینی که آمریکا برنامه فضایی در نهایت حل و فصل در یک نوآوری نیست از تکنولوژی اما فلسفه و سیاست.

به جای ساختمان خود را جایگزینی برای شاتل ناسا است توزیع بیش از مسئولیت برای حمل فضانوردان به یک شرکت خصوصی SpaceX یکی از وسواس از سریال کارآفرین Elon Musk. اگر مشک مهندسین موفقیت روز چهارشنبه در ارسال Douglas G. هرلی و رابرت L. Behnken به مدار آن را برای همیشه لطفا برای تغییر جهان چگونه فکر می کند در مورد گرفتن مردم به فضا است.

اگر یک شرکت خصوصی می تواند زیر شیروانی قرار دادن انسان به مدار امروز, چرا که نه ماه بعدی یا مریخ چند سال در آینده ؟ موفق راه اندازی می تواند آتش یک آینده طولانی تصور توسط نویسندگان داستان های علمی تخیلی است که در آن فضایی است که یک قسمت را برای مردم بیشتر و بیشتر.

تقریبا همه چیز در مورد سفر به فضا برنامه ریزی شده در یکشنبه متفاوت است از اوایل دوره انسان spaceflight.

این گفتوگو در مرکز فضایی کندی در فلوریدا که در آن ماموریت را blast off — یکی از همان استفاده شده توسط آخرین ماموریت شاتل در سال 2011 بازسازی شده است برای رسیدگی به مشک را Falcon 9 rocket.

به جای سوار سفینه در Astrovan یک تغییر جریان هوا موتور خانه است که ناسا مورد استفاده برای حمل و نقل شاتل خدمه هرلی و Behnken را به یک سفر در یک gull-بالدار مدل X SUV تولید شده توسط مشک دیگر عمده شرکت تسلا.

پوشیدن شیک SpaceX spacesuits دو را به راه رفتن در سراسر براق گردشگاه در حدود 230 فوت بالاتر از سطح زمین به هیئت مدیره SpaceX-کپسول ساخته شده است که نشسته است در بالای فالکون 9.

این راه اندازی خواهد شد اولین بار یک شرکت خصوصی و نه دولتی آژانس فضایی خواهد بود مسئول ارسال فضانوردان به مدار. حتی اگر این مسافران هنوز فضانوردان ناسا و آژانس مقامات قطعا می تواند تماس خاموش کردن, راه اندازی, اگر آنها را دیدم چیزی در مورد آن است که یک SpaceX اتاق کنترل با SpaceX کارکنان اسکن مانیتور خواهد شد که کارگردانی راه اندازی.

“ما واقعا به دنبال یک مشتری به SpaceX و به شرکت های دیگر در آینده گفت:” جیمز Morhard ناسا معاون مدیر. “این چیزی است که ما در حال تلاش برای انجام دهید این است برای ایجاد یک گستره واقعا گسترش اقتصاد در پایین مدار زمین. این واقعا چیزی است که این مورد است.”

در حال حاضر دو شرکت اعلام کرده اند برنامه ای برای خرید و راه اندازی در SpaceX کپسول خدمه اژدها به غیر ناسا مسافران به فضا است. کسانی که ماموریت ممکن است پرواز به عنوان به زودی به عنوان یک سال از هم اکنون. کسی که در فضای گردشگران در سفر به ایستگاه فضایی بین المللی دیگر خواهد بود یک سفر در یک مدار بیضوی اطراف زمین است که ممکن است مشاهده کره زمین از ارتفاع دو تا سه بار به عنوان بالا به عنوان ایستگاه فضایی را در مدار. تام کروز و حتی ابراز علاقه به استفاده از ایستگاه فضایی برای یک فیلم است.

موفق راه اندازی نیز می تواند القای اعتماد به نفس است که یک روش مشابه کار می کنند قمری landers ناسا امیدوار است مورد نیاز خواهد بود را به فضانورد به سطح ماه به عنوان به زودی به عنوان 2024. یکی از طرح های پیشنهادی ناسا است که تامین مالی از SpaceX برای یک غول فضاپیما به نام کشتی فضایی که این شرکت امیدوار است در نهایت ارسال به مریخ است.

پیشنهاد دیگری می آید از Jeffrey P. بزوس بنیانگذار آمازون و دیگر میلیاردر با رویاهای فضایی. بزوس ” موشک کمپانی Blue Origin است که منجر به توسعه Blue Moon یک کاوشگر است که به نظر می رسد مانند نسخه بزرگتر از این کاوشگر توسط ناسا برنامه آپولو در دهه های 1960 و 1970.

اما این رویکرد نیز شامل مشکلات بالقوه.

بوئینگ شرکت دیگر ناسا انتخاب شده برای حمل فضانوردان تصادفا در ماه دسامبر طی یک uncrewed آزمون از آن فضاپیما به نام Starliner. یک نرم افزار مشکل scuttled برنامه ریزی شده متصل و در ایستگاه فضایی بین المللی. یک تحقیق نشان داد مشکلات سیستمیک با بوئینگ توسعه نرم افزار و تست و سوالات در مورد اینکه آیا ناسا بود که در نگه داشتن یک چشم به اندازه کافی در آن پیمانکاران.

SpaceX نیز مواجه می شوند ویژگی های موانع از جمله انفجار سال گذشته که تخریب یک کپسول در طول آزمون از فرار موتور و شکست در چتر نجات انجام شد. اما آن را قادر به بازیابی سریع تر است.

امروز مشک راکت شرکت با Gwynne Shotwell دست زدن به بسیاری از روز به روز مدیریت به عنوان رئیس جمهور و رئیس اجرایی تا حد زیادی اجتناب جنجال و حواس او را پرت است که مشک گاهی اوقات ایجاد می کند در اطراف تسلا.

SpaceX به طور معمول راه اندازی و زمین های قابل استفاده مجدد موشک برای مشتریان متعدد و آن را دستگیر کرده است حدود 70 ٪ از بازار است. یک دهه پیش ایالات متحده شرکت های هوافضا از دست داده بود تقریبا همه از کسب و کار راه اندازی تجاری ماهواره به رقبا در کشورهایی مانند روسیه و چین.

SpaceX نیز در روند استقرار صدها اگر نه هزاران نفر از ماهواره ها برای ایجاد Starlink یک فضای مبتنی بر شبکه برای ارائه سرویس اینترنت پر سرعت برای تقریبا هر کسی در هر نقطه در جهان است.

اما قبل از اینکه شرکت کردم و درگیر با ناسا آن را تقریبا از کسب و کار رفت و پس از شکست اولین تلاش برای پرتاب اولین موشک. محموله قرارداد آن در سال 2006 برنده کمک مالی توسعه فالکون 9 موشک در حال حاضر استفاده می شود برای راه اندازی و اژدها محموله کانتینر که مبنایی برای کپسول بدهد که ناسا فضانوردان.

این شرکت در حال حاضر با موفقیت راه اندازی 19 محموله ماموریت ناسا و با موفقیت پشت صحنه از یک شکست در سال 2015.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de