هونولولو تحت تهدید سه گانه از جاری شدن سیل به سطح دریا افزایش می یابد

Mahalo برای حمایت از Honolulu Star-Advertiser. لذت بردن از این داستان!

یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه هاوایی در Manoa پیدا کرده است که هونولولو را تحت افزایش محاصره یک تهدید سه گانه سیل در ارتباط با افزایش سطح دریا ظهور در دهه پیش رو است.

جای تعجب مستقیم جاری شدن سیل از امواج اقیانوس نشان دهنده کوچکترین تهدید — تنها 3 درصد — در حالی که سیل است که پدیدار از زمین شناخته شده به عنوان آب زیرزمینی آبگیری به نظر می رسد بزرگترین تهدید, با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله علمی, گزارش.

آنچه که بدان معنی است که هر کسی به فکر ساخت یک دیوار یا سد دریایی برای حفاظت در برابر افزایش اقیانوس ممکن است بخواهید به فکر می کنم دو بار.

“به این دلیل که آن را نمی خواهید به توقف 97 درصد از جاری شدن سیل” گفت: Shellie Habel, سرب, نویسنده و ساحلی زمین شناس و عامل گسترش با آه Sea Grant کالج برنامه و آه ساحلی زمین شناسی ،

Habel گفت: این تعجب آور بود که سیل مستقیم از امواج اقیانوس به تنهایی به خود اختصاص بنابراین کمی از ساحلی جاری شدن سیل در هونولولو می توانید انتظار دیدن.

“از آن زمان به تنظیم مجدد تفکر ما در مورد جاری شدن سیل همراه است که افزایش سطح دریا,” او گفت:. “ما می خواهیم به مطمئن شوید که برای پیاده سازی مدیریت سیل استراتژی موثر خواهد بود که در برخورد با این مشکل است.”

این مطالعه بر روی سه نوع از جاری شدن سیل مربوط به بالا جزر و مد حوادث رود به چالش شهری هونولولو در دهه های پیش رو: جاری شدن سیل از آب شویی به طور مستقیم بر روی خط ساحلی آب های زیرزمینی آبگیری به عنوان جدول آب تحت فشار قرار دادند به سطح و جریان معکوس از طریق شهرداری های زهکشی سیستم.

این مطالعه نشان داد که بیش از یک چهارم از جاری شدن سیل است نسبت به آب های زیرزمینی آبگیری به تنهایی در حالی که ترکیبی از این سه نوع در نهایت حساب برای بیش از نیمی از پیش بینی سیل تولید شده توسط تغییر آب و هوا.

“هر کسی که در حال برنامه ریزی به اینجا در دهه های آینده نیاز به شروع به فکر کردن در مورد این در حال حاضر” Habel گفت.

بالا تهدید آب های زیرزمینی آبگیری رخ می دهد به عنوان یک اقیانوس ها در حال افزایش آسانسور اوآهو را caprock آبخوان های زیرزمینی لنز لب شور و آب های آلوده که شناور بر روی یک پایه بالاتر چگالی آب شور متصل به اقیانوس.

در جریان جزر و مد حوادث آب های زیرزمینی می شکند سطح برای ایجاد موقت شهری تالاب که رشد حتی بزرگتر از زمانی که جزر و مد بالا و بارندگی بوده است.

در طول زمان در شاید به عنوان به زودی به عنوان سه دهه از آن تالاب دائمی تبدیل خواهد شد. و به طور فزاینده به آب نیاز های ویژه, مهندسی, هزینه های عمومی کار می کند و دیگر اقدامات برای کمک به این شهرستان ادامه به عملکرد و رشد است.

“شما نمی توانید متوقف کردن سیل با زمینه گفت:” همکاری نویسنده چارلز “تراشه” فلچر آه استاد زمین شناسی و دانشیار دانشکده اقیانوس و زمین علم و فن آوری است. “شما را مجبور به انطباق با آن است. در طول زمان آن را به زور همه ما به شکل جدید در طرح های شهری برای زندگی با آب است.”

یک مطالعه قبلی از فلچر گروه تحقیقاتی دریافتند که آب های زیرزمینی و جاری شدن سیل در شهر هونولولو و Waikiki در نهایت تهدید برخی از $5 میلیارد دلار در سال مشمول مالیات املاک و مستغلات تقریبا 30 مایل از جاده و یک میزبان از دیگر امکانات و دارایی.

در آخرین مطالعه Habel and co-نویسندگان یک روش است که شناسایی مختلف سیل انواع و رسیدن به داخل شهر.

اثرات محققان دریافتند خواهد شد گسترده و در حال حاضر احساس می شود تا آنجا داخلی به عنوان Beretania خیابان.

مناطق آسیب پذیر شد نشان داد زمانی که نقشه های تولید شده بودند شناسایی و به احتمال زیاد سیل مکان و عمق تولید شده توسط هر یک از سه سیل انواع و شبیه سازی های با هم تداخل دارند.

آه از سطح دریا در مرکز و سپس توسعه یک مدل آماری با پیش بینی جزر و مد و پیش بینی بزرگای محلی افزایش سطح دریا به ایجاد فرکانس که با جاری شدن سیل است به احتمال زیاد به رخ می دهد در مکان های مختلف.

برای نشان دادن ابزار سیل شبیه سازی, گروه تحقیقاتی شناسایی زیرساخت های حیاتی به احتمال زیاد به شکست و منجر به مشکلات. نتایج خود را نشان داد خطرناک و صعب العبور جاده طوفان فاضلاب ورودی به احتمال زیاد به شکست و یا عمل به عنوان قیف برای بیشتر شدن سیل و غیر قابل جراحی و یا آب گرفتگی cesspools به احتمال زیاد آلوده ساحلی آب های زیرزمینی و اقیانوس است.

با توجه به مطالعه 2030s می تواند به خوبی ببینید امتداد جاده که تبدیل به صعب العبور حتی چهار چرخ درایو وسایل نقلیه از جمله واکنش های اضطراری وسایل نقلیه. زهکشی شکست تبدیل خواهد شد به طور فزاینده ای گسترده است.

مشکلات تنها تکثیر از طریق این دهه با توجه به مدل به عنوان مقدار از منطقه هولناک توسط “multimechanism سیل” پنج برابر افزایش می دهد.

Habel سابق ساحل اقیانوس آرام هتل آکواریوم غواص که تحت مطالعه قرار فلچر از سال 2011 گفت: آب های زیرزمینی آبگیری و طوفان-drain back-جریان اغلب نادیده گرفته شده در مطالعات که اطلاع رسانی برنامه ریزی است.

“از آنجا که هر نوع از جاری شدن سیل ارتشاح از طریق منحصر به فرد مسیر آنها نیاز به منحصر به فرد مهندسی استراتژی برای مدیریت” او گفت:.

Habel گفت: او قصد دارد به همکاری با هونولولو هیئت مدیره تامین آب و سایر سازمان ها به منظور توسعه یک زمان واقعی ساحلی آب های زیرزمینی مانیتورینگ شبکه است که کمک خواهد کرد که بهبود آینده مدلسازی سیل حوادث از جمله اثرات ناشی از بارندگی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de