هاوایی و مادر 3 می یابد چالش ها و پاداش های در طول COVID-19 همه گیر

آن را ترسناک زمان به بعد در خط مقدم از COVID-19 pandemic — حتی ترسناکتر زمانی که شما یک پدر و مادر نگران در مورد صفحه اصلی آوردن این ویروس است که بیمار حداقل 631 نفر در هاوایی کشته و 17.

چه یک پزشک به انجام زمانی که او کمی cuddler انتظار وجود دارد که نمی به طور کامل درک آنچه که اتفاق افتاده در ماه های اخیر?

“اکثر شب ما سعی می کنیم به شام در جدول اما من جوانترین تنها است 7 و او معمولا در دامان من گفت:” هونولولو اورژانس پزشک دکتر Jaimie تام. “ما تلاش کردیم که به خاطر فاصله زیادی که ما می توانیم اما او بسیار درهم و ما در حال تلاش برای به حداقل رساندن آن در حال حاضر. آن را سخت به توضیح دهد اما او نوع درک چرا. او می رود ‘شما بیمار نیست.’ و من به او بگویید: “من می دانم, اما من نمی خواهم شما را به مریض.’

“او شروع به درک, اما آن را سخت برای او و من است.”

تام 49 یک پزشک ER با ما حاد مراقبت از راه حل های که با این نسخهها کار در پالی Momi مرکز پزشکی در مروارید شهر و Kapiolani مرکز پزشکی برای زنان و کودکان. او شده است برای ازدواج از 21 سال به فولاد انکولوژیست دکتر شین موریتا و با هم آنها را سه پسر Josiah, 16, الیاس, 13 و زکریا 7.

از نزدیک گره Manoa قبیله پیدا کرده است یک اندازه گیری از آسایش در این زمان نامشخص توسط درگیر شدن در خانواده پروژه با هم و ادامه تعهد به خدمت به جامعه است. اما تام می پذیرد اولین روز از نو شیوع کروناویروس در هاوایی بودند نگران کننده به خصوص برای حرفه ای پزشکی است که نمی دانم در عین حال آنچه آنها رو به رو شد.

“این واقعا ترسناک است. در ابتدا این چنین بود ناشناخته و آن همپوشانی با فصل آنفولانزا و در آن زمان بسیاری از غربالگری بر اساس سفر تاریخ” گفت: تام است که هیئت مدیره گواهی در اورژانس پزشکی است. “ما نمی باید خیلی تست در دسترس در اینجا و آن را تا به حال به تصویب از طریق وزارت بهداشت ، که در آن نقطه ما دیدن مردم با سرفه و تب اما ما آرام به تفکر است که به عنوان طولانی به عنوان شما سفر خطر بسیار کم است.”

او گفت: محلی مراقبت های بهداشتی جامعه شروع به گرفتن یک ایده از آنچه ممکن است پیش رو از اخبار و گزارش های نگران کننده در رسانه های اجتماعی پست توسط پزشکان و پرستاران در نیویورک که در آن بیش از 21000 نفر کشته شده اند از این بیماری است.

“شما به عنوان خوانده شده که شما و سطح خود را از اضطراب بالا می رود و شما آماده برای بدترین” تام گفت. “در ابتدا ما مطمئن شوید که ما محتاط بودن در مورد حفظ PPEs و نگه داشتن ما ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی امن است. و هر زمان که شما یک فرد بیمار که ممکن است سرفه خود را سطح اضطراب بالا می رود و شما فکر ‘من با رفتن به صفحه اصلی و به طور بالقوه گسترش آن به خانواده من?'”

که در آن نقطه او در نظر گرفته در حال حرکت به محل سکونت دور از خانواده “تا زمانی که آن را بیش از ضربات.”

برای بسیاری از هفته “کارکنان پاره شد چون همه ما که رفت به مراقبت های بهداشتی تصمیم گرفت که آنچه ما می خواستیم به انجام کمک به مردم زمانی که آنها آسیب پذیر هستند. اما در پشت ذهن من این بود که چگونه من به طور بالقوه در معرض خانواده من و بچه های من و چگونه به آنها را امن نگه دارید زمانی که من به خانه آمده است” تام گفت.

“اما این کار ما این چیزی است که من قرار است انجام دهد — و بچه های ما را می دانند.”

به عنوان هاوایی بهداشت عمومی پاسخ یافت و بیمارستان در سراسر کشور آغاز شد راه اندازی موقت غربالگری و تریاژ چادر که منحرف COVID-19 بيمار دور از ERs. درایو از طریق تست های مختلف در سایت های جامعه کمک نگه داشتن مردم از قریب به اتفاق مراکز درمانی “بیمارستان ها اجازه می دهد به مراقبت از آنهایی که بیمار به اندازه کافی و محدود کردن قرار گرفتن در معرض” به دیگر بیماران و کارکنان تام گفت.

انتخابی عمل جراحی بودند به تعویق افتاد و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و بیماران به سرعت انتقال به “telehealth” بیشتر به حداقل رساندن خطرات عفونت. “هر کس در همان صفحه و واقعا کمک کرد که,” او گفت:.

“اما ما هنوز آنقدر مضطرب و هر کس که بسیار مورد تاکید و درست بودن پوشش داده و محافظت می شود. هنگامی که ما به آن شما شروع به ایمان بیشتر در فرایند غربالگری و ما تا به حال پروتکل برای منحرف کردن این افرادی که بلافاصله بیمار و حفظ آن موارد سرپایی از بیمارستان.”

به دلیل نسبتا کم coronavirus اعداد در هاوایی و موثر پروتکل های غربالگری تام برآورد او درمان می شود تنها تعداد انگشت شماری از فعال COVID-19 موارد در ER. هنگامی که موارد در آمده است “ما به عنوان یک تیم و آن را تقریبا مانند کنترل هرج و مرج است. همه می دانند چه چیزی را به انجام,” او گفت:. “آن را مانند تلویزیون که در آن مردم در حال هک کردن و سقوط به زمین است.”

گزاری تراشه هر بیمار در ديسترس تنفسی روی حیله و تزویر است به اندازه کافی تام گفت: اما انجام این روش بر روی کسی آلوده با COVID-19 معنادار. “در حال حاضر شما باید به نگرانی در مورد انجام این روش به شیوه ای کمتر احتمال دارد به گسترش ویروس.”

او قوی ایمان مسیحی و حس کار برای یک هدف بیشتر کمک به غلبه بر برخی از نگرانی های خود را در طول بحران, او گفت:, و به عنوان یک مادر تام نیز احساس به چالش کشیده است به عنوان مثال برای کودکان خود.

“این آسان است به عنوان مثال زمانی که همه چیز را صاف قایقرانی اما به فرزندان خود شما مبارزه, دیدن ترس خود را و پس از آن شاهد چگونه شما مقابله با آن شرایط به اعتقاد من یکی از با ارزش ترین هدیه شما به آنها می دهد.”

تماس به پزشکی

تام گفت که او در بر داشت او تماس در طول مورد نیاز چرخش در طب اورژانس در حالی که تحصیل در دانشگاه هاوایی John A. سوختگی دانشکده پزشکی. “من فقط آن را دوست داشت. من فکر کردم اوه خدای من — این جایی است که من نیاز به.'”

تأمل بیشتر در حرفه خود انتخاب او توضیح داد: “این واقعیت است که شما را به دیدن مردم در بدترین حالت خود زمانی که آنها بسیار بیمار یا بسیار می ترسم و شما باید برای کمک به کسی که تقریبا بلافاصله و اگر کل این تیم نیست اینجا در این لحظه نتیجه بسیار متفاوت خواهد بود. هر روز شما را به این کار هیجان انگیز و ترسناک است. شما نمی دانید که آنچه در حال رفتن به راه رفتن را از طریق درب. و آن را قادر به اعتماد مردم به شما حق دور در مقابل نیاز به ساخت یک رابطه بیش از یک دوره طولانی از زمان (در یک اتاق عمل).”

تام گفت: او نمی آرزوی تبدیل شدن به یک پزشک در حالی که در حال رشد در Kahaluu فرزند ارشد از سه فرزند. او با حضور Maryknoll مدرسه در شهر و به دلیل رفت و آمد طولانی تام اغلب ماند با پدربزرگ و مادربزرگ او در Manoa.

“من هرگز واقعا در مورد آن فکر دوران دبیرستان. من نیست که هر کس دیگری در خانواده ام در حرفه پزشکی و من همیشه به حال یک کمی از شک و تردید که آیا من به اندازه کافی قوی به آن را انجام دهد. آن را هرگز به ذهن من تا زمانی که پدر بزرگ من مریض شدم” او گفت:.

تام بود حضور در آه به عنوان کارشناسی در زمان ابتلا به این اتوبوس بعد از کلاس به خانه پدربزرگ و مادربزرگ او.

“من واقعا به او نزدیک و دیدم چگونه ترس او هنگامی که او بیمار,” او گفت:. مدت کوتاهی قبل از او از سرطان “من در صحبت کردن به او تلفن و ناگهان آن را در من dawned که او در واقع به زندگی یک زن و شوهر از سال بیش از آنچه ما فکر. و آن را به من زده چگونه این پزشکان که حتی نمی دانند که آنها بیرون رفتن از راه خود را برای کمک به او و کمک به خانواده ما — حتی فقط ارشاد و اطلاعات آنها به ما چه به انتظار. که شگفت انگیز است. شما نه تنها تغییر یک زندگی فرد بلکه تمام خانواده. که واقعا چپ تصور در من است.”

او در ادامه به انتقال به دانشگاه کالیفرنیا در ارواین در جایی که او به دست آورده لیسانس در رشته زیست شناسی قبل از ثبت نام در آه دانشکده پزشکی.

موریتا که بزرگ شد در هیلو گفت: “آمار قرعه کشی” زمانی که آنها ازدواج کرده و پس از هر دو فارغ التحصیل از JABSOM در سال 1998 است. “او وجود دارد برای من که پدرم مبارزه با سرطان و مادر من در مبارزه با زوال عقل” او به یاد می آورد. “ما شده اند با هم برای 25 سال و او هرگز متوقف به مات کردن من.”

زندگی زن و شوهر در سرزمین اصلی در اوایل سال از حرفه پزشکی خود را با تام خدمت نانامی به بازی در ER بخش در بیمارستان ها در ساحل طولانی و اورنج کانتی, کالیفرنیا., و اسکندریه ، زن و شوهر مسن, دو پسر متولد شده در سرزمین اصلی و خانواده و بازگشت به هاوایی برای خوب در سال 2007.

در اوایل به ساخت برخی از قوام به برنامه خود را به جای خانواده خود رو به رشد تام داوطلب به شب کار در ازای انتخاب روز خاموش است. موریتا می بیند بیماران و انجام عمل جراحی در این مرکز پزشکی در طول روز و مانند بسیاری از کار و ارتباط آنها با موفقیت با تگ تیم-پدر و مادر با کمک از اعضای خانواده زمانی که مورد نیاز است.

“این کار ما موفق,” او گفت:. “من یکی از آنهایی که خوش شانس: من می توانم خواب در روز است.

“کارفرمایان من شده اند بسیار حمایتی از آنجا که من قادر به تنظیم برنامه. من قادر به اطراف برای بسیاری از کودکان و نوجوانان فعالیت در زمینه سفر و ورزش و سپس رفتن به محل کار. بسیاری از بچه های همکلاسی فکر من بود چون من حدود زیادی در روز و من می تواند داوطلب.”

اما مواقعی وجود دارد که نیاز فوری بیماران خود گرفته اند اولویت و سه پسر شده اند به قبول آن است.

“این است که چگونه زندگی ما شده است و پس از آنها ، ما ممکن است جشن کریسمس کریسمس یا تولد شما در روز تولد واقعی خود را, اما آن را فقط به عرف خانواده ما” تام گفت. “آنها متوجه است که اگر آن را ممکن است برای ما بود در این بازی ما می شود وجود دارد. آنها درک کنند که. و حداقل یکی از ما همیشه تلاش می کند وجود داشته باشد.”

این لحظات کوچک

اقامت در خانه سفارشات را فراهم خانواده زمان برای لذت بردن از فیلم شب شروع یک باغ سبزی و توده کمپوست و شرکت در فعالیت های دیگر در اطراف خانه. تام گفت: او به خصوص گرامی زمان صرف شده با قدیمی ترین پسر Josiah قبل از او سر به کالج در سال.

“شما می خواهم فکر می کنم که همه ما را دیوانه بودن همه cooped با هم, اما من احساس می کنم مانند آن ساخته شده ما چه قدر با ارزش زمانی که شما با هم است. من تقریبا رفتن به آن را از دست” او گفت:.

همه گیر نشده قطع خانواده خدمت به جامعه تلاش لقب Keiki-Ade که می شود نام خود را از لیموناد, slushies پسران فروش در نمایشگاه صنایع دستی و رویدادهای اجتماعی دیگر به جمع آوری پول برای موسسات خیریه. پروژه های دیگر شامل حمایت ماهانه جشن تولد برای کودکان در گام بعدی سرپناه در Kakaako و اهدای 200 سبد عید پاک در ماه گذشته به خانواده ها در Kahauiki ایجاد کرد مقرون به صرفه-پروژه مسکن در Kalihi.

“شین پدر و مادر فعال بودند در جامعه و یکی از Maryknoll ماموریت است” noblesse ملزم,’ (مسئولیت عمل با سخاوت و اشراف نسبت به کسانی که کمتر ممتاز) پس از آن همیشه مرتب کردن فقط به آنچه شما انجام دهد” تام گفت. “این خیلی خوب است چون بچه های ما دریافت سود از دیدن چه چیزی بسیار کوچک و ساده می توانید افراد دیگر خیلی خوشحال است.”

در حالی که گنجینۀ کوچکتر لحظات در خانه که آمده اند در طول COVID-19 بحران تام همیشه آگاه از آن تاریخی محدوده.

“این دیوانه است. آن را تقریبا به نظر می رسد حقیقی,” او گفت:. “همانطور که ما در حال رفتن را از طریق آن را در زمان واقعی, شما متوجه می شوند ما در زندگی از طریق بخش عمده ای از تاریخ است. مردم را نگاه 20 یا 30 سال از شرکت در این بیماری همه گیر است که لمس کل جهان است. این باعث می شود شما متوجه چه دنیای کوچک این است که; همه چیز است بنابراین جهانی و به هم پیوسته.”

به عنوان یک پزشک ER برای دو دهه تام گفت که او نیز به خوبی آگاه از “تحقق است که زندگی با ارزش است و بسیار کوتاه است و می تواند دور گرفته شده در هر لحظه است.” COVID-19 مجبور به مقابله با این واقعیت در حالی که تاکید بر تعهد کارکنان مراقبت های بهداشتی و اولین پاسخ که به همین ترتیب تا به حال به خود را منعکس حرفه ای و مسئولیت شخصی در دوران.

“این وضعیت فعلی واقعا مصور به من که اگر چه شرایط وجود دارد که خارج از کنترل من من فراموش کرده اند کنترل بیش از چگونه من را در پاسخ به آن شرایط است. من می خواهم به تمرکز بر روی تمام منفی ؟ خواهد شد و یا من را انتخاب کنید به تمرکز بر روی حرکت صعودی?”

پاسخ به تام و آشکار است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de