Freeman Dyson یک رویایی و رنسانس فیزیکدان می میرد در 96

مواج نبرد فکری صورت گرفت در میان اوپنهایمر را سمینارها در مورد Dyson اشفتگی فکری موقتی. تا یک روز او نوشت: “من در بر داشت در صندوق پستی من اوپنهایمر رسمی توجه داشته باشید از واگذاری یک قطعه کوچک کاغذ با عبارت” Nolo contendere. R. O.’ ناخوانا بر روی آن در خط خود را.”

– – –

در دهه 1960 Dyson تغییر ذهن خود را در مورد بمب اتمی. او مخالف شده بود به ممنوعیت اتمی تست و به دست آورده شهرت به عنوان یک نظامی تندرو – یک وضعیت است که به او اعتبار با محافظه کاران در کنگره زمانی که او بعدها یک peacenik. خود را تبدیل آمد در بخشی از یک تمرین ساده در محاسبه: او در تمام اتمی انفجار شروع و در سال 1945 و به وحشت آنها را دیدم افزايش تعداد نمایی.

در سال 1960 او به شورای آمریکایی فدراسیون دانشمندان پیشرو صوتی برای خلع سلاح او شد رئیس در سال 1962 نوشت و اغلب به صورت بولتن دانشمندان اتمی. در سال 1962 او نیز به کار می رفت برای یک دولت جدید گروه به نام کنترل تسلیحات و خلع سلاح سازمان; او بعد از شهادت در مجلس سنا در جلسات که منجر به تصویب یک معاهده منع جوی آزمایش سلاح های هسته ای. کتاب خود را در موضوع جنگ هسته ای “سلاح و امید” برنده National Book Critics Circle Award در سال 1984.

نوآوری های مشابه ساخته شده است که بمب اتمی و موشکهای دوربرد به طور بالقوه می تواند باز کردن فضا برای بشر اکتشاف و آقای Dyson بر این باور است که انسان را در پیدا کردن سرنوشت خود را در ستاره ها.

او معتقد است که مهندسی ژنتیک خواهد آن را آسان تر است.

“احتمالا ما خواهید بود یک میلیون گونه قبل از اینکه طولانی او گفت:” در سال 1998 ، “برای مثال اگر شما می خواهید به اجرا در اطراف برهنه بر روی مریخ شما می خواهم نیاز به یک پوست ضخیم. من می توانید تصور کنید که فرزندان ما در مریخ خواهد بود و بیشتر شبیه به خرس های قطبی.”

او یک full-بویژه انسان بدون اینکه کاملا سکولار است. در “نامحدود در تمام جهات” او به دنبال آشتی علم و دین و یا حداقل ایجاد فضا برای آنها به کار congenially در خود مدار. که نگرش رو او را به 2000 جایزه تمپلتون برای پیشرفت در دین است.

Dyson گفت که او مطرح شد در یک مسیحی مرسوم محیط زیست و نه رد که اگر چه به عنوان یک دانشمند نمی تواند او را در آغوش دگم. دانشمندان اصرار دارند که تمام گزاره باقی می ماند باز به شک و پالایش.

“من نمی هر گونه تمایز روشن بین ذهن و خدا. خدا است آنچه در ذهن می شود زمانی که آن را تصویب کرده است فراتر از مقیاس درک ما,” او نوشت.

او technophilia ممکن است توضیح دهید که ارتداد خود را در گرم شدن کره زمین. در اوایل 2000s او جلب خشمگین انتقاد از دانشمندان و کارشناسان محیط زیست برای مشاهدات خود را در تغییر آب و هوا. اگر چه او انکار نمی کند که زمین گرم او بود که گرمایش جهانی منکر در دقیقترین حس – او فکر کرد که جنبش زیست محیطی به حال بیش از حد تهدید به این سیاره است.

“من فقط نمی بینم هر گونه شواهد است که گرمایش جهانی است به خصوص خطرناک است,” او گفت:.

که مشاهده شده است به اشتراک گذاشته اکثریت قریب به اتفاق دانشمندان است. Dyson حاشیه موقعیت منعکس عمیق تر فلسفه: که تغییر در راه است, به ناچار و ما باید آن را در آغوش و آن ترس نیست. او سناریو برای آینده همیشه درگیر کاملا متفاوت مرتب کردن بر اساس وجود انسان است.

در Dyson گسترده کیهان سرنوشت ما است که به گسترش اطلاعات در همه جا.

“جهان مثل یک خاک حاصلخیز گسترش همه در اطراف ما آماده برای دانه از ذهن به جوانه زدن و رشد,” او نوشت. “در نهایت دیر یا زود ذهن را به میراث خود.”

Dyson اول ازدواج به ریاضیدان Verena هوبر به طلاق به پایان رسید. بازماندگان او عبارتند از همسر پس از سال 1958 سابق Imme یونگ از پرینستون; دو فرزند از ازدواج اول خود را; جورج Dyson از بلینگهام واشینگتن; و استر Dyson منهتن; چهار دختر از ازدواج دوم خود را دوروتی Dyson از ردینگ کالیفرنیا; امیلی Dyson-اسکات La Jolla, California; میریام “میا” Dyson از مین و ربکا Dyson از Ashland سنگ.; و 16 نوه.

“در برخی از راه های طول عمر من شده است شگفت آور و آرام و با ثبات است. مادر من زندگی می کردند از طریق بسیار بزرگتر تغییرات” Dyson گفت: پست. “او شروع به زندگی اطراف در یک تسویه حساب سبد خرید به پایان رسید و تا پرواز در هواپیماهای جت. من تا به حال هر گونه تغییر به عنوان بزرگ به عنوان آن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>