اروپا دارای پایین کلید V-E روز بزرگداشت با توجه به کروناویروس

آلمان

اگر چه V-E روز بسیار مناسبت های مختلف در آلمان آن را به عنوان یک بعد از آزادی بیش از حد.

صدراعظم آلمان آنگلا مرکل و دیگر مقامات بالا با اهدای تاج گل در بنای یادبود برای قربانیان جنگ و خشونت در برلین ایستاده در سکوت به عنوان یک ترومپت بازی خالی Unter den Linden بلوار.

“تاج بیماری همه گیر است که ما را مجبور به مناسبت تنهایی – به غیر از کسانی که برای ما مهم هستند و به آنها ما سپاسگزار” رئیس جمهور فرانک والتر اشتاین مایر گفت. او به یاد می آورد که در 8 مه 1945 “آلمانی شد واقعا تنهایی” از نظر نظامی شکست اقتصادی را ویران کرد و “اخلاقی از بین برد.”

“ما تا به حال ساخته شده است دشمن از تمام جهان او گفت:” در یک تلویزیونی در سراسر کشور آدرس و اضافه کرد که 75 سال بعد “ما به تنهایی نیست.”

اشتاین مایر تاکید کردند’ مسئولیت “فکر می کنم که اروپایی ها” در این زمان بحران و به مقابله با عدم تحمل هر زمان که از آن پدیدار می شود.

“ما آلمانی ها می گویند که امروز روز آزادی است که بعد از قدرشناسی” اشتاین مایر گفت. “امروز ما باید خودمان آزاد – از وسوسه های جدید ناسیونالیسم; از شیفتگی با استبدادی; از بی اعتمادی و انزوا و دشمنی بین ملت ها; از نفرت و اضطراب از بیگانه ستیزی و تحقیر برای دموکراسی است.”

“اگر ما نمی نگه داشتن اروپا با هم و بعد از این همه گیر ما ثابت خواهد کرد که نه شایسته مارس 8,” او گفت:.

مرکل در گفتگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از طریق تلفن و دو توافق جنگ است یک یادآوری از نیاز به “همکاری نزدیک بین دولت ها و مردم برای حفظ و تشویق به صلح و درک است.” روسیه که در آن زمان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی شاهد ده ها میلیون نفر از تلفات در طول جنگ. آن را نشانه V-E در روز شنبه.

لهستان

در لهستان V-E بعد elicits احساسات مخلوط به عنوان کشوری که دچار انبوه در طول جنگ شد و سپس اسیر توسط اتحاد جماهیر شوروی باقی ماند و بخشی از بلوک کمونیست تا 1989.

در یک تاج گل-تخمگذار بزرگداشت در آرامگاه سرباز گمنام در ورشو رئیس آندره Duda توصیف V-E در روز به عنوان یک “تلخ و شیرین سالگرد.” شش میلیون نفر از لهستان را 35 میلیون نفر کشته شدند که نیمی از آنها یهودی بودند.

Duda تاسف این واقعیت است که هزاران نفر از نیروهای لهستانی که در حال مبارزه در کنار نیروهای متفقین اجازه نداشتند مارس در سال 1946 رژه پیروزی در لندن برای ترس از زور زدن, انگلیسی, روابط, با, رهبر اتحاد جماهیر شوروی ژوزف استالین.

آغاز جنگ جهانی دوم در سپتامبر. 1, 1939 هنگامی که آدولف هیتلر نیروهای نازی به لهستان حمله کرد.

___

سیلوی Corbet در پاریس, Geir Moulson در برلین و مونیکا Scislowska در ورشو لهستان کمک به این گزارش.

___

دنبال AP پوشش به مناسبت سالگرد 75 از پایان جنگ جهانی دوم در اروپا در https://apnews.com/WorldWarII

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net