فعالان محیط زیست کارخانه های چاپ روزنامه بریتانیا را محاصره کردند

LONDON >> پلیس بیش از ۷۰ فعال محیط زیست را که دو کارخانه چاپ بریتانیا را محاصره کرده بودند دستگیر کرد و توزیع چند روزنامه ملی را امروز مختل کرد.

گروه انقراض شورش گفت که آثار چاپی را در بروکسبورن در شمال لندن و دنزلی در شمال غربی انگلستان هدف قرار داده است که متعلق به شرکت خبری روپرت مرداک است.

ده ها معترض خود را به کامیون ها و داربست های بامبو قفل کردند تا جاده خارج از کارخانه ها را مسدود کنند. این امکانات اوراق متعلق به مرداک سان و تایمز و همچنین روزنامه های دیلی تلگراف، دیلی میل و مالی تایمز را چاپ می کنند.

این گروه گفت که روزنامه ها را مختل می کند «برای افشای شکست این شرکت ها در گزارش دقیق در مورد وضعیت اضطراری آب و هوا و اکولوژیک، و دستکاری مداوم آنها از حقیقت با توجه به دستور کار شخصی و سیاسی خود.»

پليس گفت تا صبح شنبه در کارخانه بروکسبورن ۴۲ نفر را دستگير کرده است. ۳۰ نفر دیگر در دنزلی دستگیر شدند. شورش انقراض گفت تمام معترضان باقی مانده ساعت ۱۱ صبح به تظاهرات خود پایان دادند.

چاپ کنندگان خبری که کارخانه های چاپ را اداره می کنند، گفتند این اعتراض «حمله به همه مطبوعات آزاد» است.

بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در توییتر گفت که «یک مطبوعات آزاد در نگه داشتن دولت و دیگر نهادهای قدرتمند برای حساب کردن حیاتی است» و «کاملاً غیرقابل قبول است که به دنبال محدود کردن دسترسی مردم به اخبار به این شیوه باشیم.»

گروه های روزنامه نگاری نیز از این اختلال انتقاد کردند. ایان موری، مدیر اجرایی انجمن سردبیران، گفت اعتراض مسالمت آمیز یک حق است، اما «برای کسانی که آرزو می کنند تنها صدایشان شنیده شود که تلاش کنند دیگران را ساکت کنند، قابل قبول نیست.»

شورش انقراض از روز دوشنبه به عنوان بخشی از دو هفته نافرمانی مدنی برای فشار برای اقدام قوی تر علیه تغییرات آب و هوایی، جاده ها و پل ها را در چند شهر بریتانیا مسدود کرده است. صدها نفر دستگير شده اند.

سال گذشته بیش از ۱۷۰۰ دستگیری در جریان انقراض شورش ۱۰ روزه «قیام پاییزی» صورت گرفت که ترافیک و فعالیت تجاری در چند بخش بریتانیا را مختل کرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>