راننده کشنده تسلا تصادف شد, بازی های ویدئویی, بازی, NTSB می گوید

واشنگتن >> ملی ایمنی حمل و نقل می گوید: راننده تسلا SUV که در یک دره سیلیکون تصادف دو سال پیش بود و بازی بازی های ویدئویی در گوشی های هوشمند خود را در زمان.

رئیس رابرت Sumwalt گفت: در آغاز جلسه امروز که نیمه خودکار رانندگی سیستم مانند تسلا خلبان اتوماتیک نمی تواند رانندگی خود را. در عین حال او می گوید رانندگان همچنان به استفاده از آنها را بدون توجه. او می گوید: هیئت مدیره توصیه به شش خودروسازان در سال 2017 برای جلوگیری از این مشکل و تنها تسلا به صورت برعکس.

“اگر شما خود را یک ماشین با مشتقات جزئی اتوماسیون شما خود را یک ماشین خود رانندگی,” Sumwalt گفت: در افتتاحیه اظهارات. “این به این معنی است که هنگام رانندگی در این قرار است ‘self-driving حالت شما نمی توانید با خواندن کتاب شما نمی توانید به تماشای یک فیلم و یا تلویزیون نشان می دهد شما نمی توانید متن و شما نمی توانید بازی بازی های ویدئویی.”

هیئت مدیره را تعیین می کند یک علت تصادف در دادرسی و توصیه هایی را برای جلوگیری از اتفاق می افتد دوباره. Sumwalt می گوید: دولت تنظیم کننده نادیده گرفته اند هیئت مدیره قبلی توصیه هایی برای اقدامات لازم برای جلوگیری از این سقوط.

ماه مارس 2018 تصادف مربوط به یک تسلا مدل X SUV کشته اپل مهندس والتر هوانگ هنگامی که آن را منحرف و ناودان به یک سد بتنی تقسیم آزادراه و خروج خطوط.

فقط قبل از تصادف تسلا سازی به چپ به یک منطقه هموار بین اتوبان سفر خطوط و خروج سطح شیب دار NTSB گفت. آن را سقوط به پایان سد بتنی. ماشین را به جلو برخورد نمی هشدار هوانگ و آن به صورت خودکار ترمز اضطراری فعال نیست این NTSB گفت.

همچنین هوانگ نمی ترمز و هیچ فرمان حرکت تشخیص داده و برای جلوگیری از تصادف هیئت مدیره کارکنان گفت.

NTSB محققان قبلا نشان داده است که تسلا سیستم شد اشتباه در آزادراه خروج و عوامل سقوط. اسناد منتشر شده در اوایل این ماه به نقل از هوانگ بستگان عنوان کرد و گفت هوانگ قبلا در مورد شکایت خلبان اتوماتیک خطاب و swerving در این منطقه در نزدیکی که در آن تصادف رخ داده است.

خلبان اتوماتیک طراحی شده است برای نگه داشتن یک وسیله نقلیه در آن خط و نگه داشتن یک فاصله امن از وسایل نقلیه در مقابل آن. آن را نیز می توانید تغییر خطوط با راننده تصویب. تسلا می گوید: خلبان اتوماتیک در نظر گرفته شده است مورد استفاده قرار گیرد برای راننده و کمک های که رانندگان باید آماده به مداخله در تمام زمانها.

NTSB کارکنان مشخص شد که تسلا سیستم نمی کند به اندازه کافی مطمئن شوید که درایور مورد توجه و توصیه می شود که قوی تر راننده سیستم های مانیتورینگ نیاز خواهد بود.

Teslas می توانید حس یک راننده اعمال نیرو به فرمان و در صورتی که اتفاق نمی افتد, آن را به موضوع های بصری و صوتی هشدار. اما نظارت بر فرمان گشتاور “ضعیف است جانشین اندازه گیری” نظارت بر راننده Ensar Becic این NTSB انسانی عملکرد و اتوماسیون ایمنی بزرگراه متخصص گفت: هیئت مدیره.

Sumwalt گفت: NTSB به نام بود برای فن آوری بیش از نه سال پیش برای غیر فعال کردن منحرف توابع از گوشی های هوشمند در حالی که کاربر در حال رانندگی است اما هیچ اقدام گرفته شده است.

همین Karol به NTSB مدیر پروژه برای ایمنی بزرگراه گفت: هیئت مدیره است که کارکنان توصیه است که شرکت های تلفن همراه برنامه های گوشی به طور خودکار قفل منحرف توابع از قبیل بازی ها و تماس های تلفنی در حالی که رانندگی است. کارکنان نیز توصیه می کند که شرکت های تصویب سیاست هایی برای جلوگیری از استفاده از شرکت صادر شده از تلفن های همراه در حالی که کارگران در حال رانندگی است.

“تحریم مکانیسم باید تنظیمات پیش فرض و باید به طور خودکار قفل منحرف توابع” کارول گفت: هیئت مدیره.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de