ده ها تن استعفا در مجارستان اصلی اخبار سایت پس از ویرایشگر اخراج

بوداپست, مجارستان >> ده ها تن از روزنامه نگاران از جمله بالا سردبیران استعفا جمعه از مجارستان اصلی اخبار سایت به دلیل شلیک در اوایل این هفته از شاخص.هو editor-in-chief.

بیش از 80 شاخص اعضای هیات اکثریت قریب به اتفاق از اتاق خبر گفت: آنها خروج از کشور ترین-به عنوان خوانده شده وب سایت به دلیل اخراج از Szabolcs کسل کننده در معرض خطر خود را حرفه ای استقلال و آینده آن است.

چند هزار نفر در یک راهپیمایی برای شاخص به این نتیجه رسیدند که اواخر جمعه با سخنرانی در خارج از دفاتر دولت جدید نیز ادامه دارد و رئیس جمهور Janos Ader.

وب سایت شده است هدف از اوربن که یک بار آن را به نام یک “خبر جعلی کارخانه” و کسب اخیر کنترل بیش از اخبار سایت تبلیغات فروش توسط نخست وزیر متحدان در نظر گرفته شد فال بد برای استقلال آن است.

“سرنوشت شاخص در نهایت تصمیم گرفت در فیدز است که قدرت کارخانه در اطراف نخست وزیر پس از در حال حاضر صاحبان (شاخص) می توان یافت وجود دارد” تحلیلگر سیاسی گابور Torok نوشت: در Facebook post. فیدز به نام اوربن ،

“برای کارخانه قدرت رسانه ها است که به طور انحصاری سیاسی و توجه به آنها اعتقاد ندارم که وجود دارد می تواند روزنامه نگاری مستقل از سیاست” Torok نوشت. “آنها به دست آوردن آنچه که آنها می توانند. آنچه آنها نمی توانند آنها در نظر دشمن است و چگونه آنها مربوط به آن است.”

ماه گذشته شاخص نقل مکان کرد و آن “استقلال بارومتر” به “در معرض خطر” از “مستقل” پس از آن مواجه شد توسط برنامه های مدیریت برای سازماندهی مجدد اتاق خبر که هیات تحریریه به شدت مخالف است.

این تغییر منجر به از دست رفتن اعتماد بین کارکنان و مدیریت که احساس کردم که نگه داشتن شماره گیری در “در معرض خطر” تا به حال یک اثر منفی بر روی اخبار سایت آگهی درآمد و منجر به کسل کننده شلیک در روز چهارشنبه.

روز جمعه استعفای آمد و پس از مدیریت حاضر به پیروی از کارکنان تقاضا به rehire کسل کننده است.

در شب مارس به نام با مخالفت احزاب سیاسی سخنرانان یادآوری جمعیت مورد متعدد رسانه ها به اوربن دولت تعطیل و یا گنجانیده شده آن دستگاه تبلیغاتی. آنها همچنین با انتقاد از دولت برای تلاش های خود را به عنوان بسیاری که قبلا مستقل نهادهای تحت کنترل خود را به عنوان امکان پذیر است.

Balazs Gulyas نویس هفتگی در Magyar قطع باعث سوت و jeering زمانی که او به عنوان خوانده شده یک 2018 نقل قول از اوربان: “ما هرگز جسارت به سکوت کسانی که موافق نیستم با ما.”

“شنیع این رژیم است که در حال حاضر در حال بلعیدن مطبوعات زودتر بلعیدم شهرداری از دانشگاه آکادمی علوم و در نتیجه به آرامی اما مطمئنا بلعیدن کل کشور” Gulyas گفت.

سازمان تخمین زده است که 5,000-10,000 مردم شرکت کننده در تظاهرات.

موسسه بین المللی مطبوعات یک تشکل است که طرفداران برای آزادی مطبوعات در توصیف این تحولات در شاخص به عنوان “یک ضربه ویرانگر به روزنامه نگاری در مجارستان.”

“مانند دیگر رسانه های مستقل در مجارستان, شاخص, شد, خفه شدن, اقتصادی” معاون مدیر انستیتوی اسکات Griffen گفت: در یک پست وبلاگ. “در حالی که COVID مربوط به بحران اقتصادی بدیهی است که کمک نمی کند آن است که در نهایت توده ای در سال است که در آن دولت محروم شاخص و مهم دیگر رسانه ها از دولت بودجه تبلیغات و تحت فشار تبلیغات تجاری به دور بماند.”

“این است که چگونه آزادی مطبوعات حذف شده است در اروپا در سال 2020” Griffen نوشت.

در اوایل این ماه, کمیسیون اروپا, معاون رئیس جمهور برای ارزش ها و شفافیت ورا Jourova ابراز حمایت از این سایت خبری.

“من شده اند با زیر وضعیت شاخص با نگرانی” Jourova گفت. “من می خواهم برای ابراز همبستگی با کارکنان شاخص شده که تحت شرایط بسیار دشوار است.”

آزادی مطبوعات در مجارستان بدتر شده تا حد زیادی از اوربن بازگشت به قدرت در سال 2010 با دولت اعمال کنترل بیش از صدها نفر از نشریات از طریق یک پایه و اساس در حالی که حمایت از آنها کافی مالیات دهندگان بودجه صرف نظر از بینندگان یا خوانندگان آمار و ارقام.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>