Don Campbell, hip-hop dance مبتکر مرده است در 69

Don Campbell اختراع قفل کردن یک سبک است که در نهایت نفوذ hip-hop dance, چرا که او تا به حال یک زمان سخت انجام ربات.

او تمرین آن را با دوستان خود را در کالج کافه تریا در سال 1970 هنگامی که او را فراموش کرده به مرحله بعدی. او قفل شده است و خود مفاصل و مسدود برای یک لحظه به طور چشمگیری برجسته و فریبنده خود تماشاگران است.

که حرکت شد و سنگ بنای Campbellocking بعدا کوتاه برای قفل کردن یک فرم رقص است که presaged ظاهر b-boying, و سبک های دیگر اغلب جمع آوری شده تحت برچسب hip-hop.

کمپبل در ادامه به تشکیل یک گروه رقص از قالبهای که انجام شده در حمایت از هنرمندان مانند سامی دیویس جونیور و مجلس-Funkadelic و همچنین جانی کارسون را “امشب نشان می دهد,” “The Carol Burnett نشان می دهد” و “شنبه شب زنده است.” حرکت می کند مانند کسانی که او پیشگام اند و به نظر می رسد در رقص روال توسط مایکل جکسون, جانت جکسون, ‘NSync های Backstreet Boys, و بسیاری دیگر.

کمپبل درگذشت در تاریخ 30 مارس در سانتا کلاریتا در کالیفرنیا. او 69.

پسرش دنیس Danehy یک معلم رقص مجری و قفل متخصص در سمت راست خود را گفت که باعث شد ایست قلبی.

کمپبل نمی تواند مستقیم از کافه تریا به مرکز صحنه; او صرف 1970 و 1971 حد عالی رساندن روش خود را در دیسکو و کاباره ها در جنوب کالیفرنیا پوشیده در لباس های رنگارنگ کمک کرد که او را به ایستادگی کردن در جمعیت. شب پس از شب او یک استعداد است که wowed تماشاگران تحت سلطه رقص مسابقات و در زمان جذب یک گروه با استعداد رقصنده که به تصویب رسید و سبک خود را.

قفل کردن بر اساس چند مرکزی جنبش از جمله کمپبل را امضا قفل مفاصل خود یک بیان شخصی با حرکت است که می تواند متفاوت از رقصنده رقصنده. کمپبل سبک درگیر تعامل با مخاطبان از طریق تلطیف دست سیلی اشاره و کلاهبرداری با کلاه خود; پیچیده رفت و آمد و سریع غیر مستقیم فوقانی بدن حرکات; و بند مانند زانو قطره و خطر ناک قو غواصی انجام شده به ظاهر بدون تلاش.

یکی از رقصنده که پیوست کمپبل بود Fred بری گفت که لس آنجلس تایمز مجله در سال 1995 که کمپبل او را به هر مسابقه رقص در لس آنجلس اما در نهایت “آنها فقط می خواهم به او پول بده چون هیچ کس رقص در برابر او.”

“آیا به من آموخت که چگونه به استفاده از نور به رقص در مقابل قضات, با کف دست زدن کف مانند شما در حال تلاش برای شکستن چوب نمایشگری,” بری گفت. “هنگامی که شما را که شما نمی تواند کمک کند اما برنده شوید.”

در سال 1971 کمپبل به نظر می رسد برای اولین بار در “روح قطار” در مدت کوتاهی پس از نقل مکان به لس آنجلس از شیکاگو است. او رقصید با Damita جو فریمن و آنها را به سرقت برده نشان می دهد.

کمپبل شد روح “قطار” به طور منظم بیشتر رقصنده در زمان قفل کردن و سبک شد مخاطبان مورد علاقه. در سال 1972 کمپبل ثبت funk تک “کمپبل قفل” را به عنوان به (روح قطار) Campbell, برای سرمایه گذاری بر روی رشد شناخت. آهنگ دست آورد برخی از محبوبیت در کاباره ها و کمپبل به طور خلاصه سفر کرد و در حمایت از آن, اما آن را دریافت نمی گسترده رادیو بازی.

رقص شد کمپبل به صورت تمام وقت پیگیری و پدر و مادرش از او خواست به ترک خانه خود را به خاطر او نیست که یک کار پرداخت. او بی خانمان ها برای یک زمان و اغلب مخفیانه به سینما به خواب.

کمپبل امید به زندگی را از قفل کردن اما که تمایل هزینه او را “روح قطار.” بری گفت که قالبهای شد به طور موثر ممنوع از نشان می دهد پس از آنها خواسته می شود پرداخت می شود.

کمپبل نیست که گام بعدی در ذهن اما Toni ریحان یک طراح رقص و رقصنده او می دانست که از صحنه به او پیشنهاد کرد که تشکیل یک گروه رقص.

در سال 1973 کمپبل بری و ریحان تشکیل Campbellockers با آدولفو Quinones, بیل ویلیامز لئو ویلیامسون و گرگ پاپ. خود را برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شد که در آن سال در “Roberta Flack: اولین بار” یک ABC خاص است.

اصلی قالبهای شکست در سال 1977 زمانی که دیگر اعضای چپ به دنبال فرصت های دیگر. (بری بازی تکرار در طنزهای تلویزیونی “چه اتفاقی می افتد!!”; ریحان که او نیز یک خواننده, ثبت نسخه از آهنگ “میکی” که شد شماره 1 آمار در بیلبورد پاپ singles chart در سال 1982.)

کمپبل با تور رقصنده های مختلف تحت قالبهای نام تا سال 1984 و پس از آن به عنوان یک رقصنده عجیب و غریب قبل از سقوط ، او تا حد زیادی فروکش کرده از حرفه ای رقص و وقت خود را صرف مراقبت از فرزندان خود را تا 1990s زمانی که رقصنده و طراحان شناخته شده او را به عنوان مبتکر و او بیشتر درگیر در رقص هیپ هاپ ، او به نظر می رسد در طراحی را نشان می دهد در مورد تاریخچه رقص خیابانی به کارگردانی رنی هریس که یکی از آنها “افسانه های هیپ-هاپ” در برادوی در سال 2004.

Danehy Campbell پسر گفت که برای تقریبا 15 سال گذشته دو نفر از آنها تدریس در کلاس های مبانی و تاریخچه قفل در نیوزیلند و چین و روسیه و ژاپن و مکزیک و جاهای دیگر با Danehy نشان دادن قفل و کمپبل ارائه آموزش.

دونالد Odell کمپبل متولد شد و در سنت لوئیس در Jan. 8, 1951 به جیمز و آماندا (نی) Campbell. پدر او یک مکانیک مادرش خانه دار بود و به عنوان یک مرد جوان او مشتاق نقاش و portraitist.

خانواده به کالیفرنیا نقل مکان کرد و در اوایل دهه 1960 و کمپبل رفت و به دستی هنر دبیرستان در جنوب مرکزی لس آنجلس.

او کشف رقص به عنوان یک دانش آموز در لس آنجلس تجارت دانشکده فنی برای اولین بار نزدیک شدن رقصندگان به عنوان افراد برای طرح و پس از آن پیوستن به صفوف خود را خود را.

“او آنقدر وحشتناک در تمام رقص او سعی کرد به یاد بگیرند که او خود را” پسر خود را گفت.

در علاوه بر این به پسرش دنیس او جان سالم به در برد با همسرش ماریان Danehy; فرزند دیگر خود دانی جونیور; یک دختر Delorianne Campbell; سه برادر جیمز جونیور رخی و ویرژیل; یک خواهر Shelia Campbell; و پنج نوه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ru

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>