COVID-19 تهدید سنت های چینی از chopsticks, خانواده, سبک غذا

در خوراک لوبیای پر ادویه آشپزخانه در پکن تند و بیحس کننده سیچوان غذاهای گذاشته است … استفاده از قرمز chopsticks, شام شیرجه رفتن به بخار کاسه گوشت خوک wontons ها غرق در معطر فلفل قرمز و روغن دانه کنجد و زیر و رو کردن از طریق پلاتر پر با آلو قرمز, فلفل تند به زیرخاک در اوردن خوش بیت بو ماهی.

های مواد غذایی یکی از ویژگی های مرکزی چگونه مردم چین مانند بسیاری از جاهای دیگر در جهان, انتقال محبت است. پدر و مادر انتخاب کنید تا انتخاب لقمه و محل آنها را در فرزندان خود کاسه به عنوان یک بیان از عشق; کودکان در خدمت پدربزرگ و مادربزرگ خود برای نشان دادن احترام و کارفرمایان آن را به عنوان یک ژست بزرگواری نسبت به کارکنان خود را.

در حال حاضر نگرانی در حال رشد است که این کشور سنت های غذایی نیز می تواند سرعت بخشیدن به گسترش coronavirus. دولت zeroed در همه جا حاضر ظروف: chopsticks.

بسیاری از چینی ها شام انتخاب کنید تا مواد غذایی از جمعی پلاتر با همان جفت از chopsticks که آنها پس از استفاده به خوردن و یا خدمت به دیگران است. دو فرو بردن هنجار است. اما دولت امیدوار به تغییر عادات ترغیب مردم به استفاده از یک جفت دوم از chopsticks — فقط برای خدمت.

خبرگزاریهای دولتی هستند و آن را “میز ناهار خوری انقلاب است.” دکتر زونگ اتباع و دکتر ژانگ Wenhong, صریح کارشناسان بیماری های عفونی که تبدیل به مشهور پس از شروع شیوع ابراز داشته اند حمایت خود را. مقامات در سراسر کشور در حال اجرا تبلیغات با شعارهایی مانند “فاصله بین شما و متمدن ناهارخوری فقط یک جفت از خدمت chopsticks.”

برخی از رستوران و شام باید توجه تماس بگیرید. آنها در حال ارائه تخفیف به مشتریان که با استفاده از خدمت chopsticks. در شرق چین در شهر Hangzhou بیش از 100 رستوران برجسته باید با تشکیل یک “خدمت Chopsticks داد.”

در پکن بای Yiwen یکی از صاحبان فلفل آشپزخانه, تخمین می زند که پس از بازگشایی در اواسط ماه آوریل بیش از نیمی از گروه هایی که خود را به رستوران ها خواسته اند برای خدمت chopsticks از کمتر از 5% قبل از همه گیر.

“قبل از اینکه مردم احساس با استفاده از خدمت chopsticks بود پر دردسر” بای, 31, گفت:. “اما در حال حاضر همه در حال تبدیل شدن به آگاهی بیشتری از این مشکل و به آرامی آنها در حال گرفتن به آن استفاده می شود.”

هنوز مقاومت قوی است. بسیاری از های مواد غذایی را با خود عاج به عنوان یکی از معتبر ترین عبارات از چین اجتماعی فرهنگ و تاکید بر خانواده کمتر جدایی ناپذیر از مسافرانی است که برای آمریکایی ها و یا گونه بوسه است ، خدمت chopsticks به طور معمول در ارتباط با رسمی تنظیمات مانند ضیافت و وعده های غذایی با غریبه ها.

خدمت chopsticks بیشتر رایج در شهرهای بزرگ مانند پکن و شانگهای است که در آن یک آگاهی بیشتر از بهداشت. برخی از چینی که تگرگ از شمال رودخانه یانگ تسه خود را ببینید, شمال, برنج خوردن همتایان بیشتر به ویژه در مورد عادات غذا خوردن خود را و خیلی بیشتر احتمال دارد به استفاده از خدمت chopsticks. (هیچ مدرکی دال بر حمایت از این کلیشه.)

در مقابل گندم-خوردن شمالی و به خصوص مردان افتخار در چه چینی تماس “خوردن و نوشیدن بزرگ” بدون مراقبت برای چنین خرده نگرانی به عنوان میکروب ها و باکتری ها. هرگز به ذهن کوچک اخیر آزمایش توسط کارشناسان دولت که در بر داشت که سطح باکتری های موجود در غذاهای که برای خدمت chopsticks بودند استفاده شد تا آنجا که 250 بار پایین تر از در ظروف مشترک در به طور منظم مد شده است.

لیو پنگ, 32, آموزش و پرورش, مشاور و افتخار اهل شمال از شهر ساحلی چینگدائو گفت که در حالی که او رشد کرده بود عادت به پوشیدن ماسک در ماه های اخیر او و دوستان خود را به حال خود را تغییر ناهار خوری عادت.

“شاید با استفاده از خدمت chopsticks تر است, بهداشتی, اما خوردن این زمان برای همه ما به استراحت و ما نمی خواهید به زحمت با این همه کمی قوانین” لیو گفت.

او استدلال جدید کروناویروس شد مسری است که در خدمت chopsticks نمی خواهید برای متوقف کردن ویروس از گسترش در سراسر یک جدول.

“من 30 سال از غذا خوردن من هرگز قرارداد یک عفونت” او اعلام کرد.

کمپین های مشابه برای ترویج خدمت chopsticks راه اندازی شد در سراسر آسیا پس از شیوع سندرم حاد تنفسی یا سارس در اوایل 2000s.

درایو را به دست آورد کشش در هنگ کنگ که در آن نزدیک به 300 نفر در آن شیوع. حتی امروز بسیاری از رستوران ها در هنگ کنگ پخش دو مجموعه از chopsticks در هر محل تنظیم یک جفت برای خدمت و دیگری اغلب رنگ های مختلف جفت, برای غذا خوردن. رستوران دیگر در این شهر اغلب محل خدمت قاشق و chopsticks به طور مستقیم بر روی ظروف.

اما مبارزات انتخاباتی به سختی ثبت شده در سرزمین اصلی چین است. بسیاری از چینی ها رشد یادگیری اصول اولیه chopstick مقررات: آنها را نگه دارید دو سوم از راه; چوب نیست آنها را به صورت عمودی به خود کاسه برنج به دلیل آن را شبیه بخور ارائه شده برای مرحوم و نمی خورد را بر روی آنها.

های مواد غذایی را با خانواده و دوستان است فقط به عنوان عمیقا ریشه دوانده و خدمت chopsticks گاهی اوقات دیده می شود به عنوان تضعیف که عبارت از نزدیکی. فقط درخواست برای ظروف اضافی را می توان بی دست و پا به دلیل آن می تواند این مفهوم را میرسانند که شما فکر می کنم شما همکار شام ممکن است ناخوش.

سارا جین هو یک دلار هنگ کنگ بومی و بنیانگذار یک high-end قوانین و مقررات مدرسه در چین گفت که زمانی که او میزبان یک وعده غذایی او اغلب می گوید او سرد به طوری که او می تواند درخواست برای خدمت chopsticks برای محافظت از هر کس دیگری از او.

اما حتی پس از آن او گفت: رعایت تضمین شده نیست.

“اغلب شما ببینید مردم خدمت خود را و سپس آنها را فراموش نکنید که به تغییر chopsticks و شروع به خوردن به طور مستقیم با خدمت جفت” هو گفت. “این همیشه به من می دهد یک مینی حمله قلبی است.”

به دولت در مورد, دولت, رسانه ها و آشپزی مورخان scoured تاریخ چین برای پیدا کردن موارد که در آن خدمت chopsticks یا فردی آبکاری هنجار. برای 3000 سال تا سلسله تانگ, گزارش های خبری می گویند مردم چین خوردند جدا کردن بخشی از مواد غذایی است. مقالات نقطه به معروف قرن 10th اسکرول نقاشی “شب بیرون از هان Xizai” که به تصویر می کشد یک وزیر دولت و مهمانان خود را به خوردن به صورت جداگانه بهعنوان بخشی از مواد غذایی است.

علت گرفته شد تا توسط وو رهن-teh چینی, دکتر, از مالایا است که اغلب با اعتبار صرفه جویی در بسیاری از زندگی در طول سال 1910 شیوع pneumonic طاعون در شمال شرقی چین است. وو کمک کرد تا مورد پسند عامه کردن استفاده از خدمت chopsticks همراه با استفاده از یک تنبل سوزان دور چرخش پلت فرم شناخته شده در چین به عنوان “بهداشتی جدول.”

حتی کمونیست سابق رئیس مائو تسه تونگ که ظاهرا به ندرت غرق و هرگز خار دندان های خود شد و در یک نقطه اند استفاده می شود, خدمت, chopsticks, با تشکر از تاثیر پدر مائو زن دوم با توجه به ژائو Rongguang یک غذای چینی مورخ.

اما عمل های مواد غذایی است با این وجود همچنان ادامه داشت. در سال 1984 Hu Yaobang و سپس دبیر کل حزب کمونیست و پرشور liberalizer پیشنهاد کرد که هموطنان خود را رها chopsticks و جمعی از خوردن به نفع غربی-سبک فردی ناهارخوری, شیوه برای جلوگیری از بیماری های مسری. ایده این بود که به سرعت نادیده گرفته و فراموش شده است.

ژائو مورخ می بیند coronavirus اپیدمی به عنوان یک فرصت برای احیای جنبش برای “متمدن ناهار خوری.”

“اگر ما را تغییر ندهید این عمل را با استفاده از یک جفت از chopsticks به حفاری به پایین’ پس از آن ما در حال رفتن به حذف برای همیشه با انسانیت و انتخاب طبیعی” ژائو گفت.

اما مگر یک قانون خاص است تصویب تغییر عادات خواهد شد در یک نبرد دشوار به خصوص در خارج از شهرستانها بزرگ است.

برای شیائو شو, 27, یک معلم مدرسه در یوخی یک شهرستان در جنوب غربی استان یوننان گروه شام می تواند ناراحت کننده. شو گفت: خانواده اش استفاده کرده است خدمت chopsticks در خانه پس از سال گذشته گزارش شد در گردش مورد محلی شیوع باکتری های معده.

هنگامی که او می رود به صرف شام با دوستان او نمی تواند جمع اوری شجاعت به درخواست مجموعه فوق العاده از chopsticks, او گفت:. او تلاش می کند به خوردن فقط از بخش هایی از غذاهای حداقل لمس توسط اصحاب او و مبارزه با اصرار به فکر می کنم در مورد چه مقدار باکتری های در حال گردش در اطراف جدول است.

“دوستان من در حال حاضر فکر می کنم خانواده من است نوع عجیب و غریب برای استفاده از خدمت chopsticks در خانه,” او گفت:. “بنابراین من فقط همراه با جریان اصلی حتی اگر در قلب من من همیشه معترض است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de