Coronavirus شده است ویرانگر به ملت ناواهو کمک کند بوده است

این است که در آن نسل از Dinehdeal کودکان باید سوار دوچرخه خود را و بازی بسکتبال در برابر اب و هوای تخته سه لا تخته پشت قاب. از آن جایی که مردان باید tinkered با آن وانت و که در آن تمام اعضای خانواده — تنگ-گره وب از پدر و مادر بچه و عموزاده مطرح مانند خواهر و برادر — جمع آوری کرده اند برای غذای مختصر غذا جشن تولد و جشن تعطیلات. از آن جایی که بستگان از خارج از شهر همواره استقبال کرده است.

در حال حاضر آن است که در آن خانواده سوگوار.

آن آغاز شد و در اواخر ماه مارس با Maryann ولش است که در سن 82 بود و هنوز هم سوار بر اسب و در حال اجرا یک گوسفند در مرتع پرورش احشام در نوجو کوه گنبد به شکل گستره نمودار که بیش از این بخشی از رزرو. زمانی که او شروع به احساس بیمار و برادرزاده او و او 71 ساله, خواهر, اوا Dinehdeal سوار 90 مایل از طوبی سیتی به او را به بیمارستان. به زودی اوا بیمار بود بیش از حد با سطح اکسیژن و تب. پس از آن بود Maryann پسر لری جانباز ارتش 82nd Airborne Division, که تقسیم وقت خود را بین مزرعه و طوبی شهر خانه.

لری و Maryann درگذشت یک روز از هم جدا. لری به خاک سپرده شد در چه بوده است 60 سالگرد تولد.

Dinehdeal دختر, گلوریا Uriarte حال رفت و برگشت به طوبی شهرستان از خارج ققنوس با او 6 ساله پسر فرفری, فکر کردن در آنها می شود امن تر وجود دارد که این ویروس گسترش یافته است. اما تقریبا بلافاصله او مراقبت برای تقریبا هر کس در اطراف او اغلب با استفاده از شیوه های سنتی است که عمیقا ریشه دوانده در میان Navajos.

گلوریا, 45, آیا فرار بیماری. او و مادر او درگذشت مارس 11 در عرض چند ساعت از یکدیگر در بیمارستان متفاوت است. گلوریا خواهر و شریک زندگی خود را در حال حاضر مراقبت از مو فرفری.

زیان محروم خانواده خود را matriarchs. آنها در حسرت یادگیری چگونه اوا معروف مخمر نان که به او فروخته شده در بازار محلی در هر جمعه. آنها تعجب می کنم که چه چیزی برای انجام با لباس های خود را که پر کردن هر گنجه در خانه و ذخیره سازی آن میریزد.

آنجلینا Dinehdeal یکی از دختران اوا در قانون است در تلاش برای نگه داشتن خانواده با هم. غم و اندوه و خستگی به شدت وزن در او.

“این فقط به نظر می رسد مثل هر بار من را کسی در (بیمارستان) آنها هرگز بیرون آمدن” او گفت:.

در نوجو سنت جوامع جمع آوری به مدت چهار روز از عزاداری قبل از دفن. مقدس داستان می گفت. بزرگان صحبت کردن با جوانان در مورد مقابله با مرگ است. کمک های مالی جمع آوری شده برای پوشش هزینه های مراسم تشییع جنازه. در یک فرهنگ که در آن در حال مرگ است و به ندرت صحبت در مورد آن است که یک فرصت به آشکارا غمگین.

اما با خانواده ماندم, به, برای جلوگیری از گسترش ویروس تدفین شده اند با عجله graveside خدمات. با خانه های مراسم تشییع جنازه غرق مرده, برخی از خانواده ها sidestepped سنت بود و بستگان خود را سوزانده.

عزاداری انجام شده است بیش از پیام های متنی, تصویری, همایش ها و سه راه تماس های تلفنی.

ویروس آمار مانند یک سونامی در اواسط ماه مارس و کوچکتر مراکز پزشکی به سرعت غرق شد. مشکلات سلامتی که COVID-19 کشنده تر مانند چاقی و دیابت و بیماری های قلبی هستند بسیار شایع تر در میان بومیان آمریکایی از کل جمعیت ایالات متحده.

یک بنیاد-با هم ائتلاف از پرستاران— پزشکان از فدرال هند خدمات بهداشتی و محلی و بیمارستان و ملت ناواهو مقامات گارد ملی سلامت جامعه پرستاران داوطلب پزشکان و پرستاران و EMTs از سراسر کشور است و بسیج به عنوان تعدادی از موارد رشد.

ملت ناواهو و یا ناهار خوردن Bikeyah شامل برخی از مهمترین ناهموار و جدا شده زمین در ایالات متحده است. رزرو در سراسر امتداد 27,000 کیلومتر مربع با بیش از شش نفر در هر مایل مربع است.

اما این آمار پنهان چگونه بسیاری Navajos در واقع زندگی می کنند: در شهرهای کوچک و یا جدا پاسگاه. یک سفر به فروشگاه مواد غذایی و یا اداره پست است که یک فرصت برای معاشرت لرزش دست در آغوش و گرفتن — همه چیزهایی که مردم خواسته برای جلوگیری از انجام در حال حاضر است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de