Coronavirus واژه: راهنمای درک شرایط از ‘مسطح منحنی’ به ‘اجتماعی فاصله’

هنگامی که یک بیماری به عنوان یک بیماری همه گیر و تفاوت چیست ؟ چه مقامات بهداشتی این معنی که آنها توصیه می کنند “خود quarantining” یا “اجتماعی فاصله”?

به عنوان coronavirus گسترش در سراسر جهان, شرایط جدید در حال ورود واژگان — و ما اینجا هستیم برای کمک به. در اینجا یک راهنمای به کلمات و عبارات شما نیاز به دانستن برای اطلاع از آخرین تحولات.

همه گیر

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد شیوع کروناویروس یک بیماری همه گیر پس از آن در سراسر شش قاره و بیش از 100 کشور جهان است. یک بیماری همه گیر در سراسر جهان گسترش یک بیماری جدید که بر تعداد زیادی از مردم. این بود که اجتناب با استفاده از کلمه قبل از روز شنبه به دلیل آن را نمی خواهم به این تصور که این بیماری غیر قابل کنترل بود.

“همه گیر است نه یک کلمه استفاده کنید به آرامی و یا سردستی” دکتر Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل که گفت: در یک کنفرانس خبری.

اپیدمی

یک بیماری همه گیر است که یک منطقه ای شیوع یک بیماری که به طور غیر منتظره با توجه به این که. مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از آن را تعریف می کند به عنوان یک افزایش اغلب ناگهانی در تعدادی از موارد بیماری بالاتر از حد انتظار در تنظیم جمعیت است.

COVID-19

نام فنی برای coronavirus است SARS-CoV-2. این بیماری تنفسی باعث شده است به نام “coronavirus بیماری 2019” یا COVID-19.

Coronaviruses به نام برای تاج و تخت-مانند خوشه است که بیرون از خود را در سطوح شبیه خورشید را تاج. Coronaviruses در میان تعداد زیادی از ویروس ها هستند که مشترک در مردم و بسیاری از حیوانات است. ویروس جدید برای اولین بار شناسایی شده در چین اعتقاد بر این است که منشأ در خفاش ها.

در حالی که آنتی بیوتیک ها کار نمی کنند در برابر ویروس ها, محققان در حال آزمایش مواد مخدر است که می تواند مختل پروتئین های ویروسی و جلوگیری از عفونت.

مسطح منحنی

این اصطلاح اشاره دارد به یک منحنی در یک نمودار نشان می دهد که هنگامی که یک موج جدید کروناویروس موارد انتظار می رود به اعتصاب و نشان می دهد که چرا کاهش گسترش عفونت است که تقریبا به عنوان مهم به عنوان آن را متوقف.

یک تصویر توسط بصری-داده نگار رزاماند پیرس بر اساس یک گرافیک در یک سی دی و کاغذ با عنوان “جامعه کاهش دستورالعمل برای جلوگیری از همه گیر آنفلوانزا” نشان داد چه کشید هریس جمعیت سلامت تحلیلگر در دانشگاه توماس جفرسون در فیلادلفیا به نام دو epi منحنی.

بالا منحنی نشان دهنده اوج نشان می دهد موجی از شیوع کروناویروس در کوتاه مدت; دیگر تملق شیب نشان می دهد تدریجی نرخ عفونت بیش از یک دوره طولانی تر از زمان.

کاهش و گسترش این موج جزر و مدی از موارد صرفه جویی در زندگی می کند.

وضعیت اضطراری

وضعیت اضطراری می توان اعلام کرد در طول بلایای طبیعی و بیماری های فراگیر و عمومی بهداشت و درمان اضطراری. اعلام وضعیت اضطراری به بیش از یک دوجین متحده — از جمله نیویورک نیوجرسی و میشیگان را انجام می دهد و مقامات دولتی این قدرت را به اقدامات اضافی برای محافظت از مکان های عمومی مانند تعلیق مقررات و یا جابجایی وجوه به کاهش گسترش بیماری است.

جوجه کشی

دوره کمون این است که زمان آن طول می کشد برای علائم به نظر می رسد پس از یک فرد آلوده است. این زمان می تواند بسیار مهم برای پیشگیری و کنترل و آن را اجازه می دهد تا مقامات بهداشت به قرنطینه و یا مشاهده افرادی که ممکن است در معرض ویروس.

جدید کروناویروس یک دوره کمون دو تا 14 روز با توجه به CDC با علائم ظاهر می شود حدود پنج روز پس از عفونت در اکثر موارد.

در طول دوره کمون ممکن است مردم ریختن عفونی ویروس ذرات قبل از آنها در این نمایشگاه علائم و آن را تقریبا غیر ممکن برای شناسایی و جدا از افرادی که به ویروس.

اجتماعی فاصله

این ویروس می تواند به راحتی گسترش در انبوه مکان — در یک بسته بندی ماشین مترو به عنوان مثال و یا در یک تجمع یا کنسرت.

اجتماعی فاصله با اشاره به اقداماتی که صورت گرفته به افزایش فضای فیزیکی بین مردم به سرعت گسترش ویروس. نمونه هایی از کار از خانه از تعطیلی مدرسه و به تعویق افتادن یا لغو تجمع جمعی مانند South by Southwest موسیقی, تکنولوژی, فیلم و کنفرانس.

با حفظ فاصله 6 فوت از دیگران که ممکن است مردم را محدود و گسترش ویروس.

SELF-قرنطینه

این کلیدی است برای نگه داشتن این ویروس از گسترش همراه با اقدامات مانند اجتماعی فاصله مکرر دست شستن و پوشیدن ماسک.

در حالی که انزوا اشاره به جداسازی افراد بیمار از افرادی که بیمار نیست قرنطینه اشاره به جدایی و محدودیت حرکت از افرادی که در معرض ویروس برای دیدن اگر آنها را تبدیل به بیمار است.

که باید خود قرنطینه? اگر شما در سمت چپ یک منطقه گسترده و یا ادامه انتقال از جمله چین و ایران و ایتالیا و کره جنوبی, شما باید خود و قرنطینه در خانه برای مدت 14 روز از زمانی که شما سمت چپ با توجه به CDC.

در حالی که در قرنطینه شما نباید دریافت هر گونه بازدید و اقامت 3 تا 6 فوت از دیگران در تمام زمانها.

با توجه به CDC هنگامی که کسی شده است در انزوا به مدت 14 روز و نه بیمار شدن او در نظر گرفته شده است به یک خطر برای افراد دیگر.

نرخ مرگ و میر

مورد مرگ و میر است که تعداد مرگ و میر تقسیم بر کل تعداد موارد تایید شده. در نهایت دانشمندان امیدوارند به یک مطلب جامع شماره به نام عفونت و مرگ و میر است که شامل هر کسی که با این ویروس آلوده.

که تخمین زده است که نرخ مرگ و میر از کروناویروس جدید به حدود 3 درصد بر اساس زمان داده اما کارشناسان نشان می دهد 1% واقعی تر است.

R-هیچ

R-صفر و یا R0 است یک ویروس اساسی باروری—, شماره اپيدميولوژيك متریک استفاده می شود برای توصیف contagiousness از عوامل عفونی.

در آن ساده ترین و اساسی تولید مثل شماره می توانید نشان می دهد ما چقدر نگران ما باید در مورد عفونت به گفته دکتر آدم Kucharski یک ریاضیدان در لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری است. اگر R0 است که در بالای هر یک مورد انتظار را آلوده حداقل یک نفر دیگر به طور متوسط و virus است به احتمال زیاد به نگه داشتن در حال گسترش است. اگر آن را کمتر از یک گروه از افراد آلوده هستند کمتر احتمال دارد به گسترش عفونت است.

تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است اما برخی برآوردها نشان می دهد که هر فرد با کروناویروس جدید می تواند آلوده بین دو تا چهار نفر است.

مهار

این ویروس را بالا نرخ انتقال ساخته شده است آن را دشوار است به طور موثر مهار شیوع. مهار اشاره به استفاده از هر ابزار در دسترس برای کاهش گسترش بیماری گفت: آدم رتنر مدیر بخش اطفال بیماری های عفونی در NYU Langone سلامت.

در اوایل مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به دنبال به سرعت گسترش ویروس با جلوگیری از ورود به ایالات متحده با هر اتباع خارجی که به چین سفر کرده در گزارش قبلی 14 روز به استثنای اعضای خانواده از شهروندان آمریکایی یا مقیم دائم. در حالی که اندازه گیری ممکن است خریداری شده دولت وقت برای آماده سازی دولت ساخته شده کلید اشتباه در تلاش های خود را گسترده تست در دسترس در اوایل روز از وقوع هنگامی که مهار را آسان تر است.

رتنر گفت: coronavirus است به خصوص سخت باشد به دلیل آن است که “منطقی انتقال” و برخی از مردم که نمی بسیاری از علائم هنوز هم می تواند با تصویب این ویروس به دیگران است. “که بخشی از مشکل” او گفت:, “اما این نیز اشاره به این واقعیت را چگونه به هم پیوسته همه ما هستند و چگونه به سرعت این چیزی که از آسیا به سایر نقاط جهان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>