ستون: محبوب موز تنوع چهره کشنده قارچی تهدید

پست موز جهان محبوب ترین میوه. متاسفانه زرد میوه در خطر است.

یک قارچ فوزاريوم پاک کردن ده ها هزار هکتار از کاوندیش موز در استرالیا و جنوب شرقی آسیا در 2010s. انعطاف پذیر قارچ به دست آورده زمین در آفریقا و خاورمیانه با داشتن hitched سوار بر چکمه های کارگران کمک به ایجاد مزارع جدید.

آمریکای لاتین, منبع تقریبا تمام موز خورده در ایالات متحد است. در ماه اوت مقامات کلمبیا اعلام اضطراری ملی پس از تایید که پاناما بیماری رسیده بود امریکا. “هنگامی که شما با دیدن آن خیلی دیر است, و آن را به احتمال زیاد در حال حاضر گسترش یافته است که در خارج از منطقه بدون به رسمیت شناختن” گفت: یک متخصص به نقل از نشنال جئوگرافیک.

کاوندیش موز نهایی میوه بسته است. هیچ طیف دیگر هم به شیرینی و بافت برای بسته بندی. در استرالیا محققان در حال کاشت هر دو اصلاح شده ژنتیکی سویه و مرسوم تربیت ارقام به امید جلوگیری از یک موز آخرالزمان جهان با هیچ موز در قفسه های فروشگاه.

پس از آن کشف و شناسایی در سال 1989 در نمونه از تایوان موز کشاورزان شده است مبارزه با قارچ fusarium wilt, همچنین شناخته شده به عنوان پاناما بیماری گرمسیری نژاد 4 یا TR4.

فوزاريوم است روی حیله و تزویر دشمن. قارچ کش و fumigants بی اثر هستند, آن است که بسیار مسری است و می توان آن را دروغ خفته برای چند دهه. آن حقه کشاورزان به فکر آنها را ریشه کن آن را تنها برای پیدا کردن گیاهان پوسیدن از درون.

مراجعه تنها پس از کشف این است که کشتن تمام گیاهان و بیش از شروع.

برخی از محققان ترس است که در چند سال مزارع تحت تاثیر قرار نمی خواهد بود قادر به رشد می کنند چرا که هیچ جایگزینی در دسترس است.

هر دو زیست فناوری پژوهشگران و پرورش دهندگان تلاش ناموفق برای دهه یا تقویت کاوندیش برای مقاومت در برابر بیماری و یا پیوند جایگزینی برای کاوندیش. ضخامت پوست آهسته رسیدن کاوندیش, برده, هاردکور, موز, صادرات به لحن از 12 میلیارد دلار کسب و کار جهانی.

موز کشاورزان گزارش شده بود به زودی پس از TR4 که یک گونه از Musa acuminata انواع آن وحشی رشد می کند در سراسر مالزی و اندونزی در حال رشد بود با خوشحالی در مزارع ویران TR4.

پس از سال ها تحقیقات دشوار جیمز Dales ” آزمایشگاه در دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند در استرالیا شناسایی چندین نامزد ژن که به نظر می رسید ارزش تست. پس از سه سال بیشتر دیل درج شده ژن از M. acuminata در حال رشد برای اولین بار آنها را در لوله های آزمایش و سپس در تمام گیاهان که طول می کشد حدود یک سال به رشد گیاهان است که می تواند به رشد در خاک است.

پایان داستان ؟ نه کاملا. هیچ کس می خواست به پرداخت برای محاکمه صحرایی به دلیل تولید کنندگان بر این باور بودند که می توانند مدیریت این بیماری است. سه سال گذشت و قبل از دیل یافت تسهیلات به تولید تراریخته موز. یک میدان کوچک محاکمه شد “بسیار مثبت” دیل گفت. چهار نفر از شش گیاهان مقاومت نشان داد TR4 قابل توجه و غیر معمول پاسخ.

این ممکن است بهترین امید برای ساخت کاوندیش مقاوم به TR4 در حالی که طعم و مزه و بافت آن را ساخته اند آن را بسیار موفقیت آمیز است.

گیاه شناسان و horticulturalists در سراسر جهان در حال جمع آوری موز وحشی به ببینید که اگر هر گونه مقاومت به TR4. کسانی که تربیت با کاوندیش با این امید که کاوندیش هیبرید خود را حفظ کنند و تجاری مصرف کننده تجدید نظر شود.

این اولین بار نیست کاری برای موز. در اوایل قرن 20 جهان ناف بود Gros Michel کوتاه و مستقیم و پر از کنده درخت رقم. یک قارچ, گرمسیری, مسابقه 1 (TR1) نزدیک به سوار آن را به انقراض است.

اولین گونه از کاوندیش بود انواع مختلفی از چینی گلخانه ای نشان داد که مقاومت به TR1 قارچ در حالی که حفظ همان حمل و نقل دوام. موز در فروشگاه ها امروز همه کلون از انگلیسی گلخانه.

ممکن است جدید ناف جایی پنهان شده در ژنوم است. این می تواند باشد که TR4 مارس به امریکا ممکن است اجتناب ناپذیر و صبحانه ممکن است هرگز همان خواهد بود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>