مدیران اجرائی برش میلیون ها شغل در عین حال خود را حفظ رفیع پاداش

نیویورک >> حتی مدیران اجرائی شروع به فشرده شدن با واقعیت های اقتصادی این بیماری همه گیر.

اما در مقایسه با کارکنان خود تعداد فزاینده ای از منتقدان هنوز هم می گویند آن را تقریبا به اندازه کافی.

تا کنون مدیران ارشد بسیاری از شرکت های عمده ایالات متحده — از جمله برخی در کانون بحران — باید بیشتر برگزار شد به خود آستین ، بسته های پرداخت پس از از دست دادن برخی از حقوق خود را. و حتی به عنوان رتبه-و-فایل شغل ناپدید برخی هنوز هم یک دور در جمع آوری پاداش برای سال 2020 البته کوچکتر از سال گذشته است.

چه چیز از بازی بستگی دارد اقتصاد بازارهای مالی و در نهایت coronavirus خود را. اما به درد رشد می کند برای کارگران عادی اجرایی پرداخت تفرقه موضوع در عصر فوق العاده ای نابرابری — به ميدان آمده است یک بار دیگر.

در نظر بگیرید برای مثال شعار بهداشت و درمان Corp. که furloughed هزاران نفر در پی coronavirus. مدیر ارشد اجرایی رونالد Rittenmeyer عهد را تا سه ماه پرداخت حدود $390,000 — به یک صندوق راه اندازی سال پیش برای کمک به کارکنان در تلاش برای پایان می رسد دیدار. در نامه ای به سرمایه گذاران در مارس نوشت: اهدای ساخته شده بود “افتخار” از بیمارستان های زنجیره ای را 113,000, پزشکان, پرستاران و دیگران بسیاری از آنها کار در خط مقدم جبهه مبارزه با COVID-19.

با این حال حتی پس از قطع پرداخت Rittenmeyer هنوز هم با چنگک جمع کردن در بیش از $1 میلیون نفر در حقوق و دستمزد. که شمارش نیست حداقل $875,000 پاداش سهام جایزه به ارزش 11.3 میلیون طریق 2022 و یک قرارداد است که حق او را به میلیون ها دلار بیشتر در آینده است. مجموع خسارت ارقام هنوز نهایی برای سال جاری اما $390,000 که Rittenmeyer است که صرف نظر کردن تنها به مقدار 2 درصد از آنچه که او دریافت شده در سال گذشته است.

بیشتر چه, شعار هنوز هم می پردازد Rittenmeyer را سلف که در سمت چپ سه سال پیش تقریبا $از 245.000 هر ماه به عنوان بخشی از بسته قطع.

آن را کمی تعجب می کنم که یکی از بزرگترین ایالات متحده آمریکا اتحادیه های کارگری با انتقاد از شعار اجرایی پرداخت و گفت: Rittenmeyer را کمک مالی به مبلغ بیش از “یک ژست.”

در نامه ای به شعار سرمایه گذاران کن سالن دبیر-خزانه دار بین المللی اخوان المسلمین از Teamsters گفت: پرداخت شد “در خصوص نامناسب” زمانی که منابع را بشدت نیاز به حمایت از شعار به کارگران خط مقدم. او خواسته سهامداران به رای در برابر پرداخت بسته در نشست سالانه شرکت در تاریخ 28.

یک شعار گفت: اجرایی-پرداخت تصمیم گیری ساخته شده بودند قبل از وقوع و پرداخت به اهداف بلند مدت است. وی افزود furloughs انجام شد به تمرکز منابع در COVID-19 مراقبت و برخی از کارکنان در کار باشد.

Rittenmeyer که کاهش یافته است به مصاحبه نیست تنها مدیر عامل رو موشکافی. فروشگاه زنجیره ای Kroger شرکت ، زیر آتش از کارکنان و اتحادیه های کارگری بیش از طرح خود برای ضایعات اضافی آن 2 $در هر ساعت در خطر پرداخت آخر این هفته فاش کرد که مدیر عامل رادنی McMullen اهدا شد $21.1 میلیون دلار غرامت برای 2019. مقایسه کنید که به یک کارگر معمولی که کمتر از $27,000 در پرداخت و مزایای.

یک Kroger سخنگوی اشاره به شرکت متوسط دستمزد 15 دلار در ساعت است که آن را ارائه می دهد طیف وسیعی از اقدامات ایمنی از تست به مرخصی اضطراری به کارکنان.

در سراسر کشور به میلیون ها نفر از آمریکایی ها در حال پرتاب کردن کار سختی سوال ها یک بار دیگر خواسته بودن در مورد اجرایی پرداخت.

شرکت های هواپیمایی مانند United Airlines Holdings, Inc. و Southwest Airlines Co. شروع به اعلام مدیر عامل شرکت پرداخت کاهش در ماه مارس و ده ها تن از شرکت ها در صنایع به دنبال داشته است. برخی از جمله General Electric Co.’s لری Culp را چشم پوشیدن از کل حقوق و دستمزد برای بقیه سال 2020 است.

در یک طرف حرکت آگاهانه اگر نمادین نمایش همبستگی و فداکاری تلاش توسط کارفرمایان به ظاهر تن ناشنوا است. اما از سوی دیگر آنها وضع لخت, gaping, اقتصادی تفاوت بین کسانی که در بالا بسیار از شرکت های بزرگ امریکا و هر کس دیگری است.

“اگر شما می خواهید به درخواست کارکنان خود را به حقوق و دستمزد بنابراین باید به شما گفت:” چارلز السون مدیر دانشگاه دلاور مرکز راهبری شرکتی. “سوال این است که چگونه بقیه از پرداخت بسته بازی کردن؟”

مدیران اجرائی در S&P 500 شرکت دریافت به طور متوسط 1.3 میلیون در حقوق و دستمزد تقریبا 20 برابر متوسط ایالات متحده درآمد. اما این مبلغ تنها برای حساب 10 درصد از کل خود را جبران کند. بقیه در می آید پاداش و سهام مبتنی بر مشوق ها به طور معمول به اقدامات مانند بازده حقوق صاحبان سهام و یا سود. کسانی که پرداخت تنظیم بر اساس چه اهداف آشنا هستند.

برای بسیاری از مدیران در سخت ترین ضربه صنایع که به معنی ساخت با انجام شاید 1 میلیون دلار به جای 10 میلیون دلار. اما دیگران هنوز هم یک شات در سنگین پرداخت بدون در نظر گرفتن کاهش به پایه پرداخت اگر سهام بهبود می یابند.

البته بازار سهام نیست و اقتصاد است. اما آن را اغلب می تواند بزرگنمایی و تحریف در یک سرگرم کننده-خانه آینه مرتب کردن بر اساس راه — برندگان و بازندگان در آن است.

پس از کاهش در ماه مارس در بازار سهام در ماه گذشته افزایش یافت که بیشتر از سال 1987. ارتجاعی آمد و به عنوان شرکت های ایالات متحده برش یک رکورد 20.5 میلیون شغل ایجاد نرخ بیکاری برای رسیدن به 14.7%.

و همانطور که پس از بحران سال نشان داد که بازار تمایل به پاداش سرمایه بیش از زايمان. در دهه گذشته دولتی و مدیران شرکت در حال احرام از میلیاردها دلار سود از سهام مبتنی بر جوایز که برخی از آنها اعطا شده در اعماق رکود بزرگ در حالی که میلیون ها نفر از مردم تلاش کرده اند برای سال برای به دست آوردن جای پا خود را.

“فقط وجود دارد به طور کلی مشاهده است که ما نیاز به توجه به تمام سهامداران گفت:” رابین Ferracone مدیر عامل شرکت Farient مشاوران که به تخته مشاوره در اجرایی پرداخت. “این نمی تواند درست باشد که برخی از آنها در حال گرفتن غنی تر و بقیه در حال مصرف آن را در چانه.”

این بخشی از یک بلندمدت روند. مدیران ارشد در بزرگترین شرکت های ایالات متحده شاهد پرداخت های خود را به موشک وار رفتن 940% بین 1978 و 2018, یک مطالعه نشان داد در سال گذشته تا حد زیادی کمک سود سهام. کارگر دستمزد در ضمن افزایش فقط 12 درصد است.

در برخی موارد سنگین سهام جایزه باید مسلما ساخته های درد ورزش در فضیلت سیگنالینگ. در مارس, گرگ, مورد, مدیر عامل شرکت جهانی بیمه و مشاوره شرکت Aon Plc گفت که او را تا 50% از 1.5 میلیون دلار حقوق برای بقیه سال به عنوان بخشی از گسترده تر کاهش پرداخت. تقریبا 70 درصد از Aon نیروی کار را ببینید حقوق خود را کاهش می یابد توسط یک پنجم.

اما Aon هنوز پرداخت خواهد شد حدود 100 میلیون دلار در سود سهام به سهامداران در 15 مه. مانند بسیاری دیگر از مدیران, پرونده انباشته قابل ملاحظه مالکیت سهام پس از او آغاز شده در سال 2005 حدود 1.2 میلیون سهم. خود را از سه ماهه پرداخت — در مورد $531,000 — بیش از توان خود را از دست داده حقوق و دستمزد.

کارکنان دیگر که نگه داشتن سهام بهره مند خواهد شد بیش از حد. اما بر خلاف مورد چند نیز ده ها میلیون دلار در unvested سهام جایزه برجسته است.

Aon کاهش یافته است به نظر فراتر از آن مورد باز نامه ای به کارکنان. در این مورد نوشت: “پرداخت منظم سود سهام سازگار با حفظ درجه سرمایه گذاری امتیاز و اساسی برای دسترسی به بازار سرمایه.”

همه گیر نیز آورده به استارک امداد سودآور طلایی چتر نجات داده شده به مدیران شرکت های بزرگ. در ماه مارس MGM اقامتگاههای تفریحی بین المللی furloughed ده ها هزار نفر از کارگران و شروع به اخراج. روز بعد آن را به خروجی مدیر عامل جیم Murren که از چپ به سر نوادا coronavirus وظیفه نیروی 32 میلیون دلار خروج بسته است. پرداخت sidestepped شرایط قرارداد اصلی خود را که حق او را به هیچ چیز اگر او سمت چپ به طور داوطلبانه.

MGM نمی به طور مستقیم آدرس خروج بسته اما در آن زمان گفت که هیئت مدیره با سرعت بالا انتقال, اعلام ماه قبل به دلیل آن “معتقد است ادامه داد: ثابت ماهر رهبری مورد نیاز است در این زمان تحول و عدم قطعیت است.”

به هر صورت شرکت باید وزن گذشته وعده در برابر درک عمومی می گوید Aalap شاه و یک شریک در مروارید مایر اجرایی-پرداخت شرکت مشاوره.

“اگر شما نمی واکنش نشان می دهند در راه رفاقت,” او گفت: “این که رفتن به بسیار گفتن در مورد این نوع شرکت شما هستند.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de