خریداران مایل بیشتر به عنوان نمایندگی مجاز و فروش در حال مبارزه

اولگا د Moellerغرب استرالیا

The 'Test Drive at Yours' program provides customers throughout Australia an opportunity to test drive a Subaru in their everyday environment, at a time and location that best suits their lifestyle.
آیکون دوربیندر ‘آزمون رانندگی در مال شما برنامه فراهم می کند مشتریان در سراسر استرالیا یک فرصت برای درایو تست سوبارو در محیط روزمره در یک زمان و مکان است که به بهترین وجه مناسب شیوه زندگی خود را. اعتبار: روایت پست

نمایندگی اتومبیل جدید هستند نیروبخش برای بار دشوار به عنوان مصرف کنندگان استرالیایی به دنبال روند جهان در به دنبال شخصی خرید تجربه با در خانه تعمیر و نگهداری خودرو. در همان زمان خودرو فروشان در صورت کاهش سود و نمی بینید شرایط بهبود در شش ماه آینده.

آخرین Cox خودرو استرالیا, بررسی نشان می دهد یک روند نزولی در بازار خودرو نسبت به سه ماهه اول سال گذشته با فروشنده اعتماد به نفس نیمی از آنچه در آن بود در سه ماهه سوم سال 2018 است.

انجام شده در سه ماهه چهارم سال 2019 در رابطه با استرالیا خودرو فروشنده انجمن نظرسنجی با هدف درک فروشنده برداشت از شرایط فعلی و نرخ فروش انتظارات برای شش ماه به عنوان “قوی”, “متوسط” یا “ضعیف” با توجه به تعداد بازدید کنندگان خودرو خرده فروشان سطح سهام و قیمت فشار. آن را نیز می پرسد نمایندگی برای رای دادن به شرایط کسب و کار با تمرکز بر جدید و استفاده می شود-فروش خودرو و همچنین قطعات و خدمات.

بیش از دو سوم از نمایندگی مورد بررسی توصیف شرایط بازار مشتری ترافیک به نمایندگی و سود به عنوان ضعیف تا حدی ناشی از تنگ تر اعتباری در دسترس برای مصرف کنندگان است.

استفاده می شود فروش خودرو در محیط زیست تا به حال این شرکت برگزار شد و هزینه های در حال اجرا یک نمایندگی تا به حال ثابت باقی مانده است و با قطعات و خدمات بخش در ادامه به خوبی انجام دهد امتیاز “عادلانه” و “خوب” از اکثر فروشندگان.

Car dealer John Hughes.
آیکون دوربینفروشنده ماشین John Hughes. اعتبار: مایکل ویلسون/غرب استرالیا, مایکل ویلسون

ماشین کهنه فروشنده John Hughes گفت: در شرایط دشوار است.

“سود ناخالص حاشیه هرگز تا کنون کمتر در 60 سال تجربه — وجود دارد و قطعا هرگز زمان بهتری برای خرید,” او گفت: نسبت دادن بزرگترین تغییر در ماشین الگوی خرید به تاثیر اینترنت.

“تا چندی پیش اگر شما به دنبال یک وسیله نقلیه خاص شما ممکن است دیدن یک آگهی در روزنامه در Wangara یکی در Fremantle و یکی در ویکتوریا پارک و یک روز خرید اطراف و مقایسه,” او گفت:.

“در حال حاضر شما می توانید نشستن در خانه و یا در دفتر خود با فشار چند دکمه و بلافاصله در پیدا کردن آنچه شما دنبال آن هستید.”

آقای هیوز گفت: تا به حال مصرف کنندگان بهره مند اما نبود که خوب برای خرده فروشان با داشتن یک وب سایت تاثیر بسیار زیادی بر حاشیه سود.

نظرات خود را در پی آمریکا در مطالعه ای که توسط Cox خودرو نشان دادن مصرف کنندگان در استرالیا پس از روند جهان در به دنبال تجارب شخصی در خانه, اتومبیل, تعمیر و نگهداری و سرویس وانت و تحویل.

اینها ما “مدرن رویاهای خودرو” با توجه به مطالعه ای که در بر داشت انتظارات و خواسته شدن بودند بالاتر به مردم می خواستند به تعامل با کارکنان فروش در “شرایط خود را در” آزمایش رانندگی با وسایل نقلیه دیگر را راحت تر سرویس دهی گزینه ها و صرف زمان کمتر در طب سنتی, نمایندگی ترجیح می دهند “با نام تجاری تجربه مراکز” به جای.

آقای هیوز به توافق رسیدند که در حالی که مصرف کنندگان بازدید از نمایندگی کمتر از قبل آنها هنوز هم می خواستم به “لمس و احساس” محصول قبل از تصمیم گیری.

“به عنوان نمایندگی کارکنان احتمالا برخورد چهره به چهره با مشتریان کمتر قدیمی نیاز ارائه خوب خدمات به مشتریان در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر مهم است,” او گفت:.

او گفت گروه هشت تلفن همراه سرویس و تعویض لاستیک وسایل نقلیه بر روی بروید و در تقاضای بالا به عنوان جمعیت سالخورده و مردم بیشتر شد زمان آگاه است.

سوبارو شده است یکی از این بیشتر مایل برندها به فکر می کنم در خارج از جعبه. مشتریان قادر به خرید اتومبیل های خود را آنلاین از سال 2018 اجازه می دهد خریداران بالقوه به کتاب تست کنید و در یک زمان و جایی که آنها را مناسب. آنها همچنین ارائه سرویس دهی موبایل.

Subaru has allowed potential buyers to test-drive cars on their usual daily schedule.
آیکون دوربینسوبارو اجازه داده است خریداران بالقوه برای تست درایو اتومبیل های معمول روزانه خود را برنامه. اعتبار: ماتیاس Engesser/روایت پست ماتیاس Engesser

هیوندای لوکس شاخه پیدایش راه اندازی آن گل سرسبد استودیو در سال گذشته در سیدنی Pitt Street Mall ساختمان در تجربه مرکز مفهوم با طراحی برنامه ارائه, برای مثال, دربان وانت و رها کردن برای برنامه ریزی تعمیر و نگهداری.

“ما می خواهیم مشتریان قادر به ارتباط برقرار کردن با جنسیس در راه است که راحت ترین برای آنها” پیدایش استرالیا گفت.

لکسوس پرت مدیر عامل دیوید Jeary گفت: نمایندگی پیش بینی کرده بود ترجیحات مشتری با طیف وسیعی از مزایا را در آن سه سال لکسوس Encore برنامه بود که در حال گسترش در این سال است.

این شامل افتخاری خودرو وانت و رها کردن آن به حال شده گسترش در پرت با فرودگاه نوکر دادن صاحبان راحتی kerbside دسترسی به ماشین خود را هنگامی که آنها به خانه می رسند.

موتور انجمن تجارت و رئیس اجرایی استیو moir, مدیر گفت: خریداران خودرو به دنبال راحتی هنگام خرید یک وسیله نقلیه است.

“نه بار از این 10 روز مشتری در حال حاضر ساخته شده تا ذهن خود را,” او گفت:.

“آنها نگاه کرده ام, آنلاین, آنها به انجام تحقیقات خود را, آنها را خوانده ام ،

“آنچه آنها می خواهند یک تجربه دلپذیر زمانی که آنها راه رفتن به نمایندگی است.”

دریافت آخرین اخبار از thewest.com.au در صندوق پستی خود را.

ثبت نام برای ایمیل های ما

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>