حداقل 1 مرده در هاوایی از چند حالته شیوع لیستریا از قارچ enoki

  • COURTESY CDC Sun Hong Foods on Monday recalled external icon enoki mushrooms because they may be contaminated with Listeria monocytogenes bacteria.

    حسن نیت ارائه میدهد CDC

    خورشید هنگ غذاهای روز دوشنبه به یاد می آورد خارجی آیکون قارچ enoki چرا که آنها ممکن است آلوده به ليستريا مونوسيتوژنز باکتری است.

یک شرکت است که یادآوری آن قارچ enoki پس از آنها مربوط به ده ها مورد از عفونت ليستريا و چهار مرگ و میر از جمله حداقل یکی از هاوایی است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش شده است که خورشید هنگ غذاهای روز دوشنبه به یاد می آورد آن قارچ enoki برچسب به عنوان یک “محصول کره” به دلیل احتمال آلودگی با باکتری ليستريا مونوسيتوژنز. قارچ به احتمال زیاد منبع شیوع CDC گفت.

وجود 36 نفر از 17 متحده آلوده به ليستريا و 30 نفر در بیمارستان بستری شدند. این بیماری گزارش شده بین Nov. 23, 2016 و دسامبر. 13, 2019. چهار مرگ و میر گزارش شده در هاوایی و کالیفرنیا و نیوجرسی. شش بارداری-ارتباط موارد گزارش شد و دو منجر به مرگ نوزاد.

سه نفر وجود دارد کل مردم در هاوایی که آلوده بودند. دولت با کمترین تعداد از عفونت بود کالیفرنیا با نه.

CDC گفت: علائم عفونت ليستريا شامل سردرد, گیجی, تشنج, تب و درد عضلانی. زنان باردار معمولا تنها تجربه تب و علائم شبه آنفولانزا مانند خستگی و درد عضلانی. ليستريا عفونت می تواند منجر به سقط جنین مرده زا و موعد تحویل.

زنان باردار و سالمندان 65 ساله یا مسن تر و افراد با سیستم ایمنی ضعیف هستند در معرض خطر بالاتر ابتلا به عفونت ليستريا.

علائم معمولا بین یک تا چهار هفته پس از خوردن ليستريا-مواد غذایی آلوده اما می تواند شروع بعد از مصرف و در اواخر به عنوان 70 روز پس از. ليستريا عفونت ها با آنتی بیوتیک درمان.

CDC توصیه می کند افرادی که به یاد می آورد قارچ به آنها را پرتاب کردن و پاکسازی زیر شلواری و قفسه جایی که آنها ذخیره می شود. لیستریا باکتری می تواند زنده ماندن تبرید هستند و به راحتی گسترش به سایر مواد غذایی و سطوح.

این قارچ enoki فروخته شد در 7.05-اونس 200 گرم کیسه های پلاستیکی شفاف با یک برچسب سبز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de