آمریکا coronavirus مرگ و میر در 100,000: چه تعدادی چیست ؟

این پر freighted شماره از این ویژه آمریکا حاضر است یک دور پر از صفر: 100,000. یک صد هزار نفر است. یک هزار و صدها نفر. پنج هزار نمره است. بیش از 8000 ده. همه مرده است.

این هفته زمانی که امریکا رسمی coronavirus مرگ و میر می رسد شش رقم است. صد هزار زندگی از بین برود با یک بیماری ناشناخته برای علم یک و نیم سال پیش.

و به عنوان ناخواسته شکل می رسد — نزدیک به یک سوم جهانی مرگ و میر در پنج ماه اول بسیار تلاش سال — چه چیزی می تواند به دنبال که در آن یکی و آن پنج صفر به ما بگویید ؟ چه هر تعداد مستقر در اهمیت زمان برای انتقال دامنه و جدیت و فکر کردم واقعا چیست ؟

“ما همه می خواهم برای اندازه گیری این تجربیات به دلیل آنها بسیار تکان دهنده بسیار طاقت فرسا است که ما می خواهیم به برخی از حس knowability به ناشناخته ها می گوید:” جفری جکسون یک استاد تاریخ در کالج رودز در تنسی که می آموزد در مورد سیاست از بلایای طبیعی است.

این است که جدید نیست. در اواسط 1800s به یک سطح جدید از عددی با دقت در حال ظهور بود در جامعه غربی در حدود همان زمان ایالات متحده جنگیدند جنگ داخلی. در مواجهه با چنین عظیم مرگ و چالش های شمارش مرده آمریکایی ها شروع به درک که اعداد و آمار ارائه شده بیش از دانش آنها موجود قدرت با توجه به مورخ جلب Gilpin فاوست.

“خود را ارائه به ظاهر هدف دانش وعده داده شده یک پایه و اساس برای کنترل در یک واقعیت فرار مرزهای قابل تصور” فاوست نوشت: “این جمهوری از درد و رنج” او حساب چگونه به جنگ داخلی تغییر آمریکایی در رابطه با مرگ است.

“اعداد” او نوشت: “به نمایندگی از یک وسیله تحمیل حس و آنچه والت ویتمن tellingly به تصویر کشیده شده به عنوان `بی شماری گور’ از `بی نهایت مرده است.'”

امروز آمریکایی ها باید سوابق برای تجسم و درک 100000 نفر — مرده و زنده است. آنها را مقایسه متعدد در دست است.

به عنوان مثال: گربه ورزشگاه دیده می شود اغلب در تلویزیون به عنوان صفحه اصلی به Penn State football و یکی از بزرگترین سالن های ورزشی دارای 106,572 مردم زمانی که کامل است. 2018 برآورد جمعیت South Bend, ایندیانا بود 101,860. در مورد 100 ، 000 نفر بازدید از مجسمه آزادی هر 10 روز.

کل مبلغ از جنگ های داخلی آمریکا مرگ — مبارزه و در غیر این صورت شد 655,000. برای جنگ جهانی اول این بود که بیش از 116,000, برای جنگ جهانی دوم بیش از 405,000 و کره و جنگ ویتنام بیش از 36,000 و بیش از 58,000 بود. آن را شامل نمی شود غیر آمریکا مرگ و میر.

خشونت مسلحانه کشته شدن بیش از 37,000 نفر در سال به طور متوسط بین 2014 و 2018 در ایالات متحده است. و 9/11 در زمان دقیقا 2,996 زندگی یک شکل است که ایالات متحده coronavirus شمارش گذشت در اوایل ماه آوریل.

در برخی از نقطه با اعداد اگر همه چیز شروع به احساس انتزاعی تر و کمتر قابل فهم. این مطلع روش به خاطر سپردن هولوکاست توسط انسانی آن: مرگ 6 میلیون یهودی, بعد از همه, در میان بسیاری دیگر است که یک رقم بسیار عظیم است که آن را در برابر درک.

“این واقعا سخت است برای مردم به درک آمار وقتی که می آید به اعداد بعد از یک مقیاس خاص می گوید:” لورنزو Servitje استادیار ادبیات و پزشکی در دانشگاه Lehigh.

“شما می توانید تصویر 30000 نفر یا 50,000 مردم ؟ و هنگامی که شما را به میلیون ها نفر, چه چیزی شما حتی انجام با آن ؟ ” او می گوید. “آن چنان در خارج از زندگی روزمره ما است که آن را سخت به درک معنی از آنها.”

نیویورک تایمز تلاش برای رسیدگی به این مشکل یکشنبه, اختصاص کل آن صفحه به نامگذاری این ویروس مرده — یک ورزش است که حتی در کوچک فونت تنها اسیر 1% از کسانی که در حال حاضر از بین رفته اند. “تعداد” این روزنامه گفت: “نشان می دهد تنها بسیار است.”

اضافه کردن به پیچیدگی این است چگونه متفاوت coronavirus مرگ و میر از گفتن یک 9/11, تیراندازی توده یا زمین شناسی فاجعه طبیعی است. بر خلاف کسانی که این COVID حماسه در حال وقوع است به تدریج در طول زمان در حال رشد به طور پیوسته بیشتر شدید و مقاوم در برابر زمان آزمایش آمریکایی اشتها برای صدای بلند و فوری داستان.

“هر روز ما تبدیل به عادت کرده اند به این واقعیت است که ما درک نمی کنند که تا چه حد ما را سفر کردم از آنچه عادی است می گوید:” داریل ون تنژران استادیار روانشناسی در امید کالج در میشیگان که مطالعات مردم چگونه یافتن معنی در درد و رنج است.

مغز ما او می گوید: در حال سیمی به همدلانه به رنج می برند به یک نقطه.

“با بیش از حد رنج می برند در طول زمان آن را طاقت فرسا و ما شروع به تبدیل شدن به عاطفه. و ما همدلی اساسا اجرا می شود” ون تنژران می گوید. “ما خیلی عادت به مرگ در حال حاضر در 100000 نفر است که ما همدلی تبدیل شده پایین تر است.”

در نهایت وجود دارد, شماره های زندگی در این دور از 100000 عدد است که گریه کردن برای تفسیر خاص خود را. به تناسب تعداد مرده آمریکایی ها از رنگ ، یا راه سیستماتیک این بیماری است ravaging مکان های که در آن آمریکایی های قدیمی تر زندگی می کنند مصرف آنها را در اعداد است که — اگر آنها در حال مرگ در تیرباران های دسته جمعی — ممکن است موجب یک نوع بسیار متفاوتی از واکنش.

اصلا تمرکز زیادی بر روی اعداد برخی از نصیحت. دیگران انتقاد رسمی شمارش تماس آنها را متورم و نادرست است. بیشتر احتمال دارد به دلیل پر از لکه تست و موارد تشخیص داده نشده تعداد 100,000 می افتد به طور قابل توجهی کوتاه است.

اما آیا 100,000 در حال حاضر اتفاق افتاده است و یا هنوز برای آمدن معنای این عددی نقطه عطف — انسان-تحمیل اگر آن را ممکن است — افزایش می دهد برخی از سوالات اساسی.

ما تصمیم به زندگی با مرگ حداقل به یک نقطه ؟ چه آن معنا اگر در اطراف روز کار ما reconvened در این فضا به بحث 200,000 هفتم مرده آمریکایی ؟ آنچه را که تعداد ما را به تامل?

در قرن 14th سیاه و مرگ زده بشریت در نظر گرفتن بسیاری از میلیون ها نفر. هیچ کس می داند که چگونه بسیاری درگذشت. امروز وقتی که مرده شمارش برخی از انسجام رسیده است. تفکر این است: اگر این ویروس نمی تواند متوقف شود حداقل می توان آن را اندازه گیری با تلاش انسانی — دور خوش طعم تر از جامعه ای که در آن ما نمی تواند حتی ایجاد شد که دیگر در میان ما.

“به عنوان انسان ما مانند پاک کردن داستان می گوید:” رولاند Minton یک استاد ریاضیات در رونوک کالج در ویرجینیا. “و طبقه بندی همه چیز با تعداد ارقام می تواند خوب راه روشن طبقه بندی همه چیز است.”

بنابراین زمانی که ویتمن نوشت: از “بی شماری گور” او بود و نه صرفا در حال شاعرانه. سپس ایده uncounted مرده بود بیش از استعاره آن را مستقیم توضیحات از آنچه تا به حال اتفاق افتاده است.

جایگزینی که وضعیت دقیق اعداد به عنوان جامعه رشد بیشتر پیچیده نیست همه چیز را حل کند. اما آن چیزی بود. فقط به عنوان 100,000 به معنی چیزی است که در این هفته در آمریکا زندگی است. شاید همه چیز نیست — نه واکسن و نه یک درمان — و شاید نه وضوح دقیقا. هنوز رتبهدهی نشده است. اما چیزی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de