آلبانیایی معترضان برخورد بیش تئاتر تخریب

تیرانا آلبانی >> آلبانیایی پلیس امروز با مخالفت حامیان که در اعتراض به تخریب این کشور را فاسد ملی ساختمان تئاتر در پایتخت.

پلیس کشیده یک گروه از هنرمندان و برخی از رهبران مخالف به دور از ساختمان در تیرانا در صبح زود قبل از ماشین آلات سنگین شروع به آن را پایین آورد. این کشور در یک مستند به دلیل شیوع کروناویروس و هیچ تجمع جرم مجاز است.

جدید 30 میلیون یورو معادل 32.4 میلیون) تئاتر خواهد بود ساخته شده است در خود جای داده — طراحی مدرن توسط معماران دانمارکی از Bjarke Ingels Group.

تصمیم دولت برای از بین بردن قدیمی ملی تئاتر ساخته شده توسط ایتالیایی ها زمانی که آنها را اشغال آلبانی در طول جنگ جهانی دوم مخالف بود توسط هنرمندان و دیگران که می خواستم آن را بازسازی به جای. کارگران شروع به ساخت تئاتر در سال 1938 به پایان رسید و از آن سال بعد قبل از افتتاح آن به عنوان یک مرکز فرهنگی در سال 1940. آلبانی دولت در زمان تصمیم به پاره کردن آن از دو سال پیش و توقیف آن است. بازیگران و هنرمندان در ادامه به استفاده از آن و حتی پس از آن با وجود ویران وضعیت تئاتر است.

تئاتر تا به حال نام های بسیاری در طول سال. هنگامی که آن را برای اولین بار باز ایتالیایی ها آن را به نام Savoia و سپس در طول اشغال آلمان در آن بود به نام سینما Kosova قبل از اینکه تغییر نام افراد به تئاتر در طول کمونیست بار و در نهایت ملی تئاتر است.

روشن نیست که این پروژه به ساخت جدید تئاتر آغاز خواهد شد. در ابتدا یک شرکت ساخت و ساز محلی بود برای ساخت و صندوق آن را در ارز برای دولت این شرکت در نزدیکی قطعه زمین برای ساخت برج در آن است. اما دولت رها شده است که طرح به دلیل تظاهرات و ساخت و ساز جدید تئاتر در حال حاضر خواهد شد با بودجه تیرانا شهرستان سالن.

صدها نفر از معترضان همچنان به اقامت در نزدیکی محل تخریب تئاتر به عنوان آنها در تلاش برای شکستن از طریق پلیس کمربند. تظاهرکنندگان شعار می دادند “مرگ بر دیکتاتوری!”

در روز بعد پلیس سعی در حرکت یک گروه از افراد جوان نشسته روی یک بلوار به سایت. ماموران با استفاده از اسپری فلفل و در زمان دور برخی از تظاهرکنندگان و پلیس نیز سعی در جلوگیری از تلویزیون محلی خدمه از گزارش در آن است.

رهبران اپوزیسیون پیوست و متعهد به مرحله نشستن با آنها در همبستگی.

رئیس جمهور Ilir متا محکوم کرد و این حرکت از جناح چپ دولت از نخست وزیر Edi Rama به عنوان “قانون اساسی, حقوقی و اخلاقی جرم است.”

در یک Facebook پست نخست وزیر در مقایسه پیر و بازسازی انداز از سرمایه گفت: “آنها می تواند به توقف تیرانا!”

بیانیه ای از اتحادیه اروپا در تیرانا و شانس تخریب تئاتر در زمانی که آنها تا به حال به نام برای مذاکرات با جامعه مدنی و احزاب سیاسی برای جلوگیری از “تشدید این وضعیت است.”

پلیس گفت: 37 نفر از جمله یک روزنامه نگار بودند به طور خلاصه بازداشت قبل از اینکه منتشر شد و خاطر نشان کرد که تجمع جرم ممنوع شد به دلیل شیوع ویروس.

دو پلیس مجروح شدند و ایستگاه های تلویزیونی نشان داد یک خون آلود شهروند بیش از حد.

تلویزیون فیلم نشان داد Monika Kryemadhi رهبر یک حزب مخالف و همسر رئیس جمهور بودن را به یک ون پلیس. موقعیت رئیس جمهور است که عمدتا یک پست تشریفاتی در آلبانی. Kryemadhi بود و بعد آزاد شد.

رهبر مخالفان حزب دموکراتیک Lulzim Basha خواست ساکنان برای سرنگونی دولت بیش تئاتر تخریب.

Basha به نام از همه شهروندان برای شروع در سراسر کشور تظاهرات “برای خلاص شدن از این راهزن و این بد” و اضافه کرد که تظاهرات برگزار خواهد شد “رعایت شرایط بهداشتی.”

آلبانی که در اوایل سال جاری مورد تایید ce از اتحادیه اروپا به راه اندازی عضویت کامل مذاکرات برای پیوستن به اتحادیه اروپا شده است در یک زمان وضعیت سیاسی از سال گذشته زمانی که احزاب مخالف چپ کرسی خود را در پارلمان.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de