15 راز عروسک گردان های “خیابان کنجد”.

[ad_1]

بیش از 50 سال است که خیابان سیسمونی با استفاده از طیف گسترده ای از عروسک ها، درس های اخلاقی، اخلاقی و اجتماعی ارزشمندی را به مخاطبان جوان آموزش داده است. شخصیت های “کنجد” – پرنده بزرگ، المو، اسکار گرکو، هیولای بیسکویت، برت و ارنی، کنت و دیگران – بلافاصله برای نسل های مختلف بینندگان قابل تشخیص شدند. اما در پشت هر شخصیت به یاد ماندنی، یک مجری مرد وجود دارد که وظیفه دارد با الزامات فنی نمایش عروسکی بدون از دست دادن شوخ طبعی و دلی که همتای پرموی آنها را به یاد ماندنی می کند، دستکاری کند.

برای دریافت ایده بهتر از آنچه در این مجموعه مهارت های منحصر به فرد وجود دارد، منتال فلوس با سه مجری کهنه کار Sesame Street صحبت کرد. در اینجا چیزی است که آنها در مورد چشم های عروسکی متقاطع، عادات کوتاه کردن مو و لذت یک حرفه طولانی می گویند.

1. عروسک‌بازان از خیابان کنجد معمولاً دست (راست) خود را دراز می‌کنند

اگرچه هیچ دستورالعمل قطعی برای عروسک گردانان برای رسیدن به خیابان سسامی وجود ندارد، تعدادی از بازیگران انتخاب شده برای کار در نمایش به عنوان کارآموز با یک وظیفه خاص شروع کردند: کنترل دست راست شخصیت ها همراه با بازیگران کهنه کار. رایان دیلن، عروسک‌گردان Elmo، به Mental Floss گفت: «بسیاری از مجری‌ها تقریباً برای مدت طولانی فقط دست راست خود را انجام خواهند داد. برخی از شخصیت‌ها، مانند هیولای کوکی، به دو بازیگر با دو دست عملی نیاز دارند.»

دیلن در سال 2005 در سن 17 سالگی در خیابان Sesame شروع به کار کرد. او قبل از بازی در نقش المو در سال 2013، سال ها در نقش دست راست و به عنوان شخصیت های فرعی مختلف بازی می کرد. در طول آموزش، عروسک گردان اصلی را همراهی می کرد که از دست غالب (معمولاً راست) برای کنترل دهان استفاده می کرد. دیگر برای کنترل دست چپ. تازه وارد حق را دستکاری می کند، تعهدی که به طور غیررسمی به آن معروف است دست راست. دیلن می گوید: «این یک زمین تمرین عالی است. «شما در کنار یک پیمانکار با چندین سال سابقه کار می کنید. شما با هم به یک قهرمان تبدیل می شوید.

2. عروسک گردان های خیابان سیسمونی ترفندی برای احساساتی کردن شخصیت هایشان دارند

پیتر لینز که نقش ارنی (به همراه دیگر شخصیت‌ها) را در این سریال به تصویر می‌کشد، به منتال فلوس می‌گوید که گرفتن یک عروسک برای نشان دادن شخصیت نیاز به ظرافت خاصی دارد. او می گوید: «شما باید طیف وسیعی از احساسات انسانی را از طریق چیزی که هیچ بیانی ندارد نشان دهید. با این حال، لینز، که دروس عروسکی نیز تدریس می‌کند، می‌گوید تکنیک‌هایی وجود دارد که عروسک‌ها خلق و خوی خود را نشان دهند. می‌توانید با نگاه کردن به پایین آنها را غمگین کنید. شما می توانید با باز کردن دهان خود آنها را لبخند بزنید. اگر عصبانی هستند، ممکن است دهان خود را ببندند و سپس دستان خود را کمی تکان دهند. در همه اینها درجاتی از ظرافت وجود دارد.”

لینز می‌گوید که مخاطب بخشی از این کار را خودش انجام می‌دهد و احساسات خود را بر روی یک عروسک نشان می‌دهد. بهترین دلیل ممکن است در مثال خانم پیگی باشد. لینز می‌گوید اگرچه او عضوی از خیابان سیسم نیست، اما به نظر می‌رسد که مردم اغلب بر این باورند که قهرمان خوک سرزنده و معاشقه چشمانش را به خود جلب می‌کند بسیار مهم است. او می گوید: “او نمی تواند.” عروسک این توانایی را ندارد.

3. همه عروسک های Sesame Street نمی توانند وظایف یکسانی را انجام دهند

Sesame Street از سه نوع شخصیت اصلی استفاده می کند. یک عروسک تنومند مانند بیگ برد و اسنوفلوپاگوس وجود دارد. عروسک های “کیف” با دو دست مفصل مانند هیولا کوکی. و عروسک های دستی و چوب هایی که دست هایی با چوب های نازک کنترل می شوند. دیلن می گوید: «المو عروسکی برای دست و چوب است. “[The difference means] برخی از عروسک ها می توانند کارهایی را انجام دهند که دیگران نمی توانند. Cookie Monster می تواند همه چیز را بگیرد. المو می تواند، اما بیشتر طول می کشد. شما باید متوقف شوید [filming] و با چسب یا سنجاق چیزی به دستانش بچسبانید.»

4. عروسک گردانان خیابان Sesame برای ارتباط با مخاطبان خود بر یک عنصر کلیدی طراحی تکیه می کنند

گفتن اینکه یک عروسک قادر است یک جفت چشم ثابت را روی چیزی متمرکز کند، خواه شخصیت، شی یا مخاطب دیگری باشد، می تواند دشوار باشد. اما لینز می‌گوید خدمه Sesame Street و بقیه ماپت‌ها توسط هانسون با این هدف طراحی شده‌اند. او می گوید: «چشم ها فقط دو نقطه سیاه روی پس زمینه سفید هستند. “اما همه شخصیت‌ها همیشه به‌قدری به هم می‌رسند. یک مثلث بین چشم‌ها و بینی و نقطه‌ای وجود دارد که به نظر می‌رسد مستقیماً به دوربین نگاه می‌کنند.” این یک توهم حساس است. او می گوید با چرخاندن حتی کمی عروسک، آنها چیز دیگری را تماشا می کنند.

5. عروسک گردان های خیابان سیسمونی می توانند تمام روز را روی زمین چمباتمه بزنند

عروسک‌بازی در خیابان Sesame به چیزی بیش از ساختن استیک نیاز دارد. در صحنه، کاراکترها، که ممکن است در سطح متقابل با همتایان انسانی خود باشند، توسط اجراکنندگانی که در زیر قاب خم می‌شوند، اغلب روی تخته‌هایی با چرخ‌هایی به نام کرکره‌های غلتکی هدایت می‌شوند. دیلن می گوید: «یکی دو روز اول کمرم و همه چیزهای دیگر درد می کند. “تمام بدنت را درگیر می کند. دستت در هواست و اجرا می کند.” دیلن می‌گوید برخی از بازیگران در نتیجه یک حرفه پیشرفته دچار مشکلات زانو شده‌اند. خوشبختانه، هر صحنه ای نیاز به اعوجاج ندارد. برخی از کیت ها به گونه ای ساخته می شوند که اجراکنندگان بتوانند صاف بایستند. در مواقع دیگر آنها باید به صورت افقی قرار گیرند. صحنه های شیب دار معمولاً به این معنی است که مجری پشت پله ها دراز کشیده است.

6. «عروسک گردان های خیابان سیسمونی در طراحی شخصیت ها نقش داشته اند

یک کارخانه عروسک سازی در دفاتر کارگاه سیسمونی وجود دارد که به گفته دیلن، تعدادی از «ماپت های هر چیزی» را در خود جای داده است – طرح های خالی که روزی می توانند به عنوان الگویی برای یک شخصیت کاملا جدید استفاده شوند. در سال 1991، کارمن اسبار، خواننده، این فرصت را پیدا کرد که وارد طبقه همکف شود تا شخصیتی را مفهوم‌سازی کند. اسبار به منتال فلوس گفت: «آنها جلسه ای داشتند و از من پرسیدند منظورم چیست. “من موفق شدم به آنها بگویم که من یک هیولا می‌خواهم و می‌خواهم دست‌های زنده داشته باشم، زیرا می‌خواستم بتوانم یک آلت موسیقی بنوازم. می‌خواستم فعال و رنگارنگ باشد. من یک هیولای کوچک و کوچک نمی‌خواستم.” از آن زمان، اسبار و رزیتا هر دو در این برنامه حضور داشتند.

7. عروسک گردان های خیابان Sesame مواد قرقره طبل دارند، اما احتمالا هرگز آن را نخواهید دید

دستکاری عروسک نیاز به تمرکز و تلاش دارد. گاهی اوقات ممکن است بازیگران Sesame Street جلب توجه نکنند. به گفته اوسبهر، این اغلب به دلیل تلاش برای هماهنگی دست چپ و راست است. او می‌گوید: «نکته اصلی وسایل است. “به دست آوردن چیزها آسان است، اما اگر بخواهید چیزی را در لیوان بریزید یا نامه ای بنویسید، سخت است. شما فکر می کنید یک لیوان خواهید داشت، اما فقط آن را از دست می دهید.

8. هر شخصیت از “خیابان کنجد” یک عروسک گردان خاص دارد – به جز چند استثنا

در مورد شخصیت های خیابان سیسمونی، یک قانون مقدس وجود دارد – به جز دست راست، هیچ عروسکی بیش از یک عروسک گردان نخواهد داشت. دیلن می‌گوید: «ما قویاً احساس می‌کنیم که هر Muppet یک هنرمند اختصاصی دارد. «اگر دو یا سه المو وجود داشت، نسخه‌ای از یک نسخه را مشاهده می‌کردید.» با این حال، بیماری یا تظاهرات شخصی می‌تواند پیروی از این قانون را هر بار دشوار کند. اگر دیلن نتواند فیلمبرداری کند، یک مجری برای کنترل عروسک وارد عمل می‌شود و دیلن بعداً برای صداگذاری وارد می‌شود.

اگر صحنه به دو شخصیت نیاز داشته باشد که معمولاً توسط یک بازیگر کارگردانی می شود، بازیگران می توانند یکدیگر را پوشش دهند. برای مثال، برت و گروور هر دو توسط بازیگر اریک جاکوبسون بازی می‌شوند. اگر این دو زمان نمایش را به اشتراک بگذارند، دیلن می‌تواند برای اجرای یکی از آنها وارد عمل شود و یاکوبسون بعداً آهنگ‌هایش را ضبط می‌کند.

9. عروسک گردان های خیابان سیسمونی روش خاصی برای دست زدن به عروسک های خود برای تمیز نگه داشتن آنها دارند

روز به روز دستکاری عروسک ها می تواند منجر به مشکلات نظافت شود. عرق تولیدکنندگان می تواند داخل فوم را مرطوب کند، در حالی که روغن های بدن و سایر آلاینده ها می توانند بر روی پوست آنها تأثیر بگذارند. لینز برای اینکه کثیف نشود می گوید که مجریان و اعضای تولید در تلاش هستند تا گردن عروسک ها را بگیرند. لینز گفت: “ما نمی خواهیم دست های چرب خود را روی صورت آنها بگذاریم.” عروسک ها نیز معمولاً توسط تیمی متشکل از «ورزشکاران ماپت» به مجموعه تحویل و از آن ها می گیرند و در کارگاهی که در آن ساخته و نگهداری می شوند نگهداری می شوند. برای خشک کردن عروسک، گاهی اوقات آنها را روی پایه چوبی قرار می دهند. همچنین می‌توان از یک سشوار سطح پایین برای خشک کردن فضای داخلی عرق‌کرده استفاده کرد.

10. عروسک گردان های خیابان Sesame بسیار بسیار نزدیک با هم کار می کنند

به دلیل مجاورت مکرر عروسک ها در قاب، عروسک گردان های خیابان سیسمونی معمولاً نزدیک یا تقریباً بیش از سایر اجراکنندگان کار می کنند. دیلن می‌گوید: «ما سعی می‌کنیم نسبت به افراد اطرافمان بسیار آگاه و آگاه باشیم. “اشتباهات اتفاق می افتد. المو پاهای بزرگی دارد و ابی قذابی پاهای بزرگی دارد، بنابراین اغلب با پای خود به طرف مقابل ضربه می زنی. درد ندارد.”

11. ستاره های مهمان مستقیماً با شخصیت های “خیابان کنجد” – نه تنها با عروسک گردان ها – صحبت خواهند کرد.

Sesame Street در طول چندین دهه میزبان ستاره های مهمان بسیاری از بازیگران گرفته تا بانوی اول میشل اوباما بوده است. به گفته اوسبهر، مهمانان انسانی آنها اغلب حتی بدون دوربین هم به این شخصیت می پردازند. او گفت: “بیشتر افرادی که به ما می آیند با قهرمان طوری صحبت می کنند که انگار او زنده است.” «لحظه ای که یک شخصیت را از بین می بریم [to rest]، گفتگو داریم، اما رابطه با یک قهرمان و یک سلبریتی عالی است. آنها با المو، رزیتا، کوکی هیولا صحبت خواهند کرد و ما بلافاصله با آنها صحبت خواهیم کرد.”

12. عروسک گردان های خیابان سسامی ممکن است سال ها طول بکشد تا با یک شخصیت کاملاً احساس راحتی کنند

برای بسیاری از نوازندگان، ممکن است سال ها طول بکشد تا احساس کنند کاملاً پرجمعیت هستند. اسبار می گوید: «شما می توانید آنقدر روی انجام کار درست تمرکز کنید که فراموش کنید با شخصیت سرگرم شوید. “در فصل چهارم، آن زمان بود که شروع به دویدن، ریسک کردن، تفریح ​​کردم. شما دیگر به آن فکر نمی کنید.”

خوشبختانه، غیرمعمول نیست که مجریان Sesame Street دهه‌ها را در این نمایش صرف کنند، به این معنی که زمان زیادی برای تطبیق دارند. کارول اسپینی، بازیگر نقش پرنده بزرگ و اسکار گراوچ، پس از 49 سال به عنوان یکی از بازیگران در سال 2018 بازنشسته شد. اسبار می گوید که فضای خانواده باعث افزایش طول عمر می شود. او گفت: “من 30 سال است که با این گروه از مردم بوده ام.” “خاطرات شگفت انگیز زیادی را با هم به اشتراک گذاشتیم.”

13. عروسک گردان های خیابان سیسمونی گاهی اوقات می توانند برای عروسکی که “نان تست” اعلام شده عزاداری کنند.

عروسک های خیابان سیسمونی که از فوم و سایر مواد ظریف ساخته شده اند، تاریخ انقضا دارند. بسته به استفاده، سایش و جابجایی، می توانند چندین سال قبل از نیاز به تعویض دوام بیاورند. لینز می‌گوید که اخیراً دو ارن جدید پس از اینکه یکی شروع به آزاد کردن کف کرد، ساخته شده است، علامتی که صنعت آن را «نان تست» می‌نامد، زیرا کف شبیه خرده‌های نان تست است.

حتی با جایگزینی، میراث شخصیت ها همچنان می تواند زنده بماند. لینز از ارنی با همان دهانی استفاده کرد که جیم هانسون در سال 1982 استفاده کرد.

14. عروسک گردان های خیابان سیسمونی باید برعکس کار کنند

شگفت انگیزترین جنبه کار به عنوان عروسک گردان در خیابان سیسمونی؟ به گفته لینز، این واقعیتی است که پیمانکاران اغلب مجبورند معکوس کار کنند. وقتی عروسک‌بازان زیر قاب دوربین خم شده‌اند، باید به مانیتوری که پایین روی زمین قرار گرفته است نگاه کنند تا ببینند دوربین چه می‌بیند. او می گوید: وقتی دست خود را به سمت راست می برید، دست مانیتور به سمت چپ حرکت می کند. شما تصویری را می بینید که مخاطب می بیند».

15. بله، عروسک های خیابان سیسمونی، عروسک های فنی هستند

گاهی اوقات گیج می‌شود که آیا عروسک‌هایی که در خیابان Sesame ظاهر می‌شوند واقعا ماپت هستند یا این که این اصطلاح برای پروژه‌های غیرسیسمی مانند The Muppet Show یا سایر تلاش‌های مربوط به Kermit، Miss Piggy و دیگران اختصاص دارد. به گفته دیلن، هر عروسکی که توسط هانسون متولد شده یا الهام گرفته شده است یک ماپت است. او می گوید: «این اصطلاح برای عروسک ها رایج شده است. “این یک نام تجاری مانند Kleenex است. جیم هانسون این نام را اختراع کرد. Muppet برای شخصیت هایی که او اختراع می کند استفاده می شود.”

نسخه ای از این مقاله در ابتدا در سال 2019 پیاده سازی شد. برای سال 2021 به روز شده است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort