11 حقیقت در مورد سر ارنست شاکلتون


کاشف انگلیسی-ایرلندی سر ارنست شاکلتون در اوایل قرن بیستم چهار سفر به قطب جنوب انجام داد که در بسیاری از اهداف خود ناموفق بود اما در این روند به یک رهبر افسانه ای تبدیل شد. 5 ژانویه 2022 صدمین سالگرد مرگ او در آخرین سفر خود به قاره یخ زده است. در اینجا حقایق اساسی در مورد زندگی پرماجرا رئیس وجود دارد.

1. ارنست شیکلتون قبل از ترک در قطب جنوب، روی کشتی های تجاری کار می کند.

ارنست شاکلتون در 15 فوریه 1874 در شهرستان کیلدر ایرلند به دنیا آمد. در سن 10 سالگی به همراه خانواده خود به سیدنهام که در آن زمان حومه جنوب لندن بود نقل مکان کرد و قبل از ثبت نام در نیروی دریایی بازرگانی در 16 سالگی به کالج دولیچ نزدیک شد. او در یک کشتی حامل کالا بین بریتانیا و آمریکای جنوبی خدمت می کرد و برای اولین بار دریاهای طوفانی اطراف کیپ هورن را احساس کرد که بعداً با آنها ملاقات کرد.

2. ارنست شاکلتون یک رقابت معروف با رابرت فالکون اسکات دارد.

فرمانده رابرت فالکون اسکات، اکسپدیشن ملی بریتانیا در قطب جنوب در سال‌های 1901-1904 را در کشتی دیسکاوری رهبری کرد و شاکلتون به عنوان افسر سوم خدمت می‌کرد. در حالی که دانشمندان در حال انجام آزمایشات بودند، اسکات، شاکلتون و ادوارد ویلسون از داخل ناشناخته قاره تا فاصله 500 مایلی از قطب جنوب عبور کردند. با این حال، Shackleton از اسکوربوت شدید رنج می برد و در سال 1903 به خانه فرستاده شد. اسکات در گزارش خود از این سفر اشاره کرد که بیماری Shackleton مانع از رسیدن گروه به قطب شده است. شاکلتون که آزرده خاطر شده بود، شروع به برنامه ریزی یک سفر بلندپروازانه تر به قطب جنوب کرد. رقابت در سال 1907 هنوز قوی بود، زمانی که اسکات به یک نقشه کش شکایت کرد که نام او در کنار شکلتون در نقشه جدید است.

3. ارنست شیکلتون سریعترین رکورد در جنوب شد.

شاکلتون از سال 1907 تا 1909 فرماندهی لشکرکشی نمرود را برعهده داشت و اولین موفقیت های مهمی را به دست آورد: پنج نفر اولین صعود از کوه اِربوس، یک آتشفشان زنده را انجام دادند و خدمه اولین خودرو را در قطب جنوب سوار کردند. شاکلتون و سه نفر دیگر دوباره برای قطب جنوب تلاش کردند، اما کمبود شدید غذا آنها را مجبور کرد تا تنها 97 مایل دریایی (111.6 مایل قانونی) را از هدف خود خارج کنند. «در روز آخر ما پیچ و مهره خود را بیرون شلیک کردیم و داستان 88 درجه و 23 سانتی‌گراد است[outh]162 درجه شرقی[ast]«او در دفتر خاطراتش نوشت.» برای خانه باز شد. هر چه پشیمان شدیم، تمام تلاشمان را کردیم.»

اگرچه آنها نتوانستند به مقصد برسند، اما شاکلتون با یک رکورد جدید در جنوب دور به انگلیس بازگشت. او به خاطر تصمیم عاقلانه اش برای نجات جان مردمش با روی آوردن به رهبری که بعداً به ویژگی تعیین کننده او تبدیل شد، مورد ستایش قرار گرفت.

4. شهادت ارنست شاکلتون در تحقیق تایتانیک.

شاکلتون پس از بازگشت از دومین سفر خود در قطب جنوب، به عنوان یک متخصص برجسته در زمینه پدیده های قطبی شناخته می شود. به همین دلیل، او در جلسه دادگاه پس از غرق شدن کشتی تایتانیک در سال 1912 برای شهادت فراخوانده شد. محقق نظر خود را در مورد شرایطی که باعث می شود کوه یخ در اقیانوس اطلس شمالی برای دریانوردان دشوار شود تا زمانی که خیلی دیر شده باشد، بیان کرد. او گفت: «در دریای آرام مرده، هیچ نشانه ای وجود ندارد که به شما نشان دهد چیزی در آنجا وجود دارد.

5. تبلیغ زیبای ERNEST SHECLATON برای پرداخت بعدی آن خوش بینانه نیست.

رولد آموندسن، کاشف نروژی، اولین مردی شد که در 14 دسامبر 1911 به قطب جنوب رسید و دشمن شکلتون رابرت فالکون اسکات و تیم چهار نفره اش را بیش از یک ماه شکست داد (حزب اسکات در بازگشت از بین رفت). با این جایزه، Shackleton برای راه اندازی اولین اکسپدیشن برای عبور از قطب جنوب با پای پیاده حرکت کرد. زمانی که زمان استخدام خدمه‌اش برای اکسپدیشن امپریال ترانس قطب جنوب با عنوان باشکوه در کشتی استقامت فرا رسید، شاکلتون ظاهراً آگهی روزنامه‌ای منتشر کرد که هیچ کلمه‌ای به زبان نیاورد:

“ما به دنبال مردانی برای سفرهای خطرناک، حقوق کم، سرمای شدید، ماه های طولانی تاریکی کامل، خطر دائمی، بازگشت امن مشکوک، افتخار و قدردانی در صورت موفقیت هستیم. ارنست شاکلتون، 4 خیابان برلینگتون

با این حال، مورخان نتوانسته‌اند نسخه‌ای از آگهی اصلی را بیابند، و بسیاری را به این نتیجه رساند که احتمالاً این یک افسانه است.

6. ارنست شیکلتون و پنج مرد 800 مایل را در یک قایق باز شنا می کنند…

استقامت در اوت 1914 با 26 خدمه پلیموث انگلستان را ترک کرد. شاکلتون و فرمانده دوم فرانک وایلد بعداً به کشتی پیوستند. تا ژانویه 1915، کشتی در یخ گیر کرد و سرانجام در 21 نوامبر 1915 غرق شد. [PDF]، هرگز به این قاره نرسید. شاکلتون و خدمه روی یخ کمپ زدند و در چهار ماه آینده بی‌دردسر حرکت کردند. دمای تابستان در استرالیا بین دسامبر و آوریل به تدریج یخ های خود را ذوب کرد و هنگامی که یخ ها در 9 آوریل 1916 شکستند، آنها به سه قایق نجات پریدند و به نزدیک ترین زمین، یک نقطه خالی از سکنه به نام جزیره فیل، در 150 مایلی شمال شرقی، رفتند. شبه جزیره قطب جنوب

پس از فرود، Shackleton – که می‌دانست نجات بعید است – تصمیم گرفت دوباره برای کمک به کشتی برود. او پنج مرد دیگر را سوار قایق نجات ۲۳ فوتی جیمز کایرد کرد و به سمت ایستگاه صید نهنگ در جورجیا جنوبی رفت. این جزیره کوچک منزوی در 800 مایلی خطرناک ترین اقیانوس جهان قرار داشت. علی‌رغم طوفان‌های شدید و آب یخی دریا که دائماً روی سرشان می‌پاشید – ناگفته نماند که خستگی، کاپیتان استقامت فرانک ورسلی موفق شد قایق را هدایت کند و تنها دو هفته بعد، در 10 می 1916، زنده به زمین نشستند.

7.… و سپس شاکلاتون و دو تصویر در مورد یخچالهای طبیعی غیرقابل آموزش بالا رفتند.

متأسفانه، جیمز کیرد در سمت اشتباه جورجیا جنوبی فرود آمد و حرکت به سمت ایستگاه صید نهنگ بسیار خطرناک بود. با وجود خستگی و گرسنگی شدید، Shackleton، Worsley، و افسر دوم استقامت، Tom Creen از رشته کوه پوشیده از یخچال که ستون فقرات جزیره را تشکیل می دهد، عبور کردند. طبق آخرین گزارش آلفرد لنسینگ از Endurance: Shackleton’s Incredible Journey، زمانی که صدای زنگ ایستگاه را شنیدند که دقیقاً در ساعت 6:30 صبح روز 20 می 1916 به صدا درآمده بود، متوجه شدند که این کار را انجام داده اند.

در روزها و هفته های بعد، شاکلتون سه مرد را که در آن سوی جزیره باقی مانده بودند، برد و (پس از چندین تلاش که توسط یخ دریا خنثی شد) کشتی را در آگوست 1916 اجاره کرد تا کسانی را که در جزیره فیل سرگردان مانده بودند، نجات دهد. همه 28 خدمه استقامت زنده ماندند.

8. مربیان کسب و کار سبک رهبری ارنست شاکلتون را آموزش می دهند.

شاکلتون به خاطر از دست ندادن یک مرد مشهور است، اما حتی قبل از آن نیز تصمیمات استراتژیکی برای حفظ سلامتی و روحیه خدمه خود در طول ماه‌های طولانی کشتی‌رانی گرفت. در یک مثال، زمانی که او خدمه خود را برای سفر با قایق انتخاب کرد، هنری «چیپی» مک‌نش نجار را انتخاب کرد، حتی اگر رابطه‌ای تیره با او داشت. رئیس بر این باور بود که ترک مک‌نش در جزیره فیل می‌تواند باعث ایجاد اختلاف در میان کشتی‌های غرق‌شده شود. مهارت‌های رهبری Shackleton، به‌ویژه مثال او از انعطاف‌پذیری در موقعیت‌های شدید، الهام‌بخش بسیاری از راهنماهای تجاری، کتاب‌ها و مطالعات موردی بوده است.

9. ارنست شیلتون داوطلب در جنگ جهانی اول.

هنگامی که آنها از قطب جنوب بازگشتند، تعداد شگفت انگیزی از خدمه استقامت در جنگ جهانی اول خدمت کردند. در میان آنها، عکاس فرانک هرلی به عنوان عکاس خبری رزمی کار می کرد، وایلد به عنوان افسر حمل و نقل برای نیروی دریایی سلطنتی در روسیه داوطلب شد، و خود شاکلتون در نیروهای اعزامی روسیه شمالی در جنگ داخلی کشور خدمت کرد.

پس از آتش بس، Shackleton شروع به برنامه ریزی جستجوی بعدی خود کرد – مناسب در کشتی Quest – که توسط انسان دوست جان Quiller Rowette تأمین مالی شد. رئیس و خدمه‌اش، که شامل هشت سرباز کهنه‌کار استقامت بودند، در 4 ژانویه 1922 وارد جورجیا جنوبی شدند. صبح روز بعد، شاکلتون در سن 47 سالگی به طور ناگهانی بر اثر ترومبوز عروق کرونر درگذشت. او به درخواست همسرش در قبرستان نهنگداران نروژی در ایستگاه صید نهنگ گریتویکن به خاک سپرده شد.

10. سوئیچ های مدرن پیش نمایش سفر با قایق افسانه ای ارنست شیکلاتون را مشاهده کنید.

در سال 2014، تیم جارویس، ماجراجو، یک خدمه پنج نفره را رهبری کرد تا سفر شاکلتون را در یک قایق باز از جزیره فیل به جنوب جورجیا در صدمین سالگرد این شاهکار بازسازی کنند. آنها با یک ماکت چوبی از جیمز کیارد سفر کردند، از تجهیزات ناوبری و قایقرانی با قدمت چند صد ساله استفاده کردند و حتی از همان لباس‌های دوران ادواردین که مردم شاکلتون بودند، استفاده کردند. مانند کاشفان قبلی، جارویس و خدمه با امواج عظیم، طوفان، بادهای سرد و یخی پیش از راه رفتن از میان یخچال های جورجیا جنوبی به سمت ایستگاه قدیمی نهنگ مواجه شدند. مستندی در مورد این اکسپدیشن از شبکه PBS پخش شد.

11. مردم هنوز به دنبال سرسختی ارنست شاکلتون هستند.

بر اساس محاسبات ورسلی، استقامت در 68 درجه و 39 دقیقه ″ عرض جغرافیایی جنوبی، 52 درجه و 26 دقیقه و 30 دقیقه طول غربی، تقریباً 200 مایلی شرق شبه جزیره قطب جنوب توسط یخ خرد شد. اگرچه آنها مختصات را می دانند، اما دانشمندان بقایای واقعی را که گمان می رود در عمق 9800 فوتی آب فرو رفته باشد، پیدا نکرده اند. جولیان داودزول، استاد جغرافیای فیزیکی در دانشگاه کمبریج، در سال 2019 سفری را به این مکان ترتیب می دهد تا بستر دریا را اسکن کند و آخرین مکان استراحت در استقامت را پیدا کند. اگرچه شرایط آب و هوا و یخ تحقیقات عمیق را با مشکل مواجه کرده است، داودزول کمترین میزان رسوب و یخ را در محل حذف می کند – به عبارت دیگر، Endurance احتمالاً به وضوح قابل مشاهده و دست نخورده است. . . اگر هرگز پیدا شد

منابع اضافی: استقامت: Shackleton’s Incredible Voyage; سفر با قایق شاکلتون


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر