10 ویژگی یک وکیل خوب چیست؟

یک وکیل خوب باید یک سری مهارت های شخصی داشته باشد که به او اجازه دهد از همکارانش متمایز شود.

ده ویژگی که یک وکیل خوب را می سازد در اینجا آمده است:

1- ذهن تحلیلی داشته باشید

یک وکیل موفق باید دارای مهارت های تحلیلی دقیق باشد. از آنجایی که او در عمل خود با حجم زیادی از اطلاعات مواجه می شود، باید بتواند در میان همه این داده ها، مواردی را که برای پرونده او و نتیجه مثبت آن ضروری هستند، شناسایی کند.

2- روش تحقیق را بدانید

وکیل باهوش وکیلی است که می تواند تحقیقات موثر و سریعی انجام دهد تا ایده ای مختصر از پرونده موکل خود به دست آورد. این تحقیق همچنین باید به او کمک کند تا راهبردهای حقوقی هوشمندی را توسعه دهد که موفقیت پرونده های او را تضمین می کند.

اگرچه این تحقیق می‌تواند هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد، اما ضروری است زیرا مبنایی پایدار برای هرگونه اقدام قانونی فراهم می‌کند.

3- خلاق باشید

تحلیل و منطق همه چیز نیست: یک وکیل باید خلاق نیز باشد. خلاقیت آنها باید به آنها در حل مشکلات و ارزیابی امکان سنجی راه حل کمک کند.

برای یافتن پاسخ صحیح به یک سوال، وکیل باید خلاق باشد و خارج از چارچوب فکر کند.

4- داشتن مهارت های بین فردی خوب کمک می کند!

برای ارائه، تحقیق و حل یک پرونده، یک وکیل با چند نفر ملاقات می کند. بنابراین برای به دست آوردن سرنخ ها و شواهد مفید برای اقدام به نفع مشتری، او باید مهارت های عالی در روابط بین فردی داشته باشد.

علاوه بر این، یک وکیل با تجربه و موفق معتقد به تقویت روابط دوستانه است. این پیوندها نه تنها به ترویج همبستگی حرفه ای کمک می کنند، بلکه به وکیل اجازه می دهند تا برای پرونده های حقوقی آینده خود به این تماس ها تکیه کنند.

5- باید بدانی چگونه استقامت کنی

مسائل حقوقی اغلب ظریف هستند و راه حل یک مشکل همیشه به راحتی یافت نمی شود. به همین دلیل است که صبر و استقامت ضروری است. یک وکیل درجه یک باید بتواند یک پرونده را برای مدت طولانی قبل از مشاهده پیشرفت رسیدگی کند.

مطمئناً مواقعی پیش می‌آید که هیچ بهبودی مشاهده نمی‌شود، اما یک وکیل پیگیر می‌تواند پیگیری کند، به دنبال سرنخ‌ها باشد و با صبر و حوصله پرونده خود را تا پیشرفت پرونده‌شان پیگیری کند.

6- منطق، یک مهارت ضروری

تفکر منطقی کیفیتی است که در اکثر حقوقدانان یافت می شود. این به آنها کمک می کند تا بر اساس اطلاعاتی که دارند قضاوت منطقی کنند.

7- وکیل باید نوشتن بلد باشد

مهارت های عالی در تهیه پیش نویس به وکیل کمک می کند تا موقعیت خود را تقویت کند و در پرونده ها پیروز شود. آنها به او این امکان را می دهند که بر اساس تحقیقات و تفکر منطقی خود خلاصه، اسناد، استدلال های دقیق تهیه کند. بنابراین، وکیلی که هم به شفاهی و هم کتبی تسلط داشته باشد، فقط می تواند موفق باشد.

8- مهارت سخنرانی در جمع عالی داشته باشید

اکثر وکلای موفق می توانند صحبت کنند. برای اینکه یک وکیل پرونده ای را در دادگاه مطرح کند، باید مهارت های عالی در سخنرانی عمومی داشته باشد.

وکیل باید این مهارت را از مطالعات خود بیافزاید و با شرکت مثلاً در محاکمات ساختگی آن را توسعه دهد. اما مراقب باشید، وکیل باید گوش دادن را هم بلد باشد!

9- ظرفیت قضاوت خوبی داشته باشید

هیچ اقدام قانونی نمی تواند به طور نامحدود ادامه یابد. قبل از اینکه قاضی حکم خود را اعلام کند، وکیل باید تصمیم بگیرد که آیا به نفع یا مخالف شواهد حکم خواهد کرد. برای این کار، او باید بتواند قضاوت خوبی داشته باشد و فرضیه های منطقی را تدوین کند.

همچنین وکیل باید درک خود را از پرونده به طور انتقادی بررسی کند. این به او کمک می کند تا به کمبودهای خود پی ببرد و روی آنها کار کند. یک وکیل خوب نیز باید بتواند در قضاوت خود تجدید نظر کند. حتی پرونده او را محکم‌تر می‌کند و تنها در این صورت است که می‌تواند با اطمینان از یک پرونده رسیدگی کند.

10- وکیل باید مراقب موکل خود باشد

یک وکیل با استعداد نباید فقط به فکر پول باشد! گاهی اوقات مشتری منابع مالی محدودی دارد و ممکن است نتواند هزینه ها را به طور کامل پرداخت کند. با این حال، این نباید بر خدمات ارائه شده توسط وکیل که باید بر اساس حرفه خود هدایت شود، تأثیر بگذارد.

وکلای موفق کسانی هستند که با مشتریان خود با دقت و حرفه ای برخورد می کنند. اگر مشتری ممکن است با قانون آشنایی نداشته باشد، با این وجود می‌تواند فقدان حرفه‌ای بودن، واکنش‌پذیری، رفتار گستاخانه یا حتی عدم رعایت مهلت‌ها را تشخیص دهد. به همین دلیل است که وکیل باید رضایت موکل خود را در اولویت قرار دهد.

اگر به دنبال مهارتهای بیشتر از یک وکیل می گردین وارد لینک شوید زیر مراجعه کنید.

ایندکسر