10 حقیقت شگفت انگیز درباره بروس لی

[ad_1]

بروس لی یکی از همه کاره ترین نمادهای فرهنگ پاپ است. تعداد زیادی از طرفداران فیلم های او، مهارت های هنرهای رزمی او، شکل بدنی غیرقابل درک او، تاکید او بر فرهنگ چینی و حتی فلسفه زندگی او را تحسین می کنند. با این حال، علی‌رغم تمام تلاش‌های لی جدید، بیشتر اعترافات او تنها پس از مرگش در سن 32 سالگی انجام شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی این سوپراستار عمیق، هرچند مرموز، ادامه مطلب را بخوانید.

1. اولین نقش اصلی بروس لی در یک فیلم زمانی بود که او تنها 10 سال داشت.

https://www.youtube.com/watch?v=9ilqwRQZnEs

در سال 1950، “بچه” بروس لی نقش کید چانگ، یک یتیم خیابانی و یک عامه پر پیچ و خم را بر اساس یک کتاب کمیک آن زمان بازی کرد. لی هوی-چوئن که یک خواننده مشهور اپرا نیز بود، با بازی لی، یک کارخانه دار صمیمی، پدرش بود. (بروس لی در واقع در سانفرانسیسکو در حالی که پدرش در حال تور بود متولد شد؛ لی در سال 1959 به ایالات متحده بازخواهد گشت).

به گفته متیو پولی، زندگی‌نامه‌نویس لی، این فیلم به اندازه‌ای موفقیت‌آمیز در چین بود که توجه‌ها را برای دنباله به خود جلب کرد. فقط یک مشکل وجود داشت: بروس لی جوان در مدرسه و خیابان با هم دعوا می کرد، بنابراین پدرش او را از بازی مجدد منع کرد تا زمانی که او بلند شد – که البته این اتفاق نیفتاد.

2. بروس لی از نظر بدنی برای ارتش ایالات متحده نامناسب در نظر گرفته می شد.

اگرچه او ممکن است با چربی تک رقمی بدن راه می‌رفت و تنها با دو انگشت می‌توانست حرکات فشاری انجام دهد، لی همچنان در امتحانات نظامی برای کمیسیون نظامی ایالات متحده در سال 1963 مردود شد. اگرچه او در تمام طول عمر خود از طرفداران آمادگی جسمانی بود. در دوران بزرگسالی، این یک آزمایش نزول نشده بود که او را از جنگیدن برای عمو سام در ویتنام باز داشت.

3. بروس لی یک رقصنده چاچا بود.

مدت‌ها قبل از اینکه او به خاطر طراحی رقص سرسختانه‌اش به شهرت برسد، مهارت‌های فیزیکی بروس لی روی زمین رقص متمرکز بود. به طور دقیق تر، چا چا. در کتاب پولی “بروس لی: زندگی”، نویسنده توضیح می دهد که روند رقص از کوبا به فیلیپین راه یافت و به زودی در چین فرود آمد. و پس از اینکه چا-چا در هنگ کنگ وارد صحنه اجتماعی شد، طولی نکشید که مسابقات رقص جوانان ظهور کرد. لی از 14 سالگی درگیر رقص چاچا بوده و در سال 1958 قهرمانی چاچا کلونی تاج را به دست آورد. لی با پیش‌بینی تعهد بعدی خود به هنرهای رزمی، تمام 108 مرحله چاچا را در کیف پول خود یادداشت می‌کند تا بتواند با وسواس آنها را به خاطر بسپارد.

4. بروس لی حاضر نشد نبرد را به رابین ببازد.

https://www.youtube.com/watch?v=kUtVMkyTWcQ

هورنت سبز اولین قسمت خود را در سپتامبر 1966 با بروس لی به عنوان دستیار صاعقه هورنت (ون ویلیامز)، کاتو پخش کرد. این سریال بلافاصله با «بتمن» دیگر نمایش لباس مبارزه با جنایت در شبکه ABC مقایسه می شود و به زودی قسمت متقاطع آن در دو قسمت آماده می شود. و همانطور که شخصیت ها انجام می دهند، قبل از اینکه بتوانند متحد شوند، ابتدا باید با یکدیگر مبارزه کنند. به گزارش نیوزویک، از آنجایی که «بتمن» نمایش بسیار محبوب‌تری بود، فیلمنامه شامل نبردی بین رابین توسط برت وارد و کاتو از بروس لی بود که باید با برتری Boy Wonder به پایان می‌رسید. اما واقعاً چه کسی این را می‌خرد؟

خوب، لی مطمئناً این کار را نکرد – و می دانست که هیچ کس دیگری این کار را نخواهد کرد. ویلیامز بعداً به یاد آورد که لی فیلمنامه را خوانده بود و به سادگی گفت: “من این کار را نمی کنم” و رفت. عقل سلیم به زودی غالب شد. . . چیزی مثل. فیلمنامه برای تغییر پایان بازنویسی شد – نه به Kato KO، بلکه برای برابری دیپلماتیک بیشتر. اگرچه “گرین هورنت” اولین موفقیت بزرگ لی در ایالات متحده بود، اما خود سریال تنها 26 قسمت به طول انجامید.

5. بروس لی بسیاری از ستاره های هالیوود را تربیت می کند.

در حالی که بروس لی برای تبدیل شدن به یک وزنه بردار در پرده بزرگ تلاش می کرد، به عنوان مربی هنرهای رزمی ستاره ای امرار معاش می کرد. شاگردان لی شامل استیو مک کوئین، جیمز کوبرن، جیمز گارنر، رومن پولانسکی و شارون تیت بودند. لی شناخته شده است که حدود 275 دلار در ساعت یا 1000 دلار برای 10 دوره دریافت می کند. مک‌کوئین و کابرن در طول سال‌ها چنان عاشق لی شدند که تا زمان مرگ او در سال 1973 دوستان صمیمی باقی ماندند و هر دو مرد در مراسم خاکسپاری لی (به همراه چاک نوریس) به عنوان قبر حضور داشتند.

6. رومن پولانسکی ممکن است (به طور خلاصه) معتقد باشد که بروس لی شارون تیت را کشته است.

علاوه بر آموزش کونگ فو به رومن پولانسکی و همسرش شارون تیت، بروس لی همچنین در نزدیکی این زوج در لس آنجلس زندگی می کرد که تیت و چهار نفر دیگر از جمله دوست نزدیک لی جی جی سبرینگ توسط خانواده منسون در آگوست 1969 کشته شدند. ماه‌ها قبل از دستگیری خانواده منسون به خاطر قتل‌ها می‌گذرد، اما در این بین، طبق مقاله Esquire، پولانسکی برای یافتن مظنون وسواس زیادی پیدا کرده است و به دنبال عاملان احتمالی حتی در حلقه داخلی خود می‌گردد.

در خلال یک درس کونگ فو در ماه های پس از قتل، لی به پولانسکی اشاره کرد که اخیراً عینک خود را گم کرده است که بلافاصله توجه کارگردان را برانگیخت. پس از همه، یک جفت عینک مرموز با لبه شاخ در نزدیکی صحنه قتل در نزدیکی جسد همسرش پیدا شد. به گزارش نیویورک پست، پولانسکی حتی یک سنج برای اندازه گیری لنزها و یافتن دستور العمل دقیق خریده بود تا بتواند کارآگاهی خود را انجام دهد.

بدون تسلیم شدن، کارگردان پیشنهاد کرد که لی را به مطب بینایی‌شناس خود ببرد تا یک جفت جدید تهیه کند، که به او اجازه می‌دهد دستور پخت لی را دست اول بشنود و مشخص کند که آیا مشخصات یافت شده در صحنه جرم متعلق به او است یا خیر. معلوم شد که دستور العمل لی مطابقت ندارد و پولانسکی هرگز به دوستش درباره سوء ظن خود نگفت.

7. بروس لی غدد عرق خود را برداشت.

بروس لی هیکل بی عیب و نقصی را که ده ها سال از زمان خود جلوتر بود، به سینما آورد. اما از آنجایی که نقش های او نیاز به فیزیک بدنی زیادی داشت، در طول فیلمبرداری غرق عرق می شد. و ظاهراً پیشگام هنرهای رزمی از لکه های عرقی که در نتیجه روی لباس او ظاهر می شد متنفر بود. تصمیم او؟ در سال 1973، لی در واقع تحت عمل جراحی قرار گرفت تا غدد عرق را از زیر بغل خود خارج کند تا از ظاهر ساختگی های مد در جلوی دوربین جلوگیری کند.

8. علت مرگ بروس لی هنوز سؤالاتی را ایجاد می کند.

مرگ بروس لی در سن 32 سالگی در 20 جولای 1973 به طور رسمی در نتیجه ادم مغزی یا تورم مغز اعلام شد. لی در روز مرگش از سردرد شکایت کرد و قبل از چرت زدن از بتی تینگ پی، بازیگری که مدعی است معشوقه لی است، مسکن دریافت کرد. او هرگز بیدار نشد.

اگرچه بسیاری از گزارش‌ها در آن زمان حاکی از واکنش آلرژیک لی به یکی از اجزای مسکن بود، پولی به معمایی اشاره می‌کند که در 10 می 1973 شروع شد، زمانی که ستاره قبلاً در یک استودیوی ضبط داغ در حین دوبله دیالوگ جدید برای Enter از بین رفته بود. اژدها. “

به گفته پولی، سقوط لی مربوط به گرمازدگی است، زیرا اقامت او در یک استودیوی ضبط بیش از حد گرم شده به دلیل فقدان غدد عرق پیچیده است که از خنک شدن طبیعی بدن او جلوگیری می کند. گرمازدگی همچنین می تواند باعث تورم مغز شود، مشابه آنچه در کالبد شکافی لی پیدا شد. و دکتر لیزا لئون، کارشناس هیپرترمی در مؤسسه تحقیقاتی ارتش ایالات متحده برای پزشکی محیطی، به پولی گفت: “کسی که یک گرمازدگی را متحمل شده است در معرض خطر دیگری است” و ممکن است عوارض طولانی مدت پس از یک سکته گرمایی وجود داشته باشد. تصادف اولیه

9. فیلمی از مراسم خاکسپاری بروس لی در بازی مرگ در سال 1978 استفاده شد.

https://www.youtube.com/watch?v=Fyvzidxs_SY

بروس لی در طول مرگش در پروژه های متعددی شرکت کرد، از جمله فیلمی که به «بازی مرگ» تبدیل خواهد شد، تلاش کارگردانی بعدی او. به گفته “Vice”، فیلم تا زمان مرگ لی تکمیل نشد – چند یادداشت، شرحی از داستان (که به سادگی می‌خواند “نبرد بزرگ. دستگیری انجام شد. فرودگاه. پایان.”) و 40 وجود داشت. چند دقیقه از فیلم، از جمله نبرد نمادین لی در برابر کریم عبدالجبار، بازیکن بزرگ NBA.

به طور معمول، پروژه ای در این موقعیت یک دلیل گمشده خواهد بود، اما شرکت سازنده Golden Harvest می خواست آنچه را که می تواند ذخیره کند، بنابراین آنها رابرت کلوز، کارگردان Enter the Dragon را استخدام کردند تا آن را افزایش دهد. . . چیزی نتیجه، هیولای فرانکنشتاین از فیلمی بود که شامل 11 دقیقه فیلم موجود بود که توسط لی گرفته شده بود، کلیپ های دوبله شده از فیلم های قبلی او و موارد تکراری برای پر کردن صحنه های خاص. کارگردان حتی برای تکمیل یک قاب به استفاده از برش مقوای بدبخت بروس لی متوسل شد.

این حتی بالاترین پله از نردبان بد سلیقه نیست: زمانی که فیلم از شخصیت لی خواست تا مرگش را جعل کند، آنها از فیلمی از مراسم تشییع جنازه او برای درک صحنه استفاده کردند که با امواج عزاداران، قبربران و نماهای نزدیک تکمیل شد. روی تابوت باز لی

10. موفقیت پس از مرگ بروس لی منجر به زیرژانر خودش شد.

https://www.youtube.com/watch?v=dfeA9_Q3vfk

حرفه لی در چین آغاز شد و در ایالات متحده در سال 1973 شتاب گرفت، اما او تنها یک ماه قبل از بزرگترین موفقیت خود، Enter the Dragon، درگذشت. این فیلم که بیش از 200 میلیون دلار در باکس آفیس جهان فروخت، لی فقید را به جایگاهی نمادین رساند. اما از آنجایی که خود ستاره دیگر در اطراف نیست تا از این مزیت استفاده کند، به زودی موجی از فیلم‌های جعلی به راه می‌افتد و کسانی که می‌خواهند از هنرهای رزمی بهره ببرند، شوق می‌کنند.

این زیرژانر عجیب از سینمای هنرهای رزمی که به آرامی و تمسخرآمیز به عنوان فیلم‌های «Bruceploitation» شناخته می‌شوند، به عجیب و غریب فیلم‌های z مانند «Re-Enter the Dragon» و «Enter the Game of Death» با بازی – و ما جان بخشیده است. شوخی ندارم – بروس لی و بروس لی. جکی چان حتی در چندین فیلم از جمله “مشت جدید خشم” در سال 1976 بازی کرد. در سال 1980، Bruceploitation حتی هدف “کلون های بروس لی” با بازی دراگون لی، بروس لی و بروس لای شد که در این فیلم بازی می کنند. بازسازی ژنتیکی بازیگر فقید پس از جمع آوری DNA توسط دانشمندان.

نسخه ای از این داستان در سال 2020 منتشر شد. برای سال 2021 به روز شده است

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر